Goniec.pl
Joe Biden nazwał Władimira Putina zbrodniarzem wojennym

SAUL LOEB/AFP/East News

Nie minęła nawet doba od rezolucji Senatu USA, a Joe Biden już z niej skorzystał. Historyczne słowa

17 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Historyczne słowa Joe Bidena na temat Władimira Putina. - Jest zbrodniarzem wojennym - stwierdził prezydent USA. To pierwsze takie słowa po środowym jednogłośnym głosowaniu w Senacie USA, gdzie oficjalnie przyjęto rezolucję na temat prezydenta Rosji.

Środa to w amerykańskiej polityce niezwykle istotny dzień. Prezydent USA złożył podpis pod kolejnym pakietem pomocy dla Ukrainy, dzięki któremu do Kijowa trafi sprzęt wojskowy i aż 800 mln dolarów.

władimir putin rosja covid-19 wojna w ukrainie

Władimir Putin pokazał się publicznie po przerwie. Na stole opakowanie ważnego leku

CZYTAJ DALEJ

Dodatkowo Senat USA z niespotykaną dotąd jednością przegłosował rezolucję, która nadaje Władimirowi Putinowi miano zbrodniarza wojennego. Nie minęła nawet doba, a określenie to padło z usta samego Joe Bidena.

Joe Biden nazwał Władimira Putina zbrodniarzem wojennym

Dzień pełen konferencji w Białym Domu przyniósł ze sobą chwilę, którą zapisze się w historii nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale całego świata. Nagranie z momentu, gdy prezydent USA nazywa Władira Putina zbrodniarzem wojennym obiegło sieć.

Joe Biden rozmawiał z dziennikarzami, gdy nagle z jego ust padła krótkie, ale historyczne zdanie. - Myślę, że jest zbrodniarzem wojennym - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych. Wszystko zostało nagrane przez reporterów.

Rzeczniczka Białego Domu niemal natychmiast odniosła się do deklaracji Joe Bidena. Jen Psaki nie miała zamiaru tłumaczyć użycia tak poważnych słów wobec Władimira Putina. - Mówił z głębi serca - stwierdziła rzeczniczka prezydenta USA.

Prezydent USA jest pewien, że Putin zapłaci cenę za wojnę w Ukrainie

Mocnych słów na temat prezydenta Rosji minionej doby padło w Stanach Zjednoczonych więcej. Podczas ogłaszania podjęcia decyzji o ponownej pomocy Ukrainie, Joe Biden odniósł się do działań rosyjskiej armii. Nie ukrywał swojego oburzenia docierającymi z frontu relacjami.

- Wczoraj mieliśmy doniesienia, że rosyjskie siły wzięły lekarzy i pielęgniarki w największym szpitalu Mariupola za zakładników. To są zbrodnie i skandal - mówił prezydent USA, który w środę po raz pierwszy nazwał Władimira Putina zbrodniarzem wojennym.

Odessa nadal się broni, o planach ataku poinformował Aleksandr Łukaszenka

Plany ataku Odessy zostały ujawnione przez Łukaszenkę. Dzięki temu ukraińska armia potwierdziła kolejny sukces

CZYTAJ DALEJ

Kilka słów padło również w kierunku samego prezydenta Rosji. Joe Biden, którego nieżyjący ojciec objęty został rosyjskimi sankcjami, wprost stwierdził, że Władimir Putin "sieje zatrważające zniszczenie i horror" i "zapłaci za to wysoką cenę".

Mocne głowy Stanów Zjednoczonych

Od początku wojny w Ukrainie USA stoją po stronie Ukrainy i aktywnie wspiera Wołodomyra Zełenskiego. Rosja znalazła się na skraju bankructwa. W ekspresowym tempie objęta została sankcjami ze strony USA, w tym tymi dotyczącymi importu surowców energetycznych.

Nazwanie Władimira Putina przez Joe Bidena zbrodniarzem wojennym nie jest pierwszym bezpośrednim ciosem w prezydenta Rosji. Już wcześniej prezydent USA jednoznacznie wskazał, że Kreml rozpoczynając 24 lutego wojnę w Ukrainie zakładał inny scenariusz. - Putin liczył na podzielone NATO, podzielony Zachód i szczerze mówiąc, podzieloną Amerykę - napisał 13 marca na Twitterze Joe Biden.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: wp.pl, goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Małgorzata Kidawa-Błońska w ogniu krytyki, poszło o sandały, bluzkę i spódnicę

Wiadomości

Małgorzata Kidawa-Błońska ma kłopoty. Zarzuty ekspertów brzmią poważnie, mowa nawet o znieważeniu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Media nie mają wątpliwości, ujawniono "czarną listę Tuska". Znalazły się na niej zaskakujące nazwiska

Czytaj więcej >
Śnięte ryby w Odrze to tykająca bomba, naukowcy ostrzegają przed zatruciem wtórnym

Wiadomości

Skażenie na Odrze. Naukowcy alarmują o kolejnym zagrożeniu. Ujawniono wyniki badań śniętych ryb

Czytaj więcej >
MSWiA chce zmian w taryfikatorze punktów karnych. Kierowcy nie będą pocieszeni

Wiadomości

MSWiA chce zmian w taryfikatorze punktów karnych. Kierowcy nie będą pocieszeni

Czytaj więcej >
Grudziądz: Odnaleziono szczątki noworodka. W sprawie zatrzymano dwoje nastolatków

Wiadomości

Grudziądz: Odnaleziono szczątki noworodka. W sprawie zatrzymano dwoje nastolatków

Czytaj więcej >
Konflikt proboszcza z wiernymi w Pacanowie. "To nie ksiądz, tylko szatan"

Wiadomości

Konflikt proboszcza z wiernymi w Pacanowie. "To nie ksiądz, tylko szatan"

Czytaj więcej >