NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Najpierw skandal z udziałem księży, a teraz pożar. Ktoś podpalił bazylikę w Dąbrowie Górniczej?
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.09.2023 09:12

Najpierw skandal z udziałem księży, a teraz pożar. Ktoś podpalił bazylikę w Dąbrowie Górniczej?

straż
Dąbrowa Górnicza News/Facebook

Pożar w bazylice w Dąbrowie Górniczej. W czwartek 21 września późnym wieczorem strażacy interweniowali w parafii, o której w ostatnim czasie głośno z powodu seksualnego skandalu z udziałem księży. Teraz prawdopodobnie doszło tam do podpalenia. W sieci pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia.

Seksualny skandal z udziałem księży w Dąbrowie Górniczej

20 września na łamach naszego portalu informowaliśmy o skandalicznym incydencie z udziałem księży, do którego miało dojść na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Kilku duchownych postanowiło zorganizować imprezę, na którą zaproszono mężczyznę. Według doniesień medialnych - męską prostytutkę. Zabawa wymknęła się spod kontroli, a wynajęty mężczyzna - prawdopodobnie z powodu zażycia leków na potencję - stracił przytomność. Interweniowało pogotowie. W nocy z 21 na 22 września w tej parafii doszło do kolejnego niebezpiecznego incydentu. 

Mateusz Murański do dziś nie został pochowany? "Nie ma takiego miejsca"

Pożar w bazylice w Dąbrowie Górniczej

W nocy z 21 na 22 września nieznani sprawcy podpalili drzwi do dąbrowskiej bazyliki pw. NMP Anielskiej. Prawdopodobnie zostały one oblane łatwopalną substancją. Strażacy zostali wezwani o godzinie 22.09. Jak informuje oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej, paliły się drzwi boczne do bazyliki. Strażacy szybko ugasili pożar, nikt nie został poszkodowany.

Jak informują służby, najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie, ale śledztwo w tej sprawie prowadzi policja.

Dąbrowa Górnicza. Podpalenie drzwi kościoła

Informację o pożarze, oraz krótkie nagranie z miejsca zdarzenia opublikował w mediach społecznościowych profil Dąbrowa Górnicza News na Facebooku. Wiadomość ta bardzo szybko rozprzestrzeniła się po mieszkańcach. Internauci komentują i jasno dają do zrozumienia, że podpalenie prawdopodobnie ma związek ze skandalem, do jakiego doszło niedawno w parafii. - Coś czuję, że to nie przypadek... - komentuje jeden z internautów. - Ale że kościół? Naprawdę? Co kościół zawinił? - zastanawia się kolejny.

- Rozumiem społeczne oburzenie, nie rozumiem jednak takich zachowań. Budynki upamiętniają przeszłość i niosą historię dla przyszłych pokoleń (tu choćby architektura, freski etc.). Niszczenie ich jest niedorzeczne - napisała jedna z komentujących osób.