Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Motocyklista najpierw wjechał w tramwaj, a potem uderzył w dwie kobiety. Dramat na moście
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.06.2024 13:39

Motocyklista najpierw wjechał w tramwaj, a potem uderzył w dwie kobiety. Dramat na moście

wypadek
Fot. Instagram.com/@poznan_moment

Poważny wypadek w centrum Poznania. W poniedziałek rano na ulicy Roosevelta przy Moście Teatralnym kierujący motocyklem najpierw uderzył w tramwaj, potem w przystanek, na którym stały dwie osoby. Kobiety trafiły do szpitala, trwa wyjaśnianie okoliczności dramatycznego zdarzenia. 

Wypadek w centrum Poznania

Do zderzania doszło w poniedziałek, 17 czerwca, na ulicy Roosevelta przy Moście Teatralnym w Poznaniu. Około godziny 8.35 służby otrzymały informację o wypadku z udziałem motocyklisty. Mężczyzna nagle wjechał na torowisko, gdzie uderzył w tramwaj, a potem w dwie kobiety, stojące na przystanku.

Ksiądz wystosował zaskakujący apel. ”Dawaj dziesięcinę”. Nagranie niesie się po Polsce

Motocykl uderzył w dwie kobiety, trafiły do szpitala

Na miejscu policjanci ustalili, że najprawdopodobniej ktoś chwilę przed wypadkiem zajechał drogę motocykliście.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem, jadąc lewym pasem ulicą Roosevelta w kierunku ulicy Dąbrowskiego, najprawdopodobniej na skutek zajechania mu drogi przez inny pojazd osobowy, zmienił kierunek jazdy. Chciał w ten sposób uniknąć zderzenia – poinformował w rozmowie z TVN24 mł. asp. Łukasz Paterski, rzecznik poznańskiej policji.

W zdarzeniu zostały poszkodowane dwie kobiety, obie zostały przetransportowane do szpitala.

ZOBACZ: Rodzice klęczeli przy rocznej córce, trzymając święte obrazki. Wypędzali diabła w lesie

Poznań. Motocyklista uderzył w przystanek

Do lecznicy przewieziono również motocyklistę. Policjanci poinformowali, że mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń i urazu nogi. Wyjaśniane są dokładne okoliczności wypadku. 

Trwają czynności na miejscu. Policjanci ustalają dokładny przebieg zderzenia. Ruch odbywa się normalnie, choć mogą tam jeszcze być utrudnienia – przekazał mł. asp. Łukasz Paterski.