Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wypadek busa z dziećmi. Auto przewróciło się i wylądowało w rowie
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 23.06.2024 18:39

Wypadek busa z dziećmi. Auto przewróciło się i wylądowało w rowie

wypadek
Fot. OSP Szestno

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze krajowej nr 59 we wsi Zalec (woj. warmińsko-mazurskie). Bus wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Pojazdem podróżowało dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie poniósł obrażeń. 

Bus przewrócił się i wpadł do rowu. W środku dziewięć osób

Dramatyczny wypadek na trasie z Giżycka do Mrągowa. W sobotę, 22 czerwca, na drodze krajowej nr 59 doszło do zdarzenia z udziałem busa, którym podróżowało dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci. Służby otrzymały wezwanie o godzinie 18.30, na miejscu niezwłocznie znalazły się trzy zastępy strażaków.

Młody mężczyzna wszedł do rzeki i po chwili zniknął. Tragedia w polskiej miejscowości

Wypadek busa z sześciorgiem dzieci

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Wiadomo już, że do wypadku najprawdopodobniej doszło za sprawą kierowcy, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Wskutek tego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na bok – relacjonowała mł. asp. Paulina Karo z mrągowskiej policji, cytowana przez TVP3 Olsztyn.

ZOBACZ: Dantejskie sceny w polskim mieście. Zaatakował przechodnia mieczem, ofiara walczy o życie

Kierowca był trzeźwy

Policjanci przekazali, że kierowca pojazdu został przebadany alkomatem – był trzeźwy. Busem jechały dzieci w wieku od półtora miesiąca do ośmiu lat, wszyscy podróżni zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego. Ruch na drodze krajowej nr 59 został wznowiony po ok. kilkunastu minutach.