Goniec.pl > Wiadomości > Mężczyzna został wepchnięty pod nadjeżdżający autobus. Policja pokazała bulwersujące nagranie
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 04.09.2023 15:08

Mężczyzna został wepchnięty pod nadjeżdżający autobus. Policja pokazała bulwersujące nagranie

zatrzymany przez policję w Lublinie
KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o wepchnięcie przypadkowej osoby pod autobus. Jak informują, sprawa jest poważna, bo pokrzywdzony 39-latek trafił do szpitala. Zdarzenie uchwyciły kamery monitoringu, dzięki czemu potencjalny sprawca szybko trafił w ręce mundurowych. Teraz grożą mu nawet 3 lata więzienia.

39-latek został wepchnięty pod miejski autobus

Najpierw seria napaści na kontrolerów biletów w Krakowie i innych miastach, a teraz równie niebezpieczny i bulwersujący incydent. W piątek 1 września przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie miały miejsce naprawdę porażające sceny. Przypadkowy mężczyzna został wepchnięty pod nadjeżdżający autobus. 39-latek trafił ranny do szpitala.

Zdarzenie natychmiast zgłoszono na policję, a ta rozpoczęła poszukiwania sprawcy lub sprawców. Do akcji włączyła się też lokalna społeczność i media. Wszyscy chcieli przyczynić się do złapania winnych koszmaru niewinnej ofiary. Dziś wiadomo już, jaki był finał sprawy. 

Andrzej z Plutycz został pobity. Gwiazdor "Rolnicy. Podlasie" trafił do szpitala

Policja pokazała wstrząsające nagranie

Z uwagi na powagę sytuacji, do działań od razu oddelegowani zostali lublińscy kryminalni, a także funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy dokonali oględzin miejsca zdarzenia.

Ponadto, okazało się, że w miejscu, gdzie doszło do groźnego incydentu znajduje się miejski monitoring, a to znacznie ułatwiało działania służb. Na udostępnionym przez funkcjonariuszy nagraniu widać dokładnie, jak 39-latek w jednej chwili wpada pod koła autobusu, a dwaj mężczyźni uciekają w przeciwnym kierunku. Wideo dosłownie mrozi krew w żyłach.

Bez tytułu - 2023-09-04T145917.135.jpg
Źródło: KMP Lublin
Bez tytułu2 (93).jpg
Źródło: KMP Lublin

Sprawca napaści usłyszał zarzuty

Dzięki sprawnej pracy mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie bardzo szybko udało się zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 24 i 29 lat.

- Obaj trafili do policyjnej celi. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że czynu dokonał 24-latek - przekazał KMP w Lublinie.

Mężczyzna został w poniedziałek 4 września doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Trafił pod dozór policji, grożą mu teraz 3 lata więzienia.

Źródło: KMP Lublin