Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mężczyzna podróżował w niecodzienny sposób. Nagranie robi furorę w sieci
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 04.12.2023 17:58

Mężczyzna podróżował w niecodzienny sposób. Nagranie robi furorę w sieci

śnieg zima noc drzewa park
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Na wyjątkowe warunki przydadzą się niecodzienne pomysły. Takim z pewnością wykazał się jeden z mieszkańców Krakowa, kiedy panowały tam masywne opady śniegu.   Znalazł prosty sposób na podróżowanie w trudnych warunkach.

Kraków i nieustające opady śniegu

Weekend w Krakowie upłynął pod znakiem rekordowych opadów śniegu, skutecznie utrudniających mieszkańcom normalne funkcjonowanie. Wiązało się to ze znacznymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Jak przekazuje o2, rzecznicy krakowskich autobusów bezustannie donosili o problemach z przejazdami MPK. Podobnie było w przypadku tramwajów.

Z podobnymi problemami borykali się sami kierowcy. Mimo odśnieżania głównych dróg miasta, te osiedlowe były dla podróżujących prawdziwym utrapieniem, stwarzającym niebezpieczeństwo.

Od poniedziałku w Biedronce wyjątkowe produkty. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Masowe interwencje straży pożarnej

Jednocześnie krakowska straż pożarna miała pełne ręce roboty. Jak podaje o2 odnotowała ona niemalże 70 interwencji z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Strażacy musieli usuwać powalone gałęzie z dróg i chodników, a także ze zerwanych linii energetycznych. Doszło także do 80 zdarzeń drogowych, których skutkiem było przetransportowanie 22 osób do szpitala.

Prosty sposób na podróż w śnieżyce

Jak radzić sobie w tak ekstremalnych warunkach? Sposób jednego z mieszkańców Krakowa uchwycił użytkownik TikToka. Nagrał mężczyznę przemieszczającego się środkiem miasta… na nartach.

Chodź jest to niecodzienne rozwiązanie, to jednak adekwatne do zastanej sytuacji, z czym zdają się zgadzać internauci.  Pomysłowość mężczyzny została zauważona przez blisko 700 tys. osób. Film dostał ponad 120 tys. polubień.

Źródło: o2.pl

Tagi: śnieg Kraków