Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Śnieg

Śnieg

zima
02.05.2024 23:28 Wszyscy się mylili. Nagłe załamanie pogody przyniesie mrozy i śnieg

Zbliża się załamanie pogody. Już w poniedziałek 6 maja po letniej aurze z majówki nie będzie śladu. Burze, deszcz i wiatr to nie wszystko, na co trzeba się przygotować. Zimni ogrodnicy przyniosą ze sobą mróz. Na mapach widać minusowe temperatury, a nawet śnieg.

mapa, śnieg, kwiat
23.04.2024 22:18 Wszyscy się mylili. Nadchodzi nagły zwrot w pogodzie

Zima nie odpuszcza, niemal pół Polski objęte jest żółtymi alertami przed przymrozkami. Noc z wtorku (23.04) na środę (24.04) nie będzie ostatnią mroźną nocą. Niemniej prognoza pogody na weekend przynosi ze sobą powiew wiosny. W niedzielę (28.04) termometry pokażą nawet 23 stopnie Celsjusza.

zima, śnieg, mapa
22.04.2024 10:39 Ostrzeżenia przed przymrozkami i śniegiem. IMGW wydało pilne alerty

Prognoza pogody potwierdza, że zima jeszcze nie odpuści. IMGW wydał żółte alerty dotyczące przymrozków, temperatura przy gruncie może spadać do nawet -4 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia dotyczą niemal całej Polski. Synoptycy wskazują jednak, że przyszły weekend odwróci zimowy trend w pogodzie.

pogoda
20.04.2024 12:39 IMGW ostrzega przed burzami i opadami śniegu. W weekend będzie zimno

Diametralna zmiana pogody może ze sobą przynieść opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet drobnego gradu. Niemal cała Polska w sobotę powinna spodziewać się opadów. Niedziela nieco lepsza, lecz wciąż chłodna. Na powrót wiosny trzeba jeszcze chwilę poczekać.

śnieg ludzie
12.04.2024 11:06 Nagły zwrot w pogodzie. Wrócą przymrozki, śnieg i arktyczne powietrze

Fatalne wiadomości dla fanów ciepła. Typowa dla kwietnia aura wkrótce będzie musiała ustąpić walczącej z wiosną zimie. Synoptycy przewidują, że w przyszłym tygodniu w Polsce ponownie spadnie śnieg. Wrócą też nocne przymrozki i arktyczne powietrze. Druga połowa miesiąca, mówiąc krótko, nie zachwyci.

mapa śnieg
31.03.2024 22:38 Nadchodzi wielkie ochłodzenie i śnieg. Zima nie daje za wygraną

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak można by rzec o pogodzie, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć w kolejnych dniach. Po cudownych świętach i naprawdę satysfakcjonującym Lanym Poniedziałku, w Polsce gwałtownie się ochłodzi. Na termometrach z dnia na dzień zobaczymy nawet o 10 st. Celsjusza mniej i spadnie deszcz. Synoptycy nie wykluczają ponadto, że gdzieniegdzie towarzyszył mu będzie śnieg. Na szczęście, na horyzoncie widać już ponowną ofensywę wiosny.

mapa Polski, święconka
25.03.2024 11:47 Pogoda na Wielkanoc zaskoczy. Polacy będą zachwyceni

Prognoza pogody na Wielkanoc przynosi nadzieję na pożegnanie z zimową aurą. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ujawnił, jaka pogoda czeka nas w rozpoczynającym się tygodniu (25-31.03). Zimny poniedziałek nie zwiastuje tego, co czeka nas w Wielką Sobotę (30.03) i Wielkanoc (31.03).

zima, śnieg
22.03.2024 16:13 Wszyscy się mylili, to nie koniec zimy. Ostrzeżenia dla 11 województw

Zimowa prognoza pogody na najbliższe dni. Wiosenna aura ustąpiła miejscu ochłodzeniu, a także chmurom i opadom deszczu oraz śniegu. IMGW planuje wydanie żółtych alertów przed przymrozkami dla aż 11 województw.

mapa, śnieg
21.03.2024 14:47 Weekendowe załamanie pogody. Wraca zima, spadnie śnieg

Prognoza pogody na weekend (22-24.03) przynosi ze sobą załamanie pogody. Chłodne powietrze zaowocuje opadami śniegu. Miejscami pokrywa śnieżna wrośnie nawet do 20 cm. Już w piątek (22.03) przygotować trzeba się na opady deszczu i ciężkie chmury.

śnieg
19.03.2024 22:12 Zima nie powiedziała ostatniego słowa. Wszyscy się mylili

Przed nami prawdziwy wachlarz różnych obliczy pogody. Zanim jednak zrobi się cieplej i przyjemniej, czeka nas kolejna fala przymrozków. Zalegający nad Europą antycyklon Markus przyniesie z jednej strony więcej słońca, z drugiej zaś potężną porcję zimnego powietrza. Już w nocy z wtorku na środę znajdą się regiony, w których spadnie śnieg i chwyci mróz. Rankiem z kolei powitają nas ograniczające widzialność mgły.

mapa, święconka
18.03.2024 09:24 Na święconkę lepiej weź ze sobą parasol i szalik. Pogoda na Wielkanoc załamuje

Pierwsze prognozy pogody na Wielkanoc nie przynoszą ze sobą dobrych wiadomości. Pytanie “jaka pogoda w święta?” lepiej zadać tylko wtedy, gdy jesteśmy gotowi na pożegnanie się z wiosenną aurą. Idąc ze święconką, weź ze sobą parasol i ciepły płaszcz.

śnieg, samochód, mapa
17.03.2024 11:12 Wraca zima. Mróz i śnieg już w niedzielę rozgoszczą się w kraju

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest najlepszą wiadomością dla osób, które liczyły na rozkwit wiosny. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i przypomni o sobie już w nocy z niedzieli (17.03) na poniedziałek (18.03). Lepiej wyciągnąć rękawiczki i przygotować się na opady śniegu.

mżawka samochód mapa
12.03.2024 11:49 Nad Polskę nadciąga cyklon, będzie niebezpiecznie. Synoptycy ostrzegają

Ci, którzy czekali na dni pełne słońca i termicznego komfortu, z pewnością będą zawiedzeni. Na horyzoncie rysują się, póki co, same szare obrazy, za które odpowiadać ma cyklon o niepozornej nazwie Elfi. To on w najbliższych godzinach zamiesza w pogodzie i to całkiem porządnie. Wrócą i deszcz, i śnieg, kierowcy z kolei muszą uważać na mgły.

śnieg, samochody
08.03.2024 10:17 Prognoza pogody na marzec. Zima znów zaatakuje

Prognoza pogody na najbliższe dni przynosi ze sobą spore zaskoczenie. Osoby liczące na powiew wiosny i wzrost temperatury będą rozczarowane. Wskazania meteorologów sugerujące, odejście wiosny były błędem. IMGW utrzymuje alerty dotyczące przymrozków, a mapy pogodowe wskazują, że już niedługo spadnie śnieg. Opady będą intensywne i wprost można nazwać je śnieżycami.

Zima
04.03.2024 14:23 Szykuje się powrót zimy? Możliwe burze, deszcz, a nawet śnieg

W ostatnich dniach pogoda wyjątkowo nas rozpieszczała - słońce i dodatnie temperatury były wręcz zaskakujące, biorąc pod uwagę, że marzec dopiero co się zaczął. Czy ta słoneczna aura zwiastuje przyjście wiosny? Okazuje się, że nie powinniśmy jeszcze chować ciepłych kurtek i czapek.

śnieg
02.03.2024 21:28 Pogoda na Wielkanoc. Eksperci nie mają wątpliwości, co czeka Polaków

Fani ciepła i słońca nie mają ostatnio powodów do narzekań. Luty pożegnaliśmy z wyjątkowo wysokimi temperaturami ale synoptycy wieszczą, że to koniec tak pozytywnych wieści. W marcu pogoda nie będzie aż tak skora do sprawiania nam miłych niespodzianek, co nie znaczy, że nie będzie zaskakiwać. Szok mogą przeżyć zwłaszcza ci, którzy rozstali się już z kozakami i ciepłymi kurtkami. Wrócą przymrozki, a w Wielkanoc może nawet spaść śnieg.

deszcz śnieg droga
19.02.2024 09:15 Nadciąga załamanie pogody. Będzie chłodno, mokro, wróci też śnieg

Prognoza pogody na poniedziałek (19 lutego) nie zachwyca. Nasz kraj znalazł się w zasięgu frontu, przynoszącego intensywne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Fakt ten będzie próbowała wynagrodzić nam temperatura, która nigdzie nie spadnie poniżej zera, choć zaobserwujemy duży kontrast termiczny między wschodem a zachodem. Co gorsze, na poprawę tego stanu rzeczy nie ma co liczyć przez kilka najbliższych dni. Wiosną czuć będzie znów dopiero pod koniec tygodnia.

zima
15.02.2024 21:17 Mrozy i śnieżyce. Eksperci nie mają wątpliwości, zima wróci

Zima nie chce dać za wygraną i wciąż toczy walkę z przebijającą się coraz wyraźniej wczesną wiosną. Ostatnie dni przyniosły prawdziwy powiew tej drugiej, ale na horyzoncie widać już kolejne opady śniegu i mróz. Tak wynika przynajmniej z najnowszych pogodowych informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przed nami prawdziwa huśtawka kapryśnej aury.

śnieg ulica kobieta
01.02.2024 08:53 Kolejna zmiana pogody, IMGW alarmuje Polaków. Do wichur dołączą śnieżyce

Pogoda na czwartek zapowiada się niebezpiecznie. Zgodnie z prognozami z poprzedniego tygodnia, pierwsze godziny upłyną pod znakiem deszczu ze śniegiem, wichur, a także obfitych opadów śniegu. Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w kolejnych godzinach będzie tylko gorzej.

strażacy, śnieg, wypadek
22.01.2024 14:35 Wiksin. Tragedia podczas odśnieżania. Nie żyje mężczyzna

Tragiczny finał odśnieżania. 64-letni mężczyzna wsiadł w godzinach porannych do ładowarki rolniczej. Próba przyśpieszenia pozbywania się śniegu z działki okazała się wyrokiem śmierci. Nie pomogła nawet błyskawicznie udzielona pomoc medyczna.

droga śnieg parasamochody mapa
18.01.2024 18:11 Żółte alerty IMGW dla 12 województw. Będzie bardzo niebezpiecznie

Pogoda w czwartek może być wyjątkowo niebezpieczna. Dla przeważającej części Polski obowiązują żółte ostrzeżenia meteorologiczne. Szczególnie uważać trzeba będzie na drogach oraz chodnikach, ponieważ synoptycy zapowiedzieli zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

karetka śnieg straż pożarna
16.01.2024 21:03 Karetka jechała do dziecka, utknęła w śniegu. Liczyła się każda minuta

Wysokie zaspy śniegu unieruchomiły karetkę jadącą do dziecka. Strażacy wezwani do pomocy rozpoczęli wyciąganie pojazdu, ale zadanie nie było łatwe. Sprawę utrudniał fakt, że każda minuta mogła być minutą na wagę życia.

śnieg ludzie
15.01.2024 19:22 Pogodowy Armageddon w Polsce. Zima nie odpuszcza, będzie niebezpiecznie

Prognoza pogody przynosi ze sobą szereg poważnych alertów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje, iż zima na dobre rozgościła się nad Wisłą. Zamiecie i zawieje śnieżne oraz regularne śnieżyce mocno utrudnią życie w najbliższym czasie. Porywy wiatru będą sięgać niemal 100 km/h.

kobieta śnieg mapa
13.01.2024 09:33 Nadciągają ogromne śnieżyce, spadnie nawet 40 cm śniegu. Zapowiadane w prognozach ocieplenie nie przyjdzie

Zima miała powoli odchodzić, ale prognozy pogody pokazują, że nie jest to prawda. Mróz, śnieg i wiatr będą towarzyszyć Polakom nie tylko w weekend 13-14.01. Najnowsze informacje na temat pogody wskazują na to, iż koniec przyszłego tygodnia przyniesie ze sobą śnieżycę, a przyrost 40 cm śniegu nie będzie domeną regionów górskich. Trzeba się na to przygotować.

śnieg ulica miasto
11.01.2024 12:58 Czekają nas kolejne zawirowania w pogodzie. Za kilka dni nadejdzie spore ocieplenie

Pogoda nie da nam wytchnienia także przez najbliższe dni. Przed nami siarczyste mrozy i powrót znacznych opadów śniegu. Momentami będzie można zaobserwować dodatnie temperatury, zwłaszcza na wybrzeżu. Na horyzoncie pojawiła się jednak perspektywa ocieplenia.

śnieżyca zamieć snieżna droga kobieta auta
09.01.2024 08:58 To nie koniec siarczystych mrozów, IMGW alarmuje. Pogoda nie napawa optymizmem

Za nami niezwykle mroźny, wtorkowy poranek. Miejscami na termometrach można było zobaczyć -20 st. C. Mróz objął całą Polskę, przed którym ostrzega IMGW wydając ostrzeżenia pierwszego stopnia. Prognoza pogody na najbliższe dni dowodzi, że to wcale nie koniec.

śnieg zima ludzie spacer
05.01.2024 15:17 Szykuje się atak zimy, zacznie się już za chwilę. Nadchodzą śnieżyce i siarczysty mróz

Nadchodzi zdecydowany powrót zimy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami i niebezpiecznym oblodzeniem. Alert obowiązuje w niemalże całej Polsce.

śnieg zamieć śnieżna droga znak osoba auta
04.01.2024 19:15 Nadchodzi siarczysty mróz. Mamy szczegółową prognozę pogody na najbliższe dni

Najbliższe dni będą wiązać się z powrotem prawdziwej zimy. Miejscami na termometrach będzie można zaobserwować 20-stopniowy mróz, będzie też padał śnieg. Meteorolodzy ostrzegają przed niebezpieczną pogodą.