Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matka schowała dziecko w krzaki, bo zobaczyła policjantów. Dziecko zdradził płacz
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.08.2023 14:14

Matka schowała dziecko w krzaki, bo zobaczyła policjantów. Dziecko zdradził płacz

policja radiowóz
(zdj. ilustracyjne) materiały policyjne

Pijana matka opiekowała się niemowlęciem. Kiedy zaalarmowani policjanci dotarli na miejsce, usłyszeli, że"w domu nie znajdują się dzieci". Funkcjonariusze znaleźli 11-miesięczną dziewczynkę płaczącą w krzakach. Tłumaczenia 31-letniej matki były zaskakujące.

Niemowlę leżało w zaroślach, matka schowała je na widok policjantów

Zachowanie 31-letniej matki i dwóch mężczyzn zaalarmowało sąsiadów. - Do policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dotarła informacja o dziecku, które może znajdować się pod opieką nietrzeźwych osób w jednym z domów w Sosnowcu - przekazała katowicka policja.

Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci z Sosnowca. Kluczowe było ustalenie, czy niemowlęciu faktycznie grozi niebezpieczeństwo. Interwencja przebiegła w nietypowy sposób. Kiedy policjanci weszli do wskazanego mieszkania, od dwóch pijanych mężczyzn usłyszeli, że nie mieszkają tam żadne dzieci. Przeczyły jednak temu porozrzucane zabawki.

Nieoficjalne: policja wie, kim jest przechodzień ze sprawy Patryka Perettiego

11-miesięczną dziewczynkę zdradził płacz

Policjanci postanowili sprawdzić słowa mężczyzn i rozejrzeć się po okolicy. Brak wiary w usłyszane wcześniej słowa okazał się słuszny. - Obok domu natrafili na 31-letnią mieszkankę Sosnowca. Podczas rozmowy z kobietą usłyszeli płacz dziecka. W pobliskich zaroślach odnaleźli leżącą na ziemi 11-miesięczną dziewczynkę - przekazała policja.

31-letnia matka oświadczyła, że położyła niemowlę w krzaki z premedytacją. - Widząc nadchodzących policjantów, ukryła dziecko w zaroślach, ponieważ nie była trzeźwa - czytamy w specjalnym komunikacie. Badanie alkomatem ujawniło, że kobieta miała niemal 3 promile alkoholu. Nie był to jednak koniec kluczowych ustaleń policjantów z Sosnowca.

Matka dziecka była poszukiwana przez sąd

Opieka nad dzieckiem w czasie upojenia alkoholowego nie było jedynym przewinieniem 31-latki, która ukryła niemowlę w krzakach. Pijana matka była poszukiwana przez sąd. Najbliższe 20 dni spędzi w areszcie, gdzie spędzi zasądzoną wcześniej karę.

Policjanci wrócili jednak do mieszkania, gdzie znajdowało się wcześniej niemowlę. Funkcjonariusze ustalili, że jeden z pijanych mężczyzn jest ojcem 11-miesięcznej dziewczynki. - Mundurowi skontaktowali się z sędzią sądu rodzinnego, który po ustaleniu wszystkich okoliczności, zadecydował o umieszczeniu dziewczynki w rodzinie zastępczej. Rodzice muszą liczyć się z odpowiedzialnością za narażenie swojego dziecka na niebezpieczeństwo, za co grozi kara do 5 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd - wyjaśniła KWP w Katowicach.

Źródło: policja