Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Matka pokazała uwagę nauczycielki z e-dziennika. "Niedopuszczalne"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.04.2024 19:00

Matka pokazała uwagę nauczycielki z e-dziennika. "Niedopuszczalne"

klasa, szkoła
Fot. materiały własne

Nauczycielka napisała w dzienniku elektronicznym uwagę skierowaną w stronę matki jednego z uczniów. Emocjonalny komentarz został opublikowany w mediach społecznościowych i oburzył nie tylko innych rodziców, ale również nauczycieli. - Radzę zgłosić to do kuratorium - napisała inna nauczycielka.

Matka ucznia pokazała wiadomość od nauczycielki

Praca w szkole nie należy do łatwych zadań, a praca z uczniami jest wyjątkowo wymagająca. Część osób uczęszczających do szkół potrzebuje indywidualnego podejścia z racji swoich przypadłości. Szczególnie trudnym wyzwaniem dla nauczycieli są uczniowie zmagający się z ADHD, czy autyzmem.

Niemniej zachowanie jednej z nauczycielek oburzyło matkę ucznia do tego stopnia, iż podzieliła się ona uwagą, jaka pojawiła się w e-dzienniku. Pedagog w wyjątkowo nieprofesjonalny sposób odniosła się do zachowania ucznia.

Nie żyje 11-latka i jej matka. Policja szuka tajemniczej blondynki

Niewybredna uwaga o chorym uczniu w e-dzienniku

Dziś po raz pierwszy miałam zastępstwo w klasie 6a i miałam okazję poznać Filipa. Współczuję wszystkim nauczycielom uczącym w tej klasie! Przez cały czas w trakcie lekcji przeszkadzał, dogadywał. Zamiast skupić się na sobie, Filip komentuje zachowania innych osób. Jego zachowanie jest wstrętne! - napisała w e-dzienniku nauczycielka języka angielskiego.

ZOBACZ: Nietypowy początek "Teleexpressu". Widzowie nie mogli się nudzić

Matka ucznia, którego tyczy się uwaga, nie kryła oburzenia. Jej dziecko zmaga się z ADHD, cukrzycą oraz zespołem Aspergera i nie było to dla szkoły tajemnicą. Kobieta do wpisu na Facebooku dołączyła również drugą część komentarza nauczycielki, która nie poradziła sobie z prowadzeniem lekcji w klasie, gdzie znajduje się uczeń wymagający większej ilości zaangażowania.

Inna nauczycielka radzi zgłosić sprawę do kuratorium

Taki uczeń powinien być odizolowany od reszty klasy, ponieważ pozostali nie mają warunków komfortowych do pracy na lekcji. Jeżeli Pani nie zrobi z tym porządku, to nic dobrego z niego nie wyrośnie - brzmiał ciąg dalszy wiadomości od nauczycielki.

ZOBACZ: Wielki quiz o PRL. Wstydem jest nie zdobyć chociaż 6 punktów

Pod zdjęciem uwagi załączonej do e-dziennika zaroiło się od komentarzy. Rodzice wskazywali na to, że nauczycielka nie była przygotowana do prowadzenia zajęć i nie powinna mieć kontaktu z dziećmi. Zareagowała nawet nauczycielka obecna w grupie na Facebooku.

Jako nauczycielka radzę zgłosić to do kuratorium! Niedopuszczalne zachowanie. To prawda, że dzieci z autyzmem oraz ADHD są większym wyzwaniem, ale takie słownictwo i podejście jest chore - grzmiała kobieta pod wpisem o uwadze w e-dzienniku.

Źródło: gazeta.pl