Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Łódzkie. 17-latka wysiadła na moment z samochodu. Po chwili nie żyła
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 10.04.2024 08:17

Łódzkie. 17-latka wysiadła na moment z samochodu. Po chwili nie żyła

policja
Fot. Małopolska Policja

Dramatyczne zdarzenie na drodze w Konstantynowie Łódzkim (woj. łódzkie). 17-letnia dziewczyna została przygnieciona przez samochód. Obrażenia nastolatki były na tyle poważne, że poniosła śmierć na miejscu. Okoliczności tego wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Łódzkie. Nie żyje 17-latka, która została przygnieciona przez samochód

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, do zdarzenia doszło w niedzielę (7 kwietnia) chwilę przed godziną 18. Funkcjonariuszy wezwano do wypadku w Konstantynowie Łódzkim, w którym poszkodowana została 17-latka.

Po przyjeździe na miejsce na jaw wyszło, że dziewczyna chciała zatrzymać powolnie staczającego się mercedesa, nieuchronnie zmierzającego w kierunku zaparkowanej w pobliżu hondy. Niestety, nie dość, że nastolatka nie zapobiegła zderzeniu, to jeszcze sama została przyciśnięta do drugiego z aut. W wyniku tego odniosła śmiertelne obrażenia.

Nietypowy początek "19:30". Na ekranie nagle pojawił się komunikat

Służby wyjaśniają okoliczności tragedii w Konstantynowie Łódzkim

Mundurowi z Pabianic informują, że zanim wydarzyła się tragedia, 17-latka kierowała jednym z uczestniczących w zajściu samochodów i wysiadła z niego, kiedy ten był jeszcze w ruchu.

ZOBACZ: Dramatyczna akcja ratunkowa. 2-latek wpadł do studzienki kanalizacyjnej

Zebrany materiał dowodowy jest obecnie analizowany, a wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę

W komunikacie KPP Pabianice, w którym przekazano wiadomość o wypadku i śmierci 17-letniej dziewczyny, pojawił się także apel skierowany do wszystkich użytkowników samochodów. Policjanci poprosili o zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagi.

Powyższe zdarzenie pokazuje jak kruche i delikatne jest ludzkie życie w momencie zdarzeń drogowych. (…) Przypominamy również, że samochód, nawet przy niewielkich prędkościach, jest w stanie spowodować u człowieka obrażenia śmiertelne - napisano.

Źródło: KPP Pabianice