Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Nietypowy początek "19:30". Na ekranie nagle pojawił się komunikat
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 09.04.2024 21:16

Nietypowy początek "19:30". Na ekranie nagle pojawił się komunikat

Joanna Dunikowska-Paź
fot. TVP/"19:30" (screen wideo)

Nietypowo rozpoczęło się wtorkowe wydanie głównego serwisu informacyjnego TVP "19:30". 9 kwietnia chwilę przed startem programu widzowie zobaczyli na ekranach ważny komunikat. Po chwili przywitał ich widok Joanny Dunikowskiej-Paź.

Nietypowe rozpoczęcie "19:30"

Widzowie, którzy włączyli we wtorek 9 kwietnia "19:30" przez chwilę mogli poczuć lekką konsternację. Wszystko przez komunikat, który niespodziewanie, tuż przed rozpoczęciem programu, wyświetlił się na ekranie. Po chwili wiadome było jednak, że nie trzeba regulować odbiorników. Joanna Dunikowska-Paź pojawiła się na ekranie i przywitała widzów TVP, zapraszając na najważniejsze wiadomości minionej doby.

Jak się okazuje, wspomniany komunikat został także opublikowany wcześniej na stronie głównej serwisu internetowego TVP Info i na profilach stacji w mediach społecznościowych.

Wpadka dziennikarki TVN24. Ze śmiechu nie mogła prowadzić programu

TVP z przeprosinami dla Krzysztofa Brejzy. Przed "19:30" wyświetlono komunikat

Komunikat, który chwilę przed rozpoczęciem wtorkowego wydania "19:30" pojawił się na ekranie TVP to przeprosiny, wystosowane do europosła Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy. 

Telewizja Polska S.A. w likwidacji przeprasza Krzysztofa Brejzę za to, że w artykule opublikowanym na portalu tvp.info w dniu 25 sierpnia 2019 r., a następnie wielokrotnie powielanym w materiałach prezentowanych na antenie TVP Info oraz TVP 1, zaprezentowano w sposób fałszywy treść prywatnej korespondencji - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Jak podkreślono, w tekście doszło do zamienienia nadawców wiadomości z ich adresatem, w związku z czym Brejzie przypisano słowa, których w rzeczywistości nie użył. Wyjaśniono także, że różne wypowiedzi polityka, kierowane do różnych osób, "skompilowano" w ten sposób, że przedstawiono je jako "jedną spójną wypowiedź kierowaną w jednym czasie do rzekomej jednej grupy osób". To "stworzyło wrażenie, że Krzysztof Brejza jest zaangażowany w zachowania o charakterze bezprawnym".

Pełne oświadczenie, jakie wyemitowano o godzinie 19:30 na antenie TVP1 poniżej.

tvp.png
fot. TVP/"19:30" (09.04.24)

Krzysztof Brejza reaguje na przeprosiny TVP

Przeprosiny TVP skomentował w mediach społecznościowych sam europoseł. Krzysztof Brejza podziękował swojej żonie za "lata walki". Zaznaczył także, że przeprosiny faktycznie mają pojawić się w dzisiejszym wydaniu "19:30" na antenie TVP1.

ZOBACZ: W TVP i TVN ogłosiły dokładnie to samo. Widzowie mogli być zdezorientowani

TVP przeprasza mnie za publikację przez TVPiS zmanipulowanej zafałszowanej korespondencji wykradzionej Pegasus (autor paszkwilu Pereira). Przeprosiny w wyniku przegranego przez TVPiS procesu. Dziękuję za lata walki Dorocie Brejzie. Dziś 19:30 powinny być przeprosiny na antenie” - napisał Krzysztof Brejza.