Goniec.pl
Pexels/Anastasia Shuraeva

Pexels/Anastasia Shuraeva

Kielce: pedofil grasuje obok szkoły? Miał próbować wciągnąć 10-latkę w krzaki

14 Października 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Kielcach są zaniepokojeni. Z relacji jednego ojca wynika, że tydzień temu zboczeniec miał napastować 10-latkę i próbował wciągnąć ją w krzaki. Policja już bada tę sprawę, a dyrekcja podstawówki apeluje o ostrożność.

Rodzice uskarżają się na brak informacji od władz szkoły. To właśnie dyrekcja została jako pierwsza poinformowana o niepokojącym zdarzeniu z udziałem jednej z uczennic.

Bydgoszcz

Bydgoszcz. Niecodzienna scena na jednej z ulic. Wszyscy wyciągali telefony

CZYTAJ DALEJ

Zboczeniec w okolicach podstawówki. Ojciec twierdzi, że już doszło do pierwszej napaści

Portal kielce.naszemiasto.pl poinformował w zeszłym tygodniu, że przed Szkołą Podstawową nr 22 w Kielcach grasował pedofil. Ojciec jeden z uczennic stwierdził bowiem, że zboczeniec napastował jego 10-letnią córkę i próbował wciągnąć ją w krzaki.

Rodzic zgłosił incydent dyrekcji. Jej zastępca Michał Kucmin oznajmił, że do incydentu miało dojść w trakcie powrotu ze szkoły. Zaatakowana uczennica szła z koleżanką.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Ojciec był tak rozemocjonowany, że nie był w stanie podać mi szczegółów. Nie wiem, czy dziecko było wciągane do samochodu, w krzaki, czy było dotykane, czy mężczyzna się obnażał - przyznał zastępca dyrektorki.

Policja bada sprawę, a rodzice czują się niedoinformowani

Kucmin oznajmił, że szkoła zgłosiła sprawę na policję. Do funkcjonariuszy wpłynęło także osobne zawiadomienie od ojca 10-latki. 

Władze podstawówki rozesłały maile do nauczycieli i rodziców z prośbą o zgłaszanie podobnych zdarzeń w okolicach szkoły. Dodatkowo wystosowały specjalny apel. - Przypomnieliśmy rodzicom, aby młodsze dzieci nie były puszczane same, a starsze z klas 5-8 przemieszczały się w grupach, nie pojedynczo - oznajmił zastępca dyrektorki.

Jednak rodzice widzą tę sprawę zupełnie inaczej. - Jesteśmy przerażeni - przyznała matka jednej z uczennic w rozmowie z portalem kielce.naszemiasto.pl. 

Rodzice zwracają uwagę, że szkoła nie przekazuje żadnych szczegółów w sprawie ubiegłotygodniowego incydentów. W związku z tym nie wiedzą, jak duże zagrożenie czyha na ich dzieci.

Karol Macek z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oświadczył, że nie jest prowadzone formalne dochodzenie w tej sprawie. - Ale ustalamy, co się tam wydarzyło - zapewnił. 

Rodzic zgłosił, że mężczyzna obserwuje dzieci przy szkole, a policjanci weryfikują te doniesienia. - Pytamy, prowadzimy obserwacje. [...] Na razie nikt pokrzywdzony się nie zgłosił - zdradził policjant.

Zobacz też:

Na Nowogrodzkiej wstrzymali oddech, historyczne dno PiS w sondażu. Na opozycji otwierają szampany

Slajd 1 z 6

fot. flickr.com/Piotr Drabik

Fatalne wieści dla PiS w najnowszym sondażu. Tak źle jeszcze nie było

Złe wieści dla wierchuszki Prawa i Sprawiedliwości. W najnowszym badaniu poparcia Kaczyński i spółka notują historycznie niski wynik. W badaniu przeprowadzonym przez CBOS widać, że czas formacji obecnie rządzącej, może szybko dobiec końca. fot. flickr.com/Piotr Drabik

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: kielcenaszemiasto.pl, TVP Info

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenie zdobywała w redakcjach TVN24 i Euractiv. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >