Goniec.pl
Jarosław Kaczyński

By AargambitAutor: Reporter Dziennika Internetowego http://lublin.com.pl (wydawca: AAR Gambit) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7884928

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu. "Musi przygotować partię do wyborów"

14 Października 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński podczas wczorajszego posiedzenia klubu parlamentarnego ogłosił, że z początkiem przyszłego roku zrezygnuje z funkcji wicepremiera. Polityk chce w pełni skupić się na funkcji szefa Prawa i Sprawiedliwości. - Musi przygotować partię do wyborów - zdradził politolog profesor Antoni Dudek.

Lider Prawa i Sprawiedliwości miał skarżyć się, że rządowe stanowisko nie pozwala mu wystarczająco skupić się na kierowaniu partią. - Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające - mówilł jeden z posłów w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

jaroslaw kaczynski

Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu

CZYTAJ DALEJ

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

Spekulacje na temat ewentualnego odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu trwały od dawna. Do tej pory politycy partii rządzącej zapewniali jednak, że prezes nie myśli jeszcze o przejściu na emeryturę. Nic nie zapowiadało także, że ograniczy swoje kompetencje.

W ostatnich dniach w kuluarach mówiło się, że Jarosław Kaczyński poświęca coraz mniej czasu na kierowanie partią. W budynku przy Nowogrodzkiej bywał tylko raz w tygodniu, co znacząco utrudniało współpracę z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Prezes miał podjąć decyzję o rezygnacji z funkcji wicepremiera oraz przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, by przygotować Prawo i Sprawiedliwość do planowanych na jesień 2023 roku wyborów.

- Celem wejścia Kaczyńskiego do rządu było odgrywanie roli bufora między Morawieckim a Ziobrą. Nie dziwię się, że Kaczyński odchodzi, bo musi przygotować partię do wyborów - ocenił w rozmowie z Super Expressem politolog profesor Antoni Dudek.

Jest nowy plan?

Jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości przekazał dziennikarzom, że Jarosław Kaczyński wymaga od swoich podwładnych większej aktywności w mediach społecznościowych. Prezes uważa, że promocja, która przyczyniła się do wygrania poprzednich wyborów, została w ostatnim czasie zaniedbana.

Zapowiadane zmiany oznaczają, że Jarosław Kaczyński będzie mógł pochwalić się nieco ponad rocznym stażem na stanowisku wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Obecnie jego priorytetem jest uchwalenie wszystkich zapowiadanych ustaw.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: PAP/Super Express

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Flickr/МИД России, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Wiadomości

Białoruś zareaguje na sankcje UE. Grozi "ostrymi działaniami"

Czytaj więcej >
Kaczyński i Orban

Wiadomości

W sobotę spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z politykami europejskimi

Czytaj więcej >
straż pożarna

Wiadomości

Kołobrzeg: Zatrucie tlenkiem węgla. Ewakuowano 12 osób

Czytaj więcej >
JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Wiadomości

"Panowie, czy ja śnię?". Premier krytycznie wypowiedział się o TVP

Czytaj więcej >
mandat

Wiadomości

Od stycznia wchodzi w życie nowy taryfikator mandatów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Projekt "Stop Aborcji" został odrzucony. Pod projektem ustawy legalizacji aborcji udało się zebrać ponad 86 tys. podpisów

Czytaj więcej >