Goniec.pl > Polska > Jarosław Kaczyński tańczy i śpiewa. Zaskakujące nagranie z pielgrzymki Tadeusza Rydzyka
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.07.2023 13:15

Jarosław Kaczyński tańczy i śpiewa. Zaskakujące nagranie z pielgrzymki Tadeusza Rydzyka

Tadeusz Rydzyk pielgrzymka Jasna Góra
YouTube.com/Radio Maryja; screen Twitter.com/Szkło Kontaktowe TVN24

Coroczna pielgrzymka na Jasną Górę zorganizowana przez Radio Maryja, a więc Tadeusza Rydzyka, ponownie wywołała wielką dyskusję. Wszystko za sprawą obecności najważniejszych polityków w kraju. Obrazy roześmianych, trzymających się za ręce i tańczących ministrów oburzyła sporą część Polaków. W ugaszeniu kontrowersji nie pomogło wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

Nagranie z Jasnej Góry hitem sieci, PiS nawet się nie kryje

Pielgrzymka Radio Maryja na Jasną Górę ponownie może zostać okrzyknięta wielkim tryumfem Tadeusza Rydzyka. Bez wątpienia widać bowiem, że najsłynniejszy zakonnik w kraju nie musi obawiać się utraty poparcia ze strony PiS.

Słuchacze rozgłośni, którzy nie mogli być na miejscu, mogli oglądać całe wydarzenie w sieci. Na profilu Radia Maryja na platformie YouTube pojawiło się wiele nagrań z wydarzenia na Jasnej Górze. Niemniej największe poruszenie dotyczy obecności przedstawicieli władzy, którzy tłumnie zjawili się na wezwanie Tadeusza Rydzyka. Co więcej, nie mieli oni zamiaru ukrywać swojej obecności. Sieć obiega nagranie osobliwego tańca i śpiewu pieśni “Abyśmy byli jedno”.

Niemowlę spędziło 9 godzin w nagrzanym aucie, nie żyje. Rodzice zapomnieli o dziecku

Osobliwy taniec władzy na pielgrzymce Tadeusza Rydzyka

Jarosław Kaczyński unika ostatnimi czasy wystąpień publicznych, znalazł czas i chęci dla Tadeusza Rydzyka. Wicepremier pojawił się w doborowej obstawie najważniejszych ludzi w państwie.

Chór z pierwszego rząd śpiewający z radością “Abyśmy byli jedno” może pochwalić się głosami Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Błaszczaka (minister obrony narodowej), Przemysława Czarnka (minister edukacji i nauki), Marleny Maląg (minister rodziny) oraz Jacka Sasina (minister aktywów państwowych).

Na nagraniu, które stało się hitem sieci i wywołało ogromną dyskusję na temat angażowania się władzy w Kościół oraz powiązań Tadeusza Rydzyka z PiS, widać, jak politycy stojący na specjalnym balkonie trzymają się za ręce. Z uczuciem śpiewają pieśń religijną, kołyszą się na boki i co jakiś czas unoszą ręce do góry. Poza osobliwym występem warto zwrócić również uwagę na słowa, jakie padły z ust Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński ostrzega na Jasnej Górze, nie przebierał w słowach

Jarosław Kaczyński, czyli prawdopodobnie jedyny polityk w historii wolnej Polski, który bez względu na stanowisko premiera sam decyduje czy (i kiedy) wchodzi w skład rządu, zrobił Tadeuszowi Rydzykowi tę przyjemność i przemówił do zgromadzonych na Jasnej Górze. Zapewniał, że “posłanie Kościoła nie jest posłaniem politycznym”” Co w ustach osoby realnie odpowiedzialnej za najważniejsze decyzje władzy brzmi niczym okrutny i groteskowy żart.

Prezes PiS nie zapomniał przypomnieć słuchaczom Radia Maryja, że są w niebezpieczeństwie. - Tak jawnie, bezczelnie, kłamliwie i można powiedzieć odrażająco atakowany jest Kościół, atakowany jest Ojciec Święty, atakowane są nasze podstawowe wartości, podstawy naszego porządku społecznego, naszego obyczaju, mówiąc najkrócej podstawy polskości - grzmiał Jarosław Kaczyński.

- Ktoś tutaj chce głęboko zmienić, a właściwie zniszczyć nasz naród, tą trwającą już przeszło tysiąc lat wspólnotę - dodawał prezes PiS. Wyjaśniał, że właśnie te ataki sprawiły, iż “ośmielił się” zwrócić do zgromadzonych na pielgrzymce Tadeusza Rydzyka.

Źródło: PAP, tvn24