Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 01.12.2022 18:30

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie
(zdjęcie ilustracyjne) MATEUSZ JAGIELSKI/East News

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Prezes PiS ma zapłacić byłemu ministrowi spraw zagranicznych 708.480 zł. Wiadomość przekazał mecenas Jacek Dubois.

Radosław Sikorski wygrał w sądzie z Jarosławem Kaczyńskim. Chociaż wyrok jest jeszcze nieprawomocny, to sędzia stwierdził, iż rację ma były szef polskiej dyplomacji.

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie, musi zapłacić 708 480 zł

Jarosław Kaczyński nie przekonał sądu do swoich argumentów i przegrał sprawę założoną mu przez Radosława Sikorskiego. Wiadomość o sukcesie byłego szefa MSZ przekazał mecenas Jacek Dubois.

- Jarosław Kaczyński musi przeprosić na podstawie prawomocnego wyroku - napisał mec. Jacek Dubois na Twitterze.

Jarosław Kaczyński będzie musiał sięgnąć głęboko do kieszeni. - Sąd nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708.480 zł - przekazał prawnik byłego ministra w rządzie Donalda Tuska.

Jarosław Kaczyński winny pomówienia Radosława Sikorskiego

Radosław Sikorski w przeszłości został oskarżony przez Jarosława Kaczyńskiego o "zdradę dyplomatyczną". Prezes PiS przekonał się właśnie, że nawet on nie stoi ponad prawem i musi odpowiadać za wypowiadane publicznie słowa.

Jarosław Kaczyński twierdził, że Radosław Sikorski wycofał wystosowaną przez ambasadę RP w Moskwie notę dyplomatyczną. W dokumencie znajdowało się żądanie uznania przez władze Rosji eksterytorialności miejsca katastrofy smoleńskiej.

MSZ wskazało, iż Radosław Sikorski nie mógł tego zrobić. Resort wskazał, iż żądanie eksterytorialności wykracza poza praktykę dyplomatyczną. Jarosław Kaczyński będzie musiał zapłacić za rzucanie słów na wiatr. Dosłownie.

Mec. Jacek Dubois we wpisie wyjaśnił, że zasądzone 708.480 zł ma pokryć koszty "opublikowania przeprosin w serwisie Onet". Wyrok jest jeszcze nieprawomocny.

Prezes PiS jest "dłużnikiem" Radosława Sikorskiego

Radosław Sikorski w kwietniu 2021 roku ujawnił, że Jarosław Kaczyński jest jego "dłużnikiem" w związku z przegraną przed sądem I instancji. Wyrok z lipca 2020 r. nadal nie został przez prezesa PiS wykonany.

Jarosław Kaczyński chciał, by doszło do kasacji wyroku. Sąd oddalił prośbę prezesa PiS o wstrzymanie wykonalności wyroku w związku ze złożeniem tegoż wniosku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, rp.pl