Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jerzy Owsiak nie przebierał w słowach. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 01.12.2022 17:16

Jerzy Owsiak nie przebierał w słowach. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego

Jerzy Owsiak, Jarosław Kaczyński
Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Założyciel i lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak, opublikował we wtorek (29.11) na Facebooku wpis, w którym odnosi się bezpośrednio do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. - Jest Pan totalnie oderwany od rzeczywistości, Pana wypowiedzi, które obrażają, które są rasistowskie, także we mnie wzbudzają strach! To Pan jest winny wywołania wojny polsko-polskiej. - między innymi napisał Jerzy Owsiak.

WOŚP organizuje kolejne zakupy sprzętu medycznego

Prezes WOŚP przekazał, że właśnie po raz 63. organizowane są zakupy sprzętu medycznego dla polskiej ochrony zdrowia, finansowane ze środków zebranych podczas tegorocznego Finału akcji. Podkreślił, że przez 30 lat zebrano ponad 1,75 mld zł i kupiono blisko 70 tys. urządzeń.

- (...) radziłbym Panu powołać komisję do spraw ochrony zdrowia Polaków. Jako Prezes Zarządu Fundacji WOŚP obserwuję ten stan rzeczy od 30 lat. I powiem Panu krótko - takiego bałaganu, jaki zaistniał w kilku ostatnich latach, jeszcze nie widziałem. Polska ochrona zdrowia z trudem leczy. Polska ochrona zdrowia jest niedofinansowana, ponieważ w ostatnich latach w sposób skandaliczny Pana rząd przesuwa pieniądze publiczne w sektory oddalone od ochrony zdrowia. Pana rząd marnotrawi publiczne pieniądze mimo próśb Polaków. Pan osobiście decyduje o tym, aby miliardowe nakłady nie szły na onkologię, a były przeznaczane na media publiczne. - napisał Jerzy Owsiak.

- Jest Pan totalnie oderwany od rzeczywistości, Pana wypowiedzi, które obrażają, które są rasistowskie, także we mnie wzbudzają strach! To Pan jest winny wywołania wojny polsko-polskiej - dodał prezes WOŚP.

Kolejny zastrzyk gotówki dla TVP

Jerzy Owsiak opublikował wpis, zanim opinię publiczną obiegła dziś (1.12) informacja, że sejmowa Komisja Finansów przyjęła poprawkę do budżetu zwiększającą dofinansowanie dla telewizji publicznej do 2,7 mld zł, a więc o ponad 700 mln zł.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: