Goniec.pl
Piotr Muller odpowiedział Ramzanowi Kadyrowi, Czeczen nie wywołał popłochu w polskim rządzie

KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Groźby Kadyrowa doczekały się odpowiedzi ze strony rządu. Piotr Müller zabrał głos

26 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rzecznik rządu zareagował na groźby Ramzana Kadyrowa. - Takie straszenie widzieliśmy już ze strony pana Miedwiediewa, pana Putina - stwierdził Piotr Müller. Wcześniej czeczeński przywódca deklarował, że gotowy jest pokazać "co potrafią w 6 sekund". Padło również żądanie wydania przeprosin.

Oblanie czerwoną farbą rosyjskiego ambasadora w Dniu Zwycięstwa wzburzyło Ramzana Kadyrowa. Czeczeński lider postanowił domagać się w tej sprawie przeprosin. Kluczowa była jednak kwestia dotycząca grożenia obrania przez Władimira Putina - w tym wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej Czeczenię - Polski jako następnego celu ataku.

pieniądze

Znana firma podnosi ceny za prąd. Rachunki wzrosną już od 1 czerwca

CZYTAJ DALEJ

- Ukraina to już zamknięta kwestia. [...] Po Ukrainie, jeśli będzie zlecenie, w sześć sekund udowodnimy, do czego jesteśmy zdolni - mówił na nagraniu udostępnionym w sieci Ramzan Kadyrow. Słowa Czeczena doczekały się reakcji ze strony polskiego rządu.

Rzecznik rządu zareagował na słowa Ramzana Kadyrowa

Piotr Müller postanowił niemalże zadrwić z szumnych deklaracji i stwierdzeń czeczeńskiego przywódcy. Ramzan Kadyrow nie wywołał w rządzie Mateusza Morawieckiego popłochu.

- Pana Kadyrowa muszę zmartwić. Sprawa Ukrainy nie jest zamknięta, wręcz przeciwnie - stwierdził stanowczo rzecznik rządu.

To jednak nie koniec odpowiedzi na deklaracje Czeczena. - Takie straszenie widzieliśmy już ze strony pana Miedwiediewa, pana Putina. My będziemy bronić Europy Środkowo-Wschodniej, bronić Ukrainy przed tego typu postaciami - skwitował groźby Ramzana Kadyrowa Piotr Müller.

Dmitrij Miedwiediew podwiązuje sankcje z... nowymi epidemiami

Sankcje nałożone na Rosję wywołają "nowe epidemie"? Złowieszczy wpis Dmitrija Miedwiediewa

CZYTAJ DALEJ

Kolejne kłamstwa Rosji

Rzecznik rządu w odpowiedzi na groźby Czeczena nie skomentował żądania oficjalnych przeprosin za incydent z rosyjskim ambasadorem oblanym farbą na Cmentarzu Radzieckim. Sojusznik Władimira Putina zaapelował także "o zabranie broni i najemników".

Wśród słów, jakie padły jeszcze z ust Ramzana Kadyrowa, znaleźć można te bezpośrednio wskazujące na możliwy atak na Polskę. Taka deklaracja padła również wcześniej i wtedy określono ją "możliwością denazyfikacji kolejnego kraju".

Powielana przez czeczeńskiego przywódcę narracja jest zgodna z linią propagandową Kremla. Niemniej i w niej zdarzają się czasem luki. Minister Putina niedawno zdradził, że sankcje praktycznie zamroziły logistykę w całym kraju.

Po wycofaniu się przewoźników i dostawców pojawił się problem z dostarczaniem towarów do Rosji, a później z ich rozwożeniem do konkretnych regionów. Wiadomości te nie dotarły do Siergieja Ławrowa, który przekonywał, że wycofanie się zachodnich firm tylko wzmocniło jego kraj.

Tak zmieniała się twarz Władimira Putina

Kreml powinien usunąć te zdjęcia? Jednoznaczny dowód ws. Putina, eksperci nie mają wątpliwości

Ostatnie tygodnie przyniosły ze sobą diametralną zmianę w wyglądzie Władimira Putina. Prześledziliśmy ten proces. Prezydent Rosji już niemal nie przypomina siebie, a Kreml stara się publikować tylko korzystne dla przywódcy zdjęcia.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: tok fm

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >