Goniec.pl

KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Groźby Kadyrowa doczekały się odpowiedzi ze strony rządu. Piotr Müller zabrał głos

26 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rzecznik rządu zareagował na groźby Ramzana Kadyrowa. - Takie straszenie widzieliśmy już ze strony pana Miedwiediewa, pana Putina - stwierdził Piotr Müller. Wcześniej czeczeński przywódca deklarował, że gotowy jest pokazać "co potrafią w 6 sekund". Padło również żądanie wydania przeprosin.

Oblanie czerwoną farbą rosyjskiego ambasadora w Dniu Zwycięstwa wzburzyło Ramzana Kadyrowa. Czeczeński lider postanowił domagać się w tej sprawie przeprosin. Kluczowa była jednak kwestia dotycząca grożenia obrania przez Władimira Putina - w tym wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej Czeczenię - Polski jako następnego celu ataku.

- Ukraina to już zamknięta kwestia. [...] Po Ukrainie, jeśli będzie zlecenie, w sześć sekund udowodnimy, do czego jesteśmy zdolni - mówił na nagraniu udostępnionym w sieci Ramzan Kadyrow . Słowa Czeczena doczekały się reakcji ze strony polskiego rządu.

Rzecznik rządu zareagował na słowa Ramzana Kadyrowa

Piotr Müller postanowił niemalże zadrwić z szumnych deklaracji i stwierdzeń czeczeńskiego przywódcy. Ramzan Kadyrow nie wywołał w rządzie Mateusza Morawieckiego popłochu.

- Pana Kadyrowa muszę zmartwić. Sprawa Ukrainy nie jest zamknięta, wręcz przeciwnie - stwierdził stanowczo rzecznik rządu .

To jednak nie koniec odpowiedzi na deklaracje Czeczena. - Takie straszenie widzieliśmy już ze strony pana Miedwiediewa, pana Putina. My będziemy bronić Europy Środkowo-Wschodniej, bronić Ukrainy przed tego typu postaciami - skwitował groźby Ramzana Kadyrowa Piotr Müller.

Kolejne kłamstwa Rosji

Rzecznik rządu w odpowiedzi na groźby Czeczena nie skomentował żądania oficjalnych przeprosin za incydent z rosyjskim ambasadorem oblanym farbą na Cmentarzu Radzieckim . Sojusznik Władimira Putina zaapelował także "o zabranie broni i najemników".

Wśród słów, jakie padły jeszcze z ust Ramzana Kadyrowa, znaleźć można te bezpośrednio wskazujące na możliwy atak na Polskę. Taka deklaracja padła również wcześniej i wtedy określono ją "możliwością denazyfikacji kolejnego kraju" .

Powielana przez czeczeńskiego przywódcę narracja jest zgodna z linią propagandową Kremla . Niemniej i w niej zdarzają się czasem luki. Minister Putina niedawno zdradził, że sankcje praktycznie zamroziły logistykę w całym kraju .

Po wycofaniu się przewoźników i dostawców pojawił się problem z dostarczaniem towarów do Rosji, a później z ich rozwożeniem do konkretnych regionów. Wiadomości te nie dotarły do Siergieja Ławrowa, który przekonywał, że wycofanie się zachodnich firm tylko wzmocniło jego kraj .

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: tok fm

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Trump z zarzutami. Czy trafi do więzienia?
Czytaj więcej >

Polska

Mężczyzna powiesił się w bloku. Sąsiedzi ujawnili kim był, trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Polska

Znokautował policjantkę w cywilu. Porażające nagranie w sieci
Czytaj więcej >

Polska

Próbował wynająć pokój na Podhalu, kilka godzin później wpadł w ręce policji. Powód zaskakuje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Operator koparki znalazł to na budowie, od razu chwycił za telefon. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zdjęcie profilowe tylko w koloratce i zakaz spowiedzi przez internet to nie wszystko. KEP zmienia zasady działalności duchownych w mediach
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]