Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Warszawa: Ambasador Rosji oblany farbą przed Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich
Irmina Jach
Irmina Jach 09.05.2022 12:29

Warszawa: Ambasador Rosji oblany farbą przed Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich

Ambasador
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Przed Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich w Warszawie doszło do incydentu z udziałem ambasadora Rosji w Polsce. Dyplomata odwiedził nekropolię, by złożyć kwiaty na grobach poległych Rosjan. Został oblany czerwoną farbą.

9 maja Rosjanie obchodzą Dzień Zwycięstwa na pamiątkę pokonania hitlerowskich Niemiec w trakcie II wojny światowej. W Polsce jednym z miejsc pamięci jest Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Właśnie tam udał się rosyjski ambasador Siergiej Andriejew.

Ambasador Rosji został oblany czerwoną farbą na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Warszawie

Dyplomata został zaatakowany przez Ukraińców, którzy zebrali się, by zaprotestować przeciw rosyjskiej agresji na ich kraj. W pewnym momencie do Siergieja Andriejewa podbiegła grupa osób i oblała dyplomatę czerwoną farbą, która przypominała krew.

- Jestem dumny ze swojego prezydenta - mówił niezrażony Rosjanin tuż po awanturze. Zebrany tłum wtórował mu krzycząc: "Faszyści! Bandyci!". - Te terytoria nie należą do Ukrainy - dodał ambasador, odnosząc się do ogłoszonej przez Rosję Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Gdy odjeżdżał, tłum nie chciał go przepuścić.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl