Goniec.pl
Siergiej Ławrow zapowiedział, że Moskwa "zastanowi się dwa razy"

YURI KADOBNOV/AFP/East News

Siergiej Ławrow zdradził plany Rosji. Zadeklarował, że teraz "Moskwa dwa razy się zastanowi"

24 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Szef rosyjskiego MSZ nadal stara się przekonać, że to Rosja rozdaje karty na arenie międzynarodowej. Siergiej Ławrow w czasie wydarzenia "Sto" stwierdził, że kiedy Europa zmieni decyzję i będzie chciała rozmawiać, to "Moskwa dwa razy się zastanowi, czy tego potrzebuje".

Wymowne słowa Siergieja Ławrowa dotyczące dalszych planów Rosji. Szef MSZ Rosji nie przestaje forsować propagandy zgodną z linią Kremla i nieustannie zapewnia, że to kraj Władimir Putina wychodzi z obecnej sytuacji pełnej sankcji obronną ręką.

East News - zdj. ilustracyjne, Screen Twitter/Daria Klimza

Śląsk: śmigłowiec gasił pożar, wpadł do zbiornika wodnego. Maszyna jest prawie całkowicie zatopiona

CZYTAJ DALEJ

Jednym z tematów poruszonych przez szefa resortu spraw zagranicznych był incydent związany z zawieszeniem Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ. Siergiej Ławrow stwierdził, że to dobrze, bo już wcześniej organizacja ta była niewiarygodna.

- Rada Praw Człowieka ONZ zdyskredytowała się na długo przed całą sytuacją wokół Ukrainy - mówił rosyjski minister Władimira Putina. - Chcieli nas z niej usunąć i zawiesić nasze członkostwo. Postanowiliśmy zrobić to sami - dodał Siergiej Ławrow. Interesujących tez padło jednak zdecydowanie więcej.

Siergiej Ławrow: Rosja chce być samowystarczalna

Okazja do szerszego zaprezentowania stanowiska Kremla i samego Władimira Putina pojawiła się przy okazji wydarzenia "Sto". W ramach założeń Siergiej Ławrow odpowiedział aż na sto pytań.

- Będziemy polegać tylko na sobie - oświadczył szef MSZ Rosji na pytanie dotyczące tego, jaki kierunek przyjmie obecnie polityka kraju. Pojawiło się jednak kilka ważnych wyjątków.

Rosja chce współpracować tylko z tymi, którzy nie potępili agresji na Ukrainę? Siergiej Ławrow deklarując plany samowystarczalności, dodał, że Rosja będzie polegać jeszcze "na tych krajach, które udowodniły swoją wiarygodność".

Andrzej Duda w Kijowie powitany owacjami na stojąco

Andrzej Duda w Kijowie powitany owacjami na stojąco. Chwilę potem zawył alarm rakietowy

CZYTAJ DALEJ

- I nie będą tańczyć, jak inni im grają - dodał stanowczo główny dyplomata Władimira Putina, który od początku wojny forsuje korzystne dla Kremla tezy. Odniósł się również do sytuacji, którą wydaje się prognozować: zrozumienia przez Zachód swoich błędów i dążenie do naprawienia relacji z Moskwą. Rosjanie nie są pewni, czy taki układ jest im ponownie potrzebny.

Moskwa będzie się teraz zastanawiać, potwierdził to Siergiej Ławrow

Uczestnicy "Sto" dowiedzieli się, że Rosja nie przyjmie krajów Zachodu po szeregu sankcji z otwartymi ramionami. - Jeśli kraje zachodnie zmienią zdanie i zaproponują formy współpracy, pomyślimy - powiedział Siergiej Ławrow.

Kreml będzie teraz wszystko dokładnie analizował. - Jeśli Zachód chce zaoferować Rosji wznowienia stosunków, Moskwa dwa razy się zastanowi, czy tego potrzebuje - dodawał minister spraw zagranicznych Rosji. To koniec stosunków międzynarodowych, jakie znał świat po II wojnie światowej.

Nie zabrakło również zapewnień, że sankcje, pozwoliły zwrócić uwagi na wprowadzenie niezbędnych do uniezależnienia zmian. - Musimy zająć się jego rozwojem, nie używając cudzych narzędzi, takich jak dolar, system przesyłania komunikatów finansowych SWIFT, ale tworząc własne. Nie jest to trudne do wykonania - stwierdził Siergiej Ławrow.

Emeryci nawet nie wiedzą, że mogą starać się o dodatkowe pieniądze

Nie tylko czternastka. Emerycie, te pieniądze ci się należą, złóż odpowiednie dokumenty i zyskaj

Emerycie, musisz to wiedzieć. W tym roku starać możesz się o szereg dodatków i zasiłków. Dodatkowe pieniądze zwyczajnie ci się należą. Wyjaśniamy, o jakich kwotach mowa. Nie są one małe i na pewno pomogą podreperować domowy budżet każdego seniora. fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: radiozet

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poważne problemy właściciela słynnych zakładów mięsnych. Czterystu oszukanych na 23 mln zł

Czytaj więcej >