Goniec.pl

Telegram.com/Реальная Война | Украина; ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Kolejny pożar w Rosji, spłonął magazyn z żywnością. Putin ma problem

23 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Seria gigantycznych pożarów w Rosji trwa. Miniony weekend przyniósł ze sobą kolejne wielkie straty, ogień strawił ogromny magazyn z żywnością w mieście Kamienka. Według medialnych doniesień budynek został praktycznie całkowicie zniszczony. Pod nagraniem pożaru pojawiają się komentarze, że to "karma za skradzione ukraińskie zboże".

Nie tylko seria tajemniczych śmierci osób związanych z Gazpromem jest tematem poruszanym w kontekście wewnętrznych dramatów w Rosji. Seria ogromnych pożarów nadal trwa.

W weekend doszło do kolejnego dramatycznego zdarzenia. Tym razem w miejscowości Kamienka leżącej około 700 km od granicy z Ukrainą. Wielki magazyn z żywnością stanął w płomieniach.

Rosja: pożar magazynu z żywnością, budynek zniszczony

Władimir Putin ma powody do zmartwień nie tylko ze względu na stan swojego zdrowia , czy doniesienia o kolejnych porażkach rosyjskiej armii. Jego kraj od początku roku trawiony jest przez pożary.

Niedawno ujawniono, że Syberia stoi w ogniu , wcześniej dochodziło do pożarów wielkich hal magazynowych . Czarna seria nadal trwa. Płomienie strawiły bardzo ważny punkt na mapie Rosji.

W ostatni weekend pożar pojawił się w Kamience w regionie Penza. Według ustaleń ogień pojawił się w magazynie z żywnością, gdzie przechowywane były nasiona słonecznika

- Karma za skradzione ziarno z Ukrainy - czytamy na jednym z ukraińskojęzycznych profili w serwisie Telegram. Nagranie z pożaru pokazuje siłę żywiołu.

Mimo wezwania na miejsce 10 zastępów straży pożarnej nie udało się ocalić budynku. Płomienie strawiły praktycznie cały magazyn, nie wspominając o przechowywanej tam żywności.

Inny internauta wskazuje, że masowe pożary kolejnych ważnej infrastruktury w kraju Władimira Putina można umieszczać w specjalnym tematycznym dziale: "Rubryka »Rosja w ogniu«".

270 tys. hektarów w ogniu

Pożar magazynu w Kamience miał zostać wywołany przez awarię transformatora. Według oficjalnych ustaleń nikt nie został ranny i nikt nie zginął. To już kolejne zniszczenia dokonane przez żywioł na terenie Rosji.

Od początku roku Rosja jest trawiona przez ogień. Władimir Putin już teraz wie o tym, że łącznie od stycznia pożary objęły aż 270 tys. hektarów. Dane te podała agencja Reutera, powołując się na słowa Aleksandra Chuprjana, pełniącego obowiązki ministra sytuacji nadzwyczajnych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: radiozet, goniec.pl, Reuters

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Mazowieckie: 3-letni chłopczyk wypadł z okna. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje Barbara Borys-Damięcka, senatorka oraz matka Grzegorza Damięckiego. Odeszła w wieku 85 lat
Czytaj więcej >

Polska

Lech Wałęsa dba o formę. Internauci zwrócili jednak uwagę na jeden niepokojący szczegół
Czytaj więcej >

Polska

Dantejskie sceny w centrum Rzeszowa. Troje obywateli Kazachstanu bezlitośnie pobiło Polaka, służby w akcji
Czytaj więcej >

Polska

Podkarpacie: niebezpieczny incydent na stacji Orlen. Ewakuowano 17 osób
Czytaj więcej >

Wiadomości

Raport KRS-u w sprawie Kamilka z Częstochowy. Smutna prawda wyszła na jaw
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Agata Jaroszewska

Nie żyje 17 osób. Policja opublikowała statystyki utonięć
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

"Przygotuj się na ewentualne podtopienia". Pilny alert RCB
Czytaj więcej >
Polska

Agnieszka Kamińska

Wyciek gazu na stacji paliw. Mogło dojść do wybuchu, mieszkańcy ewakuowani
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Ulewy i burze na południu Polski. Ulice zamieniły się w rzeki, strażacy nie nadążali
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Motocykliści wbili się w skręcającą naczepę ciężarówki. Nie mieli żadnych szans
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Dramatyczna akcja służb na Mazurach. Mężczyzna wyskoczył z łódki na jeziorze i nie wypłynął
Czytaj więcej >