Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kolejny pożar w Rosji, spłonął magazyn z żywnością. Putin ma problem
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.05.2022 13:06

Kolejny pożar w Rosji, spłonął magazyn z żywnością. Putin ma problem

Kolejny gigantyczny pożar w Rosji, spłonął magazyn z żywnością
Telegram.com/Реальная Война | Украина; ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Seria gigantycznych pożarów w Rosji trwa. Miniony weekend przyniósł ze sobą kolejne wielkie straty, ogień strawił ogromny magazyn z żywnością w mieście Kamienka. Według medialnych doniesień budynek został praktycznie całkowicie zniszczony. Pod nagraniem pożaru pojawiają się komentarze, że to "karma za skradzione ukraińskie zboże".

Nie tylko seria tajemniczych śmierci osób związanych z Gazpromem jest tematem poruszanym w kontekście wewnętrznych dramatów w Rosji. Seria ogromnych pożarów nadal trwa.

W weekend doszło do kolejnego dramatycznego zdarzenia. Tym razem w miejscowości Kamienka leżącej około 700 km od granicy z Ukrainą. Wielki magazyn z żywnością stanął w płomieniach.

Rosja: pożar magazynu z żywnością, budynek zniszczony

Władimir Putin ma powody do zmartwień nie tylko ze względu na stan swojego zdrowia, czy doniesienia o kolejnych porażkach rosyjskiej armii. Jego kraj od początku roku trawiony jest przez pożary.

Niedawno ujawniono, że Syberia stoi w ogniu, wcześniej dochodziło do pożarów wielkich hal magazynowych. Czarna seria nadal trwa. Płomienie strawiły bardzo ważny punkt na mapie Rosji.

W ostatni weekend pożar pojawił się w Kamience w regionie Penza. Według ustaleń ogień pojawił się w magazynie z żywnością, gdzie przechowywane były nasiona słonecznika

- Karma za skradzione ziarno z Ukrainy - czytamy na jednym z ukraińskojęzycznych profili w serwisie Telegram. Nagranie z pożaru pokazuje siłę żywiołu.

Mimo wezwania na miejsce 10 zastępów straży pożarnej nie udało się ocalić budynku. Płomienie strawiły praktycznie cały magazyn, nie wspominając o przechowywanej tam żywności.

Inny internauta wskazuje, że masowe pożary kolejnych ważnej infrastruktury w kraju Władimira Putina można umieszczać w specjalnym tematycznym dziale: "Rubryka »Rosja w ogniu«".

270 tys. hektarów w ogniu

Pożar magazynu w Kamience miał zostać wywołany przez awarię transformatora. Według oficjalnych ustaleń nikt nie został ranny i nikt nie zginął. To już kolejne zniszczenia dokonane przez żywioł na terenie Rosji.

Od początku roku Rosja jest trawiona przez ogień. Władimir Putin już teraz wie o tym, że łącznie od stycznia pożary objęły aż 270 tys. hektarów. Dane te podała agencja Reutera, powołując się na słowa Aleksandra Chuprjana, pełniącego obowiązki ministra sytuacji nadzwyczajnych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: radiozet, goniec.pl, Reuters

Tagi: Pożar Rosja