Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Gorąco przed Sejmem. Policja zatrzymała kilkanaście osób
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.03.2024 17:10

Gorąco przed Sejmem. Policja zatrzymała kilkanaście osób

protest rolników
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dzisiejszy protest rolników przed Sejmem przerodził się w starcia demonstrantów ze służbami. Stołeczna policja poinformowała, że w trakcie dzisiejszych wydarzeń przy ul. Wiejskiej rannych zostało kilku policjantów. W stronę funkcjonariuszy poleciała m.in. kostka brukowa. Policja informuje, że zatrzymanych zostało kilkanaście osób. 

Protest rolników w Warszawie. Gorąco przed Sejmem

Protest rolników, odbywający się 6 marca w Warszawie znacznie eskalował. Demonstranci spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przeszli przed Sejm. Wcześniej w stronę policji poleciały race i petardy, a nawet jajka i kostka brukowa. Doszło do starć z policją. Służby użyły wobec demonstrantów gazu łzawiącego.

Policja podkreśla w swoich komunikatach, że prowadzone przez funkcjonariuszy działania mają na celu "zapobieżenie eskalacji w inne rejony miasta takich sytuacji, jakie miały miejsce przy ulicy Wiejskiej".

Nie wierze, że prawdziwi, normalni rolnicy zrobili dziś zadymę pod Sejmem. Prowokatorzy i zadymiarze powinni być jak najszybciej odizolowani od rolników, którzy przyjechali zamanifestować i pokazać skalę rolniczych problemów po 8 latach nieudolnych rządów PiS - napisał w mediach społecznościowych wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak

Brat Daniela Obajtka: nie sądzę, że zostanie aresztowany

Protest rolników w Warszawie. Zatrzymano kilkanaście osób

Kołodziejczak ponadto podkreślił, że rolnicy "szczególnie teraz powinni zwrócić uwagę, by nikt nie powodował, że rolnicze protesty będą kojarzyć się z burdą". Dodał, że takie działania nie służą całej sprawie.

ZOBACZ: Rolnicy spalili trumnę przed KPRM. Interweniowała policja

Wcześniej na teren polskiego parlamentu wtargnęło dwóch demonstrantów. Policjanci jednak szybko zatrzymali śmiałków. Stołeczni funkcjonariusze w komunikacie przekazali, że w wyniku dzisiejszych działań rannych zostało kilku policjantów. Zatrzymano kilkanaście osób.

W czasie wydarzeń mających miejsce przy ul. Wiejskiej rannych zostało kilku policjantów. Na obecną chwilę zatrzymano kilkanaście osób. Część spośród protestujących osób próbowała przedostać się przez barierki zabezpieczające teren Sejmu. Zostało to im uniemożliwione.

Manifestacja powoli dobiega końca

W najnowszym komunikacie służby informują, że manifestacja powoli się rozchodzi. 

Trwa zauważalny odpływ uczestników manifestacji sprzed siedziby Sejmu i z al. Ujazdowskich, co wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu pieszych między innymi na dojściu do parkingu przy Torwarze (Agrykola, Myśliwiecka, Łazienkowska).

W mediach społecznościowych w temacie dzisiejszych wydarzeń przed Sejmem doszło do spięcia pomiędzy Mateuszem Morawieckim a wiceszefem MON Cezarym Tomczykiem. 

Jest Pan byłym Premierem RP. Tutaj za pomocą polskiej flagi prowokatorzy wyrywają kostkę brukową, aby rzucać w policję. Proszę natychmiast przestać pisać i pokazywać wyrwane z kontekstu filmy, które są wykorzystywane prze rosyjską propagandę - napisał Tomczyk, w odpowiedzi na słowa Morawieckiego o "koalicji 13 grudnia".

Warto podkreślić, że dziś napłynęły informacje, iż Komisja Europejska postanowiła wycofać się z określonej części zapisów Zielonego Ładu. Niebawem mają pojawić się nowe propozycje legislacyjne.