Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Gdzie uciekł poszukiwany Sebastian Majtczak? Ten trop oznacza kłopoty
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 01.10.2023 17:06

Gdzie uciekł poszukiwany Sebastian Majtczak? Ten trop oznacza kłopoty

Sebastian Majtczak?
Facebook @TelewizjaPiotrków / Polska Policja

Gdzie ukrywa się 32-letni Sebastian Majtczak, sprawca śmiertelnego wypadku na autostradzie A1? Mężczyzna zniknął, jednak policja zastosowała zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, w tym międzynarodowy nakaz aresztowania. Jedną z możliwości jest miejsce, w którym uciekinier może skutecznie umknąć przed polskim wymiarem sprawiedliwości. 

Okoliczności tragicznego wypadku na autostradzie A1

Dramatyczny wypadek, w którym spłonęli żywcem wracający z urlopu znad morza Martyna, Patryk i ich 5-letni syn Oliwier, miał miejsce 16 września na odcinku autostrady A1 w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego. Kierujący pojazdem BMW Sebastian Mikołajczyk najechał swoim rozpędzonym wozem na kię ceed, która z dużą mocą uderzyła w bariery przy jezdni i stanęła w płomieniach. 

Świadkowie nieszczęśliwego zdarzenia drogowego donosili, że kierowca BMW "jechał jak szaleniec" i zmuszał innych użytkowników ruchu do zjeżdżania mu z drogi. Z przedstawionych w mediach ustaleń wynika, że mógł prowadzić samochód, jadąc z prędkością naw 253 km/h. Dlaczego pirat drogowy nie został zatrzymany przez policję?

Jurek Owsiak na Marszu Miliona Serc. Nagle chwycił za mikrofon, tłum zaczął wiwatować

Poszukiwany Sebastian Majtczak ma podwójne obyewatelstwo?

Poszukiwany Sebastian Majtczak nie został potraktowany jako sprawca, a jedynie świadek wypadku, dlatego nie zastosowano wobec niego aresztu i zwolniono do domu. Mężczyzna miał stawić się na przesłuchanie, jednak po feralnych wydarzeniach nie zamierzał odwiedzić komendy. 

Organy ścigania wydały za Sebastianem Majtczakiem nakaz aresztowania, który obowiązuje w całej Europie. Wydanie tylko takiego dokumentu argumentowano faktem, że poszukiwany nie ma ważnego polskiego paszportu. 

Spóźnione działania policji sprawiły, że w pojawiły się spekulacje, jakoby Sebastian Majtczak był rodzinnie lub zawodowo powiązany z policjantami na wysokich stanowiskach, jednak wydano już w tej sprawie odpowiednie dementi. Gdzie zatem może aktualnie znajdować się Sebastian Majtczak, którego poszukiwania według policji mogą nie być prostą sprawą?

Wypadek na A1. Gdzie uciekł Sebastian Majtczak?

Poszukiwany Sebastian Majtczak, jak informują internauci, posiada nie tylko polskie, ale także niemieckie obywatelstwo. Może posługiwać się więc aktualnym niemieckim paszportem, co może ułatwić mu przemieszczanie się po kontynencie. Medialne doniesienia wskazują, że tuż po wypadku pirat drogowy właśnie tak uczynił, a jego telefon logował się za naszą zachodnią granicą.

Kolejnym nienapawającym optymizmem scenariuszem może być ucieczka Sebastiana Majtczaka poza Europę. Niektórzy podejrzewają, że wybrał kraj, z którego polskie organy ścigania nie zdołają go wyciągnąć. 

- Sebastian Majtczak ukrył się na Dominikanie, z którą Polska nie ma podpisanej ekstradycji - przekonują użytkownicy sieci, którzy rozpoczęli masowo publikować posty na portugalsko- i hiszpańskojęzycznych grupach, by pomóc w odnalezieniu Polaka. Jak sądzicie, czy te sugestie są trafne i Sebastian Majtczak rzeczywiście może przebywać na Dominikanie?

Źródło: Fakt