Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na A1 wstrząsnęła Polska. Sąsiedzi kierowcy BMW zabrali głos
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.10.2023 15:17

Tragedia na A1 wstrząsnęła Polska. Sąsiedzi kierowcy BMW zabrali głos

poszukiwany
Google Maps, gov.pl, KP PSP w Piotrkowie Trybunalskim

Policja poszukuje 32-letniego Sebastiana Majtczaka. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym w sprawie wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina z Myszkowa. Według nieoficjalnych informacji miał uciec z Polski. ''Fakt'' udał się pod adres, który w liście gończym opublikowała prokuratura i dotarł do sąsiadów poszukiwanego.

Sebastian Majtczak poszukiwany przez policję

W piątek 29 września Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wydała list gończy za kierowcą, który siedział za kierownicą bmw w chwili tragicznego wypadku na autostradzie A1. Przypomnijmy, że w wyniku zderzenia tego pojazdu z Kią Cee'd zginęła trzyosobowa rodzina, wracająca z wakacji. 

Według ustaleń biegłego kierowca BMW jechał z prędkością co najmniej 253 kilometry na godzinę. Poszukiwanemu Sebastianowi Majtczakowi postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura opublikowała wizerunek mężczyzny i wystawiła za nim list gończy.

Jurek Owsiak na Marszu Miliona Serc. Nagle chwycił za mikrofon, tłum zaczął wiwatować

Prokuratura opublikowała list gończy

Prokuratura opublikowała adresy, pod którymi ostatnio przebywał poszukiwany listem gończym Sebastian Majtczak oraz jego rodzina. Dziennikarze "Faktu" wybrali się w to miejsce, aby porozmawiać z sąsiadami mężczyzny. Jak relacjonują, dom Majtczaka to luksusowa willa na peryferiach Łodzi z wysokim płotem i ozdobnymi stalowymi kratami. 

Prokurator w opublikowanym liście gończym wskazał miejsce zamieszkania poszukiwanego przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. To luksusowe lofty i gigantyczne osiedle mieszkaniowe.

Sąsiedzi poszukiwanego Sebastiana Majtczaka niechętnie wypowiadają się w tej sprawie

Jak relacjonuje tabloid, domu rodzinnego Majtczaka trudno nie zauważyć. - To luksusowa rezydencja z pięknym ogrodem i charakterystycznym ogrodzeniem. Na podjeździe stało zaparkowane BMW, można więc przypuszczać, że ktoś był w domu, ale wideofonu nikt nie odebrał - czytamy.

Sąsiedzi poszukiwanego 32-latka jednak niechętnie wypowiadają się jego temat. - Biznesmenem jest. Po ojcu dostał palarnię kawy i tam urzęduje. Czasem widać go było w tym aucie nawet na tej dziurawej drodze - tłumaczył jeden z mieszkańców. O poszukiwanym listem gończym nie chcieli rozmawiać także mieszkańcy osiedla, na którym znajduje się firma rodziny Majtczak.

- Nic nie powiem. Pan stąd sobie pojedzie, a ja tu mieszkam i będę musiała żyć wśród tych ludzi. Dlatego niech mnie pan w nic nie plącze - powiedziała jedna z mieszkających tam kobieta.
 

Źródło: Fakt