Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dziecko włamało się do sąsiada. 8-latek podał zaskakujący powód
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.05.2024 15:28

Dziecko włamało się do sąsiada. 8-latek podał zaskakujący powód

kajdanki, policjant
Fot. (zdj. ilustracyjne) policja.pl

Policjanci z Wrocławia poinformowali o złapaniu nietypowego włamywacza. Łupem złodzieja padły pieniądze, sprzęt elektroniczny oraz zabawki. Zatrzymany ma zaledwie… 8 lat. Tłumaczenie dziecka zaskoczyło śledczych.

Wrocław: 8-letni złodziej złapany na gorącym uczynku

We Wrocławiu doszło do nietypowej akcji policji. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z mieszań na osiedlu w stolicy Dolnego Śląska. Zaskakuje to, kto dokonał kradzieży.

Poszkodowany mężczyzna dobrze znał złodzieja, gdyż ten mieszkał obok. Sąsiedzkie włamanie zaskakuje również tym, iż dokonał go zalewie 8-letni chłopiec.

Wypadek w kopalni. Nie żyje 42-letni górnik

Rodzice byli zaskoczeni czynami swojego dziecka

Łupem chłopca padły zabawki, pieniądze, sprzęt elektroniczny, a do mieszkania małoletni sprawca dostał się przez drzwi balkonowe. Podczas gdy włamywacz wynosił skradzione rzeczy, został przyłapany przez jednego z sąsiadów - przekazała st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

ZOBACZ: Dzieci chciały gofry. Matka zdębiała, gdy zobaczyła rachunek

Dziecko zostało złapane na gorącym uczynku i musiał przyznać się do tego, dlaczego chciał okraść sąsiadów. Rodzice byli zszokowani słowami chłopca. Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

Dziecko dokonało włamania po obejrzeniu nagrań w sieci

Kilkuletni chłopiec włamał się do mieszkania po tym jak obejrzał filmy dostępne w internecie. […] Opiekunowie nie mieli pojęcia o całym zajściu - dodała policja z Wrocławia w specjalnym komunikacie na temat zdarzenia.

ZOBACZ: Policja od miesiąca poszukuje tego mężczyzny. Niebywałe, czego się dopuścił

Śledczy podkreślają, że włamanie do sąsiada dokonane przez 8-letniego chłopca powinno być ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców. Opiekunowie powinni być świadomie tego, co robią ich dzieci. Nagrania oraz zdjęcia znalezione w sieci mogą mieć wielki wpływ na sposób postrzegania świata oraz zachowanie nieletnich.

dziecko-wlamanie.jpg
Dziecko weszło do mieszkania przez balkon. Fot. KMP Wrocław

Źródło: KMP Wrocław