Goniec.pl > Polska > Donald Tusk zaliczył wpadkę w Sejmie. Zrobił to akurat, wtedy gdy nagrywała go kamera
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.11.2023 17:08

Donald Tusk zaliczył wpadkę w Sejmie. Zrobił to akurat, wtedy gdy nagrywała go kamera

Donald Tusk Sejm telefon
Piotr Molecki/East News; screen TVN24, wydanie z dn. 13.11.2023 r.

Donald Tusk już pierwszego dnia w nowym Sejmie zanotował potężną gafę. Jeden nieprzemyślany gest sprawił, że znalazł się na ustach całego kraju. Poszło o telefon leżący przed liderem Koalicji Obywatelskiej na drewnianym fragmencie ław sejmowych.

Donald Tusk zaliczył wpadkę w Sejmie już pierwszego dnia

Donald Tusk powrócił do Sejmu i już pierwszego dani zrobił coś, co sprawiło, iż mówią o nim wszyscy. Były premier znalazł się w oku kamery w niefortunnym czasie i zignorował powtarzane przez wielu reguły bezpieczeństwa dotyczące cyfrowej części naszego życia.

Telefon Donald Tuska znalazł się w centrum zainteresowania, gdyż polityk przypadkowo ujawnił milionom Polakom kluczowe hasło. Wszystko zostało nagrane, a każdy, kto oglądał transmisję z obrad Sejmu, mógł bez dwóch zdań zauważyć prosty kod wbijany przez Donalda Tuska. Co otwiera ujawnione hasło?

Niecodzienna sytuacja na otwarciu posiedzenia nowego Sejmu. Jarosław Kaczyński przyłapany

Donald Tusk ujawnił kluczowe hasło

Transmitowane w sieci obrady Sejmu już w pierwszym dniu przyniosły wiele emocji. Mowa nie tylko o wybuchach śmiechu, gdy Andrzej Duda zastrzegał, iż nie pozwoli na łamanie Konstytucji, czy buczenia, gdy zaprzysiężeni byli kontrowersyjni politycy.

ZOBACZ: Nowy poseł zabrany przez karetkę na SOR. “Ból potworny”

Wpadkę zaliczył Donald Tusk. Lider Koalicji Obywatelskiej ujawnił hasło odblokowujące ekran telefonu. Doszło odo tego, gdy kamery skierowane w stronę byłego premiera zbiegły się z momentem, gdy ten chciał sprawdzić coś w telefonie. Nie zdecydował się jednak na dyskretne odblokowanie komórki. PIN do telefonu Donalda Tuska nie jest skomplikowany, a internauci nie zamierzali przejść obok tego zdarzenia obojętnie.

Internauci błyskawicznie wyłapali wpadkę z PIN-em Donalda Tuska

Hasło do telefonu Donalda Tuska składa się z kilku takich samych cyfr. Były premier raczej postawił na wygodę i szybkość odblokowywania ekranu niż na bezpieczeństwo. Widać to również w tym, jak bezrefleksyjnie użył kodu, chociaż mógł przewidzieć, iż w pierwszym dniu obrad nowego Sejmu uwaga będzie na nim skupiona, a każdy jego krok rejestrowany przez kamery.

ZOBACZ: Marta Kaczyńska niespodziewanie wstawiła nagranie. Pokazała, co robiła 11 listopada

Internauci szybko wyłapali, iż Donald Tusk ujawnił milionom osób hasło do swojego telefonu. - Trzeba w Sejmie uważać na kamery, bo teraz znamy kod odblokowania. Taki obywatelski Pegasus - zadrwił jeden z komentujących. - Bardzo skomplikowany ten kod. Szympans by zapamiętał - napisał inny rozbawiony internauta.