Goniec.pl > Wiadomości > Nowy poseł zabrany przez karetkę na SOR. "Ból potworny"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.11.2023 16:35

Nowy poseł zabrany przez karetkę na SOR. "Ból potworny"

karetka Sejm
Wikimedia.org/Piotr VaGla Waglowski Public domain; goniec.pl

Do hotelu sejmowego wezwano karetkę. Pilnej pomocy medycznej wymagał jeden z nowych posłów. Dariusz Matecki potwierdził ten incydent. - Ból potworny - napisał polityk. Wszystko działo się jeszcze przed zaprzysiężeniem w Sejmie.

Karetka pod hotelem sejmowym, nowy poseł potrzebował pomocy

Nietypowe sceny przed hotelem sejmowym w dzień pierwszego posiedzenia Sejmu i zaprzysiężenia nowy posłów. Pod budynek, gdzie spali politycy wybrani w wyborach 2023, podjechała karetka na sygnałach.

Pogotowie wezwane zostało do jednego z posłów. Pomocy medyków potrzebował Dariusz Matecki. Polityk startował z ramienia Suwerennej Polski z list Prawa i Sprawiedliwości. Wiemy, co się stało w hotelu poselskim.

Niecodzienna sytuacja na otwarciu posiedzenia nowego Sejmu. Jarosław Kaczyński przyłapany

Poseł przed zaprzysiężeniem trafił na SOR

Dariusz Matecki został zabrany na SOR przez karetkę w poniedziałek 13 listopada. Wszystko działo się jeszcze przed zaplanowanym zaprzysiężeniem. Ostatecznie polityk PiS pojawił się na sali plenarnej.

ZOBACZ: Agata Duda błyskawicznie ustawiła męża do pionu. Nagranie robi furorę, powiało chłodem

- Kadencję rozpoczynam na SOR, karetką z hotelu sejmowego - napisał Dariusz Matecki na platformie X, dawniej Twitter. Polityk dodał zdjęcie drzwi prowadzących na sejmową salę plenarną. Zdradził przy okazji, co się stało i dlaczego konieczne było wezwanie karetki. Nie zabrakło podziękowań skierowanych m.in. do osób pracujących w hotelu poselskim.

Dariusz Matecki miał atak, ale zdążył wrócić na zaprzysiężenie do Sejmu

Co stało się Dariuszowi Mateckiemu? Na szczęście nie było to nic poważnego. - Okazało się, że mam atak kamicy nerkowej — ból potworny - wyjaśnił poseł, który dostał się do Sejmu z list PiS. Na koniec Dariusz Matecki zwrócił się do załogi karetki oraz osób, które jako pierwsze pośpieszyły mu z pomocą.

ZOBACZ: Jolanta Kwaśniewska otworzyła się na temat pieniędzy. Zdradziła sekret sprzed lat

- Zarówno pracownicy domu poselskiego jak i ochrony zdrowia — pełna klasa, najwyższe uznanie i szacunek za pomoc i wielkie podziękowania za Waszą ciężką pracę! - dodał wdzięczny poseł, który “zdążył wrócić” z SOR na zaprzysiężenie.