Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk świętuje, a Jarosław Kaczyński może rwać włosy z głowy. Takiego sondażu nie było już dawno

10 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Donald Tusk pochwalił się sondażem, który dla Jarosława Kaczyńskiego jest powodem rzewnego płaczu. Lider Platformy Obywatelskiej jest dumny ze zmiażdżenia Prawa i Sprawiedliwości. - O to chodziło - stwierdził krótko Donald Tusk. Różnica jest kolosalna. PiS dawno nie było w tak złej sytuacji.

Donald Tusk ma powody do zachwytu najnowszym sondażem poparcia dla partii politycznych. Były premier bez wątpienia ma zyskał pretekst, by otwierać szampana.

Nikogo nie zdziwi fakt, że radość Donalda Tuska to smutek Jarosława Kaczyńskiego. Sondaż IPOS to prawdziwa czerwona flaga dla przyszłości Prawa i Sprawiedliwości na polskiej scenie politycznej.

Donald Tusk świętuje, ten sondaż to sukces PO

Donald Tusk zamieścił na Twitterze dwa wyjątkowo krótkie zdania. Ostatnio drwił z papieża Franciszka , a w sobotę święci tryumf nad Jarosławem Kaczyńskim. Były premier jest na fali i nie zamierza zrezygnować z kontynuowania złotej passy?

- Platforma Przyszłości. O to chodziło - napisał Donald Tusk w odniesieniu do sondażu udostępnionego w poście. Badani IPSOS zostało przeprowadzone dla portalu oko.press i pokazuje, że przed Platformą Obywatelską jeszcze wiele lat na scenie politycznej.

W sondażu poparcia dla partii politycznych w grupie 18-49 lat przeprowadzonym przez IPSOS od 6 do 8 września widać, że Platforma Obywatelska deklasuje konkurencje. PiS może jedynie patrzeć na plecy rywala oddalające się wraz z rosnącym słupkiem poparcia.

W badaniu aż 32 proc. ankietowanych w wieku od 18 do 49 lat zadeklarowało poparcie dla Platformy Obywatelskiej (Koalicji Obywatelskiej). PiS faktycznie zajęło w sondażu drugie miejsce, jednak Jarosław Kaczyński raczej nie będzie zadowolony z wyniku. Na warszawskim Żoliborzu poniesie się szloch?

PiS daleko w tyle i musi walczyć z Szymonem Hołownią

W Wielkiej Brytanii skończyła się epoka elżbietańska , a w Polsce kończy się epoka PiS? Wiele na to wskazuje, a udostępniony przez Donalda Tuska sondaż jest tylko kolejnym dowodem na tę tezę.

W sondażu IPSOS dla oko.press poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało jedynie... 16 proc. badanych. Dla Jarosława Kaczyńskiego policzkiem będzie wiadomość, że takie samo poparcie w badaniu zyskała Polska 2050. Partia, której przewodzi Szymon Hołownia do niedawna będący showmanem w TVN .

Dalsze stopnie w wyścigu po władzę zajmują: Lewica oraz Konfederacja z poparciem 11 proc. oraz Agrounia, która w wśród osób w wieku 18-49 lat zgarnęła 4 proc. poparcia. Możliwe, że po zbliżających się wielkimi krokami wyborach parlamentarnych w Sejmie zasiądzie kolejny nowy gracz na politycznej scenie, a przewodzić mu będzie Michał Kołodziejczak .

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]