Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News; VINCENZO PINTO/AFP/East News

Donald Tusk uderzył w papieża Franciszka. Były premier się nie hamował, wymownie podsumował głowę Kościoła

25 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Donald Tusk nie wytrzymał i skrytykował papieża Franciszka. Były premier dba o to, by "Wiadomości" TVP mogły stworzyć kolejny diaboliczny materiał na jego temat. Lider PO uderzył w przywódcę Kościoła i nic nie wskazuje na to, by czuł się onieśmielony celowaniem w następcę św. Piotra. Czym papież Franciszek naraził się Donaldowi Tuskowi?

Donald Tusk osobiście poznał papieża Franciszka, ale w środę wieczorem postanowił opublikować nieprzychylny komentarz pod adresem ziemskiego namiestnika Boga.

Papież Franciszek ma powody do smutku. Nie ma u Donalda Tuska dobrej opinii. Były premier niezadowolony z jego bezczynności i kolejnych wypowiedzi sprzyjających Rosji nie przebierał w słowach.

Donald Tusk uderza w papieża Franciszka

Donald Tusk może stać się głównym bohaterem czwartkowych "Wiadomości" TVP . Wszystko za sprawą zaledwie jednego zdania. Lider KO stanie się symbolem ataku na Kościół katolicki?

- Święty Franciszek jest pewnie załamany, że papież przyjął jego imię - napisał Donald Tusk. O co dokładnie chodzi byłemu premierowi?

Wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk uderza w ostatnie działania (a w zasadzie ich brak) papieża Franciszka w związku z wybuchem wojny w Ukrainie. Na początku ataku Rosji następca św. Piotra stwierdził, że "wszyscy jesteśmy winni" dramatów ludzkich w kraju Wołodymyra Zełenskiego.

Papież Franciszek po pół roku od rozpoczęcia się inwazji Rosji otwarcie nie potępił działań Władimir Putina. W ostatnich dniach ponownie dał pokaz papieskich umiejętności dyplomatycznych i odniósł się do zamachu na córkę Dugina, głównego ideologa Kremla. Głowa Kościoła katolickiego pożałowała śmierci Darii Dugin y, ale wierni czekają na jasne wskazanie, że prowadzenie wojny w Ukrainie przez Rosję jest zbrodnią.

Donald Tusk drwi z papieża Franciszka, a pod postem wrze

Uszczypliwa uwaga Donalda Tuska pod adresem papieża Franciszka ma również inny wymiar. Lider PO mógł odnosić się nie tylko do bezczynności hierarchy, ale również do jego powiązań z franciszkanizmem.

Św. Franciszek z Asyżu jest co prawda patronem zwierząt i ekologii, ale franciszkanizm charakteryzuje się także innymi aspektami, które w rozumieniu Donalda Tuska nie mają wiele wspólnego z obecnym następcą św. Piotra. Franciszkanizm przepełniony jest bowiem nie tylko zasadą ubóstwa, ale także miłosierdzia, braterstwa i pomocy potrzebującym.

Donald Tusk nie ukrywa, iż w jego opinii papież Franciszek nie jest symbolem tych przesłanek. W komentarzach pod drwiącym wpisem byłego premiera pojawiły się ostre komentarze zarzucające mu hipokryzję.

W jednym z nich pojawiło się zdjęcie z audiencji Donalda Tuska u papieża Franciszka. - A wtedy tego papieżowi nie powiedziałeś? - zapytał jeden z komentujących.

- Totalne dno i poziom najgorszych trolli - dodał ktoś inny i w tym przypadku nie miał na myśli papieża Franciszka. - Myślę, że warto, by politycy potrafili czasami zwyczajnie ubrać momenty niewarte komentowania w zwykłą ciszę. Cisza też dużo mówi o człowieku, bo jest wyrazem poskromienia chęci własnego krzyku. Proszę to przemyśleć. Nie wszędzie polityka musi wypowiadać słowa - napisała kolejna osoba niezadowolona ze wpisu Donalda Tuska.

Nie zabrakło również słów chwalących krytykę papieża Franciszka. - Oby Pan przekuł słowa w czyny i już nigdy nie klęczał przed tymi zboczeńcami jak każdy rząd po 1989 roku... życzę konsekwencji... - czytamy w innym komentarzu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Prezenter załamał się na wizji. Mężczyzna nie wytrzymał: "Drogi Boże, pomóż im!"
Czytaj więcej >

Świat

USA. Kobieta rzuciła się z nożem na 27-letniego sąsiada. Powód kłótni zaskakuje
Czytaj więcej >

Wiadomości

55-latek doświadczył śmierci klinicznej. Opowiedział, co widział
Czytaj więcej >

Wiadomości

7 i 9-latek uduszeni w sypialni, matka została powieszona. "Byli normalną rodziną"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lekarze podejrzewali, że bije własne dziecko. Prawda okazała się być równie dramatyczna
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]