Goniec.pl
Danuta Holecka zaliczyła wpadkę w "Wiadomościach", internauci ja wyśmiali

screen "Wiadomości" TVP wydanie z dnia 04.07.2022 r.

Danuta Holecka zaliczyła wpadkę w "Wiadomościach". Nagranie hitem sieci, nie zostawili na niej suchej nitki

5 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Danuta Holecka zaliczyła wpadkę w "Wiadomościach" TVP. Zapewne, gdyby nie codzienna postawa Telewizji Polskiej i prezentowane pełne jadu i złośliwości materiały, wiele osób stanęłoby murem za dziennikarką i wskazało, że postawiono przed nią trudne zadanie. Gwiazda Jacka Kurskiego boleśnie przekonała się jednak, że wpadki zdarzają się każdemu. Internet kpi z twarzy "dobrych mediów".

Danuta Holecka jest bez wątpienia jedną z dziennikarek TVP, która zapisze się w historii polskiej telewizji. Pytaniem pozostaje sam fakt, czy zapisanie się w ten sposób będzie powodem do zadowolenia już po okresie, gdy Przemysław Czarnek przestanie redagować pod swoje dyktando podręczniki do "jedynie słusznej" historii.

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Ofiarą jest 6-letnie dziecko

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Nie żyje 6-letnie dziecko

CZYTAJ DALEJ

Danuta Holecka zaliczyła w "Wiadomościach" TVP wpadkę. Lata na wizji nie wystarczyły, by dziennikarka Telewizji Polskiej została pokonana przez własny aparat mowy. Internet nie przepuścił tej okazji i zdecydował tym razem odwrócić role. Zazwyczaj to "Wiadomości" TVP rozliczają Donalda Tuska z częstotliwości używania języka niemieckiego, a TikTok rozliczył Danutę Holecką.

Danuta Holecka na celowniku internautów, wszystko przez wpadkę w "Wiadomościach" TVP

Danuta Holecka przeszła drogę od osoby dziękującej Jurkowi Owsiakowi za tworzenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do krytykowania inicjatywy oraz flirtowania - dosłownego (w opinii internautów po ostatni wywiadzie z prezesem PiS) - z obozem władzy.

O tym, że życie na świeczniku nie jest łatwe, Danuta Holecka przekonała się sama. Prowadząca "Wiadomości" TVP miała wypowiedzieć tylko jedno nazwisko i fatalny błąd sprawił, że TikTok zawrzał.

- Dwa miliardy na to idzie. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Nawet Google Translate lepiej to wymawia - czytamy w jednym z komentarzy pod przeróbką fragmentu "Wiadomości" TVP.

Co takiego się stało? Danuta Holecka miała w "Wiadomościach" TVP przekazać wiadomość o wypadku w czasie Grand Prix Wielkiej Brytanii. Tematyka inna niż upadek moralny opozycji, czy jej wrogie działania przeciwko dobrobytowi Polaków spowodowało poruszenie, które doprowadziło do błędu.

Nazwisko kierowcy Formuły 1 "Zhou Guanyu" zostało przez Danutę Holecką wypowiedziane wyraźnie źle. Widać było, że dziennikarka TVP szukała pomocy w notatkach leżących na nią przed stołem, ale widocznie osoby odpowiedzialne za przygotowanie materiałów nie pomyślały, że umiejętność poprawnego czytania po chińsku nie jest standardową umiejętnością Danuty Holeckiej.

TVN straciło widzów przez zmianę standardu nadawania, TVP nie musi się o to martwić

TVN stracił widzów, wszystkiemu winna zmiana standardu nadawania. TVP nie musiało się o to martwić

CZYTAJ DALEJ

TikTok wrze, a gwiazdą stała się Danuta Holecka

Lepiej żeby mówili źle, niż nie mówili wcale? Wszystko wskazuje, że obecnie z tą myślą budzi się gwiazda mediów Jacka Kurskiego. Danuta Holecka mimo goryczy porażki przed milionami widzów musi docenić artystyczne i graficzne umiejętności internautów.

TikTok to miejsce, gdzie znajdzie się wiele perełek (zapraszamy do śledzenia profilu redakcji Goniec.pl), a zapis wpadki Danuty Holeckiej jest jedną z nich. - Najważniejsze, że powiedziała Orlen - stwierdziła jedna z komentujących osób, drwiąc z prorządowej postawy "niezależnej", "opiniotwórczej" oraz "obiektywnej" Telewizji Polskiej pod rządami Jacka Kurskiego.

- Jaka telewizja, taka gwiazda! Holecka to poza tym, że to bazarowe bezguście, to zawodowa miernota - dodał na TikToku ktoś inny, ewidentnie wzburzony wpadką Danuty Holeckiej.

Należy podkreślić, że wymowa chińskich wyrazów, a tym bardziej nazwisk nie jest łatwym zadaniem i wypadałoby zadbać o gwiazdę telewizji (tak, chodzi o Danutę Holecką w TVP) przygotowując jej fonetyczny zapis. Wszystko podpowiada jednak, że internet byłby zdecydowanie bardziej łaskawy dla tej wpadki, gdyby TVP sama nie przepuszczała nawet najdrobniejszej gafy do tworzenia krytycznych i wyśmiewających materiałów wobec osób nieprzychylnych władzy.

Mówi się, że w ludowych powiedzeniach ukryte są prawdy rządzące tym światem. W odniesieniu do wpadki Danuty Holeckiej w "Wiadomościach" TVP można przytoczyć stwierdzenie, że... "przyszła kryska na Matyska".

Mateusz Morawiecki pochwalił się grą w ping-ponga, internauci byli bezlitośni

Morawiecki chciał się pochwalić, wyszło jak zwykle. Internauci bezlitośnie kpią z premiera, ciężko powstrzymać śmiech

Mateusz Morawiecki chciał się pochwalić, że od dawna gra w tenis stołowy i nie mógł spodziewać się lawiny komentarzy pod niepozornym zdjęciem. Premier podpisał fotografie w niefortunny sposób, a internauci wykorzystali to w bezduszny sposób.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tik tok, goniec, radizoet

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze, wszystko dzień przed urodzinami Radia Maryja

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze. W tle huczne urodziny Radia Maryja

Czytaj więcej >
TVP przejmuje piloty

Wiadomości

Media rządowe i długo nic. "TVP przejmuje piloty"

Czytaj więcej >
Władimir Putin miał wypadek, prezydent Rosji spadł ze schodów

Wiadomości

General SVR: Władimir Putin miał wypadek. Prezydent Rosji spadł ze schodów

Czytaj więcej >