Goniec.pl
Danuta Holecka ujawniła powód nieobecności

Screen „Wiadomości” TVP

Holecka skomentowała swoje tymczasowe zniknięcie z "Wiadomości"

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Już ponad miesiąc minął odkąd widzowie po raz ostatni zobaczyli Danutę Holecką w roli prowadzącej "Wiadomości". Fani dziennikarki byli zaskoczeni jej nagłym zniknięciem z anteny TVP. Teraz prezenterka i szefowa programu informacyjnego Telewizji Polskiej ujawniła prawdę o swojej nieobecności w pracy.

Danuta Holecka związana jest z Telewizją Polską od niemal 30 lat, dlatego widzowie szybko zauważyli jej brak na antenie. Ostatnie wydanie „Wiadomości” dziennikarka poprowadziła 21 kwietnia i od tego czasu nie stawała przed kamerą. Teraz wyjaśniła przyczyny swojego nagłego zniknięcia.

Danuta Holecka nagle zniknęła z ekranu

Znana prezenterka trafiła do Telewizji Polskiej w 1993 roku, a wcześniej zupełnie nie myślała o karierze przed kamerami. Danuta Holecka studiowała na SGH, a po studiach długo szukała pracy. W tym czasie postanowiła spróbować szczęścia i zgłosiła się na casting na dziennikarzy i prezenterów TVP.

Jak wspominała dziennikarka w jednym z wywiadów, zupełnie nie wierzyła w to, że może zdobyć tę pracę. Choć na casting zgłosiło się wiele osób, to Danuta Holecka zdołała pokonać konkurencję i dostała się do drugiego etapu rekrutacji. 

- Wkrótce przyszło zaproszenie z Woronicza na drugi etap. Następnego dnia mój mąż pojechał do telewizji i zobaczył, że jestem na liście przyjętych - wyznała po latach, a jej słowa zacytowała redakcja „Faktu”.

Przez lata pracy w TVP dziennikarka stała się jej twarzą, a obecnie jest nie tylko prezenterką „Wiadomości”, ale również szefową programu. Dlatego kiedy Danuta Holecka nagle zniknęła z anteny stacji, widzowie zaczęli się niepokoić.

Fani dziennikarki przede wszystkim martwili się o jej zdrowie. Inni widzowie spekulowali, że po 30 latach pracy jej czas w TVP dobiegł końca, a jej miejsce wkrótce zajmie ktoś nowy. Okazuje się jednak, że Danuta Holecka nie ma zamiaru rozstawać się z redakcją „Wiadomości”.

- Jestem na urlopie. Każdy czasem musi odpocząć. Uspokajam. Wracam do telewizji niebawem - przekazała dziennikarzom „Faktu”.

Jak nieoficjalne podał „Fakt”, Danuta Holecka ma wrócić do pracy w połowie czerwca. Teraz dziennikarka ma czas na relaks i odpoczynek, a pod jej nieobecność główne wydania „Wiadomości” prowadzą na zmianę Edyta Lewandowska oraz Michał Adamczyk.

Danuta Holecka objęła funkcję szefowej „Wiadomości” w 2019 roku. W latach 2007-2011 współpracowała ze stacją TVP Info, a później można ją było również oglądać na antenie telewizji regionalnej TVP 3.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >