Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Polityka > Cios w serce Zbigniewa Ziobry. Zaskakujące odejście z Suwerennej Polski
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 19.06.2024 08:09

Cios w serce Zbigniewa Ziobry. Zaskakujące odejście z Suwerennej Polski

Janusz Kowalski
Fot. KAPiF

W środę 19 czerwca polityk Janusz Kowalski, poinformował na swoich mediach społecznościowych, że rezygnuje z członkostwa w swojej dotychczasowej partii - Suwerennej Polsce. “Złożyłem rezygnację” - ogłosił. 

Janusz Kowalski opuszcza partię

W środę 19 czerwca z samego rana Janusz Kowalski, popularny polityk opozycyjny ogłosił na swoich mediach społecznościowych, że opuszcza swoją dotychczasową partię - Suwerenną Polskę. 

Dziś przestaję być członkiem Suwerennej Polski. Złożyłem rezygnację. O Koleżankach i Kolegach z Suwerennej Polski zawsze wypowiadać się będę w samych superlatywach – napisał na portalu X.

Chwile grozy na antenie Telewizji Republika. Prezenterka zasłabła na wizji

Wiadomość Kowalskiego do członków SP

Janusz Kowalski od dwóch kadencji jest posłem. W wyborach startował, jako przedstawiciel Suwerennej Polski z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. W grudniu 2019 r. został sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

ZOBACZ: Sebastian Kaleta specjalnie dla Gońca komentuje śmierć polskiego żołnierza 
 

Koleżanki i Koledzy! W związku z prowadzonymi przez Patryka Jakiego negocjacjami z PiS chciał się dziś ze mną spotkać. Pierwszy raz de facto po pół roku. Jednakże składam dziś swoja rezygnacje z członkostwa w SP. Mam poczucie wykonania ciężkiej pracy. Zawsze Was będę wspierał i bronił. Możecie na mnie liczyć. Moją jedyną informacja będzie wpis na X – o koleżankach i kolegach będę mówił tylko dobrze -podaje wiadomość polityka portal DoRzeczy.pl

CZy PiS wchłonie Suwerenną Polskę?

Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w Klubie Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości i Parlamentarnym Zespole Proste Podatki - zaznaczył poseł

Czy to zapowiedź połączenia się Suwerennej Polski z Prawem i Sprawiedliwością? W ostatnich dniach dużo mówi się o takim właśnie scenariuszu. Już kilka lat temu partia Zbigniewa Ziobry chciała dołączyć do PiS, wówczas jednak Jarosław Kaczyński odmówił. Teraz jednak taki scenariusz jest bardzo realny. 

Tak, chcemy się połączyć z Suwerenną Polską – miał przyznać poza kamerami szef PiS.