Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Doskonałe wieści dla TVP. Wszystko dzięki reprezentacji Polski
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 17.06.2024 19:06

Doskonałe wieści dla TVP. Wszystko dzięki reprezentacji Polski

reprezentacja Polski
fot. Twitter/Łączy nas piłka

Reprezentacja Polski w niedzielę 16 czerwca rozpoczęła swoje zmagania w tegorocznym Euro 2024. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu grupy D ulegli Holendrom 1:2. Jak się okazuje, spotkanie rozgrywane o godzinie 15.00 przyciągnęło przed ekrany miliony Polaków. Telewizja Polska może mówić o rekordowej oglądalności. Dyrektor TVP Sport przekazał konkretne liczby.

Rekordowa oglądalność meczu Polska-Holandia w TVP

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu Mistrzostw Europy 2024 zmierzyła się w Hamburgu z drużyną Holandii. Spotkanie rozgrywane o godzinie 15.00 w niedzielę 16 czerwca ostatecznie zakończyło się porażką Biało-Czerwonych 1:2.

Określanie piłki nożnej w Polsce jako sport narodowy to teza, która nie wszystkim się podoba. Jak się jednak okazuje, przemawiają za tym fakty. Niedzielne spotkanie kadry Michała Probierza przyciągnęło przed odbiorniki miliony widzów. Dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski poinformował o rekordowej oglądalności meczu Polska-Holandia. Przekazał szczegółowe dane.

Maciej Orłoś zaskoczył widzów "Teleexpressu". Taki widok to rzadkość

Miliony Polaków oglądało mecz Polski z Holandią

Niedzielne spotkanie reprezentacji Polski było transmitowane równocześnie na antenach w TVP1 i TVP Sport. Jakub Kwiatkowski przekazał w mediach społecznościowych, że na obu antenach mecz średnio oglądało 7,5 mln widzów.

W samym TVP Sport mecz oglądało 1.86 mln. W szczytowym momencie mecz śledziło ponad 8.6 mln widzów. Są to najlepsze tegoroczne wyniki oglądalności dla TVP1 i TVP Sport - poinformował dyrektor TVP Sport.

ZOBACZ: Tak zagraniczne media oceniają występ Polaków. Padły zaskakujące słowa

Jak dodał, kanał TVP Sport zanotował tego dnia również najwyższe w historii udziały dzienne w wysokości 7,37% - w grupie pełnej (4+). Kwiatkowski zaznaczył, że poprzedni rekordowy wynik to 6,01% średnich udziałów dziennych odnotowany 26 listopada 2022.

Rekordy oglądalności w TVP. Wszystko przez mecz Polska-Holandia

Dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski przekazał również, że w serwisach internetowych Telewizji Polskiej: TVP Sport, TVP VOD i TVP GO niedzielne spotkanie miało 1,6 mln odtworzeń.

Oznacza to, że całkowita widownia telewizyjna-internetowa wyniosła ponad 9 milionów - podał.

ZOBACZ: Holenderscy kibice wparowali przed kamery "19.30". Wielu Polaków będzie wściekłych

Podczas transmisji meczu Polska-Holandia nie obyło się bez problemów w Telewizji Polskiej. Już na samym początku spotkania doszło do awarii portalu internetowego TVP Sport. Wielu kibiców nie obejrzało pierwszych minut meczu Biało-Czerwonych. 

Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowala atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywrocily usługi - pisał Jakub Kwiatkowski. - Ze swojej strony mogę przeprosić wszystkich kibiców, którzy stracili możliwość śledzenia początku transmisji w Internecie - dodał.