Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Austria. Nie żyje dziecko, drugie trafiło do szpitala. Tragiczny finał spaceru
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 14.06.2024 06:48

Austria. Nie żyje dziecko, drugie trafiło do szpitala. Tragiczny finał spaceru

policja
Fot. Wikimedia Commons/By Nxr-at - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74258447

Szokujące doniesienia ze wschodniej Austrii. W kraju związkowym Styria dwóch chłopców wybrało się na spacer, który zakończył się tragedią. Nagle doszło do niewielkiego osunięcia ziemi, nie udało się uratować życia 5-letniego chłopca. Drugi odniósł obrażenia, trafił do szpitala.

Dramat we wschodniej Austrii

Do tragedii doszło w środę, 12 czerwca, w gminie Sankt Marein im Mürztal, około 60 kilometrów na północ od Grazu. To tam w okolicach południa na spacer wyszła kobieta z czwórką dzieci, w tym dwójką swoich. Nagle tuż pod ich stopami osunęło się około 100 metrów sześciennych ziemi.

Michał zaginął 24 lata temu, teraz na grobie rodziców ktoś zostawił tajemniczą kartkę. Są nowe fakty

Austria. Ziemia przysypała dziecko, 5-latek nie żyje

Osuwająca się ziemia zasypała dwóch chłopców, rozpoczęły się ich gorączkowe poszukiwania. Niestety, życia jednego z nich nie udało się uratować. Pięciolatka poszukiwano przez około godzinę. Jego siedmioletniego kolegę udało się w porę odnaleźć, jednak odniósł on obrażenia. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w polskiej miejscowości. Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR

Tragedia w czasie spaceru

Miejscowa policja poinformowała, że pozostali chłopcy w wieku siedmiu i dziewięciu lat nie odnieśli żadnych obrażeń. Intensywne opady deszczu dają się we znać również mieszkańcom Austrii. Jak zauważają lokalne media, osuwisko najpewniej powstało za sprawą  ulew, które występowały w tej części kraju od ponad tygodnia.