Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Potrącił 3-latkę i uciekł. Jest przełom w poszukiwaniach, policja apeluje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.06.2024 10:49

Potrącił 3-latkę i uciekł. Jest przełom w poszukiwaniach, policja apeluje

radiowóz, policja
Fot. (zdj. ilustracyjne) materiały policyjne

Przełom w sprawie poszukiwań kierowcy, który przejechał po 3-letnim dziecku i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja wie, kim jest mężczyzna. Zatrzymana została 22-letnia pasażerka samochodu. Śledczy apelują do poszukiwanego, aby ten sam stawił się na komendzie.

Zielona Góra: przełom w poszukiwaniach kierowcy Volvo

W piątek (07.06) w Zielonej Górze (woj. lubuskie) doszło do groźnego wypadku z udziałem dziecka. 3-letnia dziewczynka została przejechana przez samochód marki Volvo. Kierowca nie tylko nie udzielił dziecku pomocy, ale uciekł z miejsca zdarzenia.

Poszukiwania mężczyzny trwają od wielu godzin. Nastąpił jednak ważny przełom w sprawie. Policja potwierdziła, iż zna już tożsamość poszukiwanego. Co więcej, doszło do pierwszego zatrzymania w związku z potrąceniem 3-letniego dziecka.

Sąsiedzi zmarłego żołnierza przerwali milczenie. Padły wymowne słowa

22-letnia kobieta została zatrzymana

Policja bardzo szybko ustaliła numery rejestracyjne Volvo, które potrąciło dziecko na ul. Pod Topolami w Zielonej Górze. Było to możliwe dzięki zabezpieczonemu monitoringowi, gdzie widać samochód.

ZOBACZ TAKŻE: Dwulatka zjadła owoc z ogrodu dziadków. Chwilę później gnali na SOR

Radio Zet poinformowało, iż Volvo zostało już zabezpieczone. Co więcej, zatrzymana została 22-letnia kobieta. W momencie zdarzenia znajdowała się ona w samochodzie jako pasażerka. Nie ujawnione zostało, czy kobieta została już przesłuchana.

Policja apeluje do poszukiwanego mężczyzny

Policja zna już tożsamość mężczyzny. Dodatkowo zapis z kamer monitoringu nie świadczy na niego korzyść. Na zabezpieczonych nagraniach zarejestrowano moment potrącenia dziecka.

Dobrze, aby sam się zgłosił na komendę - zaapleowała podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze w rozmowie z Gazetą Lubuską.