Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Antoni Macierewicz wsparł Brytyjczyków w żałobie po śmierci królowej Elżbiety II. Odwołał się do Lecha Kaczyńskiego
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 09.09.2022 18:31

Antoni Macierewicz wsparł Brytyjczyków w żałobie po śmierci królowej Elżbiety II. Odwołał się do Lecha Kaczyńskiego

Antoni Macierewicz złożył kondolencje rodzinie królewskiej.
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W opublikowanym wpisie Antoni Macierewicz skierował słowa wsparcia do narodu brytyjskiego. Były minister obrony narodowej odwołał się do wartości, jakie niosła ze sobą korona królowej. Nie zabrakło również słów o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim.

Antoni Macierewicz pożegnał królową Elżbietę II

Kondolencje z całego świata napływają do Pałacu Buckingham, po wydaniu oficjalnego oświadczenia mówiącego o zgonie królowej Elżbiety II. Swoje współczucie wyraził również Antoni Macierewicz za pośrednictwem Twittera.

- Zmarła Królowa Elżbieta II pozostanie na zawsze w pamięci Polaków jako symbol świata, dla którego wiara, naród i tradycja są najważniejsze - brzmią początkowe słowa marszałka seniora, który w dalszej części odwołał się do wielkiej Rzeczypospolitej z rodu Piasta. - Nigdy nie zapomnimy słów Królowej o związkach Jej przodków z Bolesławem Chrobrym - pisał Macierewicz i dorzucał kolejne niezapomniane słowa Elżbiety II, która swego czau wyrażała swą wdzięczność za walkę Polaków o niepodległość Wielkiej Brytanii w czasie II Wojny Światowej.

W oświadczeniu nie zabrakło również miejsca pamięci dla śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego zmarła monarchini podziwiała. - Łączymy się z Brytyjczykami i wszystkimi, którzy pamięci Królowej i Jej wartościom będą wierni - zakończył polityk PiS.

Kondolencje z całej Polski

Swoje współczucie wyrazili również m.in. prezydent Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki czy Donald Tusk. Na razie nie wiadomo, w jakim składzie polska delegacja pojawi się na ceremonii pogrzebowej zmarłej królowej.

- Składam najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie królewskiej i wszystkim Brytyjczykom po odejściu Jej Królewskiej Mości - pisał prezydent.

- Żegnamy królową Elżbietę II. Przez całe życie z oddaniem służyła swojemu narodowi - dodawał z kolei premier.

- Żegnamy dziś wielką brytyjską Królową i bardzo dzielną kobietę - zwracał uwagę lider PO.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter/Antoni Macierewicz/ wprost.pl