NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz i Andrzej Duda
27.06.2023 15:09 Rusza masowa lustracja pracowników. Pracę może stracić nawet 40 tys. osób

Do Dziennika Ustaw trafił projekt "o zmianie ustawy o służbie cywilnej". Nowelizacja przyjęta przez Sejm i podpisana przez prezydenta przy sprzeciwie Senatu wchodzi w życie już dziś. Przełożeni urzędników administracji rządowej mają tydzień, by przekazać IPN listy pracowników. W wyniku ustawy pracę może stracić nawet 40 tys. osób.

Antoni Macierewicz
30.05.2023 21:19 Ujawniono, ile wydała podkomisja Macierewicza. Podatnicy musieli za nią sporo zapłacić

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza opublikował najnowsze pismo pochodzące z Ministerstwa Obrony Narodowej. Zawiera ono informację na temat tego, ile wydano dotąd na prace podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Kwota opiewa na kilkadziesiąt milionów złotych. 

Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro
18.05.2023 21:24 Antoni Macierewicz ma nowy pomysł ws. Smoleńska. Chce powołania "niezależnego zespołu prokuratorskiego"

W kwietniu br. Antoni Macierewicz przekazał, że kierowana przez niego podkomisja ds. zbadania katastrofy smoleńskiej złożyła ostateczną wersję swojego raportu. W związku ze zgromadzonymi dowodami polityk złożył zawiadomienie o podejrzeniu przeprowadzenia zamachu na życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Teraz poinformował, że chce powołania niezależnego zespołu prokuratorskiego w tej sprawie.

Macierewicz zawiadamia prokuraturę ws. "zamachu na Lecha Kaczyńskiego"
16.04.2023 10:25 Antoni Macierewicz nie ma wątpliwości. Zawiadomi prokuraturę ws. "zamachu na Lecha Kaczyńskiego"

Antoni Macierewicz przekazał, że kierowana przez niego podkomisja ds. zbadania katastrofy smoleńskiej złożyła ostateczną wersję swojego raportu. W związku ze zgromadzonymi dowodami ma być złożone zawiadomienie “o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na przeprowadzeniu zamachu na życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób poprzez bezprawną ingerencję dokonaną na wojskowy samolot Tu-154 M”.

macierewicz
13.01.2023 15:57 Rozłam w PiS przy głosowaniu nad ustawą o SN. Zdumiewające zachowanie Antoniego Macierewicza

W piątek 13 stycznia Sejm przyjął projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Nowelizacja miała kluczowe znaczenie z punktu widzenia miliardów złotych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. W czasie głosowania doszło do rozłamu w szeregach Zjednoczonej Prawicy i samego Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z "rebeliantów" okazał się... Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz nie szczędził gorzkich słów politykom opozycji i dziennikarzom TVN.
07.01.2023 17:04 Antoni Macierewicz uderza w PO i TVN. "Goebbels mógłby się uczyć"

Antoni Macierewicz nie szczędził gorzkich słów politykom Platformy Obywatelskiej oraz dziennikarzom i włodarzom stacji TVN. Polityk w swoim cotygodniowym felietonie, wygłaszanym na antenie telewizji Trwam, zarzucił oponentom uprawianie najgorszej możliwej propagandy, której mógłby się uczyć sam Joseph Goebbels. Głos krytyki usłyszeli również przedstawiciele portalu Onet.

MacierZbrod
25.12.2022 12:12 Antoni Macierewicz złożył Polakom życzenia świąteczne. Były szef MON przeszedł samego siebie

Były minister obrony narodowej Antonii Macierewicz opublikował na swoim profilu na Facebooku życzenia świąteczne skierowane do rodaków. Pomimo Bożego Narodzenia polityk nie potrafił powstrzymać się od antagonizacji Niemiec.

Donald Tusk nazwał uśmiech Antoniego Macierewicza cynicznym.
10.12.2022 14:10 Donald Tusk o Antonim Macierewiczu. Lider PO nie gryzł się w język

Donald Tusk nie szczędził gorzkich słów, uszczypliwości lecz również wyrafinowanego stylu swojej wypowiedzi poświęconej Antoniemu Macierewiczowi podczas organizowanego przez partię byłego premiera spotkania z młodzieżą "#MeetUpPO".

Projekt bez tytułu (4)
10.12.2022 10:51 Radosław Sikorski komentuje doniesienia Sławomira Cenckiewicza ws. rosyjskiego szpiega

Radosław Sikorski odniósł się do zarzutów Sławomira Cenckiewicza, który powrócił ostatnio do sprawy Tomasza L. zatrzymanego w marcu br. przez ABW w związku z podejrzeniami o współpracę z rosyjskim wywiadem. Obecny europoseł, według słów byłego przewodniczącego komisji ws. Wojskowych Służb informacyjnych, miał powołać szpiega do gremium.

Antoni Macierewicz
09.12.2022 15:13 Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Antoni Macierewicz w najbliższych wyborach parlamentarnych może stracić pierwsze miejsce na liście PiS w okręgu 10. w Piotrkowie Trybunalskim. W kuluarach mówi się, że wygryzie go wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. - Antoniemu na pewno nie pomagają sprawy, które wychodzą ostatnio na jaw - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.Wirtualna Polska jakiś czas temu donosiła, że wicemarszałek Ryszard Terlecki obawia się, że nie będzie w stanie dostać się do parlamentu, startując w wyborach z Krakowa. - By wygrać, potrzebujemy trzech rzeczy: pieniędzy, programu i ludzi - zapowiadał w wywiadzie dla tygodnika "Sieci", dodając, że PiS nie powinien ustalać list w ostatniej chwili. Zdaniem polityków partii rządzącej, słowa szefa parlamentarnego PiS mają drugie dno.

antoni macierewicz
05.12.2022 17:27 Biegli wydali opinię ws. katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz: "Jestem zszokowany"

Były minister obrony narodowej, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz odniósł się do słów, które padły w TVN24, jakoby międzynarodowy zespół śledczych odrzucił tezę na temat zamachu smoleńskiego. Polityk oskarża stację o kłamstwo.

Doradca Andrzeja Dudy nie poparł inicjatywy Antoniego Macierewicza.
05.12.2022 09:34 Doradca Andrzeja Dudy krytykuje Antoniego Macierewicza. "To był błąd"

Profesor Andrzej Zybertowicz nie wyraził swojej aprobaty względem inicjatywy Antoniego Macierewicza, który zaproponował, by do uchwały Sejmu, uznającej Rosję za sponsora terroryzmu zamieszczono fragment poświęcony katastrofie smoleńskiej. W wyniku zgłoszonej poprawki Sejm nie przyjął uchwały, względem której panowała zgoda wszystkich ugrupowań.

smoleńsk
04.12.2022 18:01 Katastrofa smoleńska. Eksperci: Brak podstaw by stwierdzić wybuch

Zespół międzynarodowych biegłych, którzy na polecenie polskiej prokuratury krajowej badają wnikliwie przyczyny oraz przebieg katastrofy smoleńskiej, nie pozostawia złudzeń. Ich zdaniem w ciałach ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku nie ma śladów żadnej eksplozji. Stoi to w sprzeczności z wieloletnią retoryką Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza opierającej się na rzekomym wybuchu na pokładzie prezydenckiego tupolewa.

duda macierewicz
04.12.2022 16:31 Doradca Andrzeja Dudy skrytykował PiS. Poszło o ostatnią awanturę w Sejmie

Nie milkną echa ostatnich wydarzeń, które się rozegrały w Sejmie. Posłowie w nocy z czwartku na piątek mieli zagłosować w sprawie uchwały uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Jednak ze względu na zmiany wprowadzone przez Antoniego Macierewicza w treści dokumentu, posłowie opozycji zbuntowali się i opuścili salę plenarną. Krytycznych słów w stosunku do działań partii rządzącej nie szczędził nawet doradca prezydenta Andrzeja Dudy Andrzej Zybertowicz.

Antoni Macierewicz
03.12.2022 19:45 Jan Maria Jackowski: "PiS wpadł we własne sidła"

"Ruski sabotaż" - to określenie, zdaniem posłów opozycji, najlepiej określa zachowanie Antoniego Macierewicza, który w ostatniej chwili wplótł do projektu uchwały potępiającej rosyjski terroryzm wątek katastrofy smoleńskiej. Na skutek działania byłego szefa MON w Sejmie wybuchła awantura, a część polityków opuściło salę. O tym, co motywowało Macierewicza, mówił w programie "Newsroom" portalu Wirtualna Polska Jan Maria Jackowski, senator niezrzeszony, związany niegdyś z Prawem i Sprawiedliwością.- To zagadkowa sytuacja. W praktyce parlamentarnej jest zazwyczaj tak, że jeżeli izbie zależy na przyjęciu uchwały czy ważnego dokumentu ponad podziałami, a nie konkretnej ustawy, to uzgadnia się tekst w zespole redakcyjnym. Tu pojawiła się poprawka, która została wrzucona bez konsultacji z innymi klubami - mówił Jan Maria Jackowski w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

radio zet
03.12.2022 17:07 Awantura na radiowej antenie. Poszło o "rosyjskich agentów" i "pożytecznego idiotę"

Gorąca atmosfera w programie "6 Dzień Tygodnia", na antenie Radia Zet. Goście obecni w studiu omawiali aktualne kwestie, w tym m.in. ostatnią sejmową uchwałę dotyczącą uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm, oraz awanturę, jaka wokół niej wybuchła. W sejmie doszło wówczas do przepychanki pomiędzy Klaudią Jachirą (KO) a Markiem Suskim (PiS). Zebrani w programie obrzucili się wzajemnie oskarżeniami, padły mocne słowa.

awantura WP
02.12.2022 20:24 Nowy rzecznik PiS o katastrofie smoleńskiej: "To jest akt terroryzmu"

W czwartek w Sejmie odbyło się głosowanie nad uchwałą o uznaniu Rosji za państwo wspierające terroryzm. Podczas wieczornej debaty, która je poprzedzała, kluby i koła zgodnie poparły uchwałę. Oburzenie polityków opozycji wywołała jednak poprawka Antoniego Macierewicza. Nowy rzecznik PiS, który gościł w programie "Tłit" portalu Wirtualna Polska, postanowił bronić racji byłego ministra obrony narodowej. Między Krzysztofem Bochenkiem a Patrykiem Michalskim doszło do mocnego starcia.Sejm nie przyjął uchwały o uznaniu Rosji za państwo wspierające terroryzm. W ostatniej chwili Antoni Macierewicz wniósł poprawkę, która zakładała obarczenie Federacji Rosyjskiej odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską. Oburzeni opozycjoniści opuścili salę w ramach protestu, zrywając kworum.

Podczas programu "Szkło kontaktowe" w "TVN24" dziennikarz Tomasz Sianecki podzielił się z widzami anegdotą.
02.11.2022 12:31 Tomasz Sianecki spotkał Antoniego Macierewicza na cmentarzu. Były szef MON podsumował dziennikarza jednym zdaniem

Podczas wtorkowego programu "Szkło kontaktowe" w "TVN24" Tomasz Sianecki podzielił się z widzami anegdotą związaną z Antonim Macierewiczem. Dziennikarz opowiedział o swoim porannym spotkaniu na cmentarzu z byłym ministrem obrony narodowej, który powiedział mu jedno zaskakujące zdanie.

fakty-macierewicz
25.09.2022 08:51 Antoni Macierewicz starł się z dziennikarzem TVN. Nie wpuszczono ich na spotkanie, padły mocne słowa

Sobotnie wydanie „Faktów” widzowie obejrzeliby bez większych emocji, gdyby nie reportaż o słynącym z awersji do tej telewizji Antonim Macierewiczu. Materiał przygotowano w związku z przyznanym mu najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego. Gdy reporter TVN chciał porozmawiać z politykiem i dostać się na „otwarte” spotkanie, ten zareagował nerwowo i stanowczo oponował.

Antoni Macierewicz z wykształcenia jest historykiem, jednak to za sprawą swej działalności gościł wczoraj na ustach wszystkich.
24.09.2022 22:35 Antoni Macierewicz od lat podbija polską scenę polityczną. Jego wykształcenie może zaskoczyć

Wczorajsza uroczystość uczynienia Antoniego Macierewicza Kawalerem Orderu Orła Białego przed obliczem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej staje się kolejnym przyczynkiem, by spojrzeć na postać kontrowersyjnego polityka raz jeszcze. Jego historia to legenda, zaś życie to niekończąca się teoria. Antoni Macierewicz z wykształcenia jest bowiem historykiem i to nie byle jakim.

Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego
23.09.2022 15:34 Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego

Kolejna kontrowersyjna decyzja prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa zdecydowała o przyznaniu Orderu Orła Białego zasłużonym dla Rzeczpospolitej, a na liście wyróżnionych umieściła założycieli i działaczy KOR, w tym Antoniego Macierewicza. W świetle ostatnich wydarzeń to dość odważne posunięcie, które ostro skrytykowali politycy opozycji.Prezydent Andrzej Duda nie próżnuje. Głowa państwa dopiero co wróciła z Nowego Jorku, gdzie brała udział w 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, a w międzyczasie zdążyła jeszcze podjąć decyzję o przyznaniu najwyższych odznaczeń państwowych kolejnym wybitnym, w jej mniemaniu, postaciom i zaprosić je na uroczystości w Belwederze.Do takiego kroku skłoniła polskiego przywódcę przypadająca na 23 września 46. rocznica założenia Komitetu Obrony Robotników, będącego jednym z najważniejszych ugrupowań opozycyjnych w czasach PRL. Dzień postanowiono więc uczcić w wyjątkowy sposób, który nie wszystkim przypadł do gustu.

Podczas gorącej dyskusji w Sejmie Antoni Macierewicz nazwał wypowiedź posła KO sowiecką agenturą.
18.09.2022 19:29 Wielka awantura w Sejmie. Antoni Macierewicz mówił o sowieckiej agenturze

Sowiecką agenturą nazwał wypowiedzi posła Koalicji Obywatelskiej, Marcina Kierwińskiego, Antoni Macierewicz, który musiał się tłumaczyć po reportażu opublikowanym przez stację TVN24, dotyczącym zatajania niewygodnych faktów w związku z raportem podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej. W trakcie posiedzenia Sejmu posłowie opozycji nie szczędzili ostrych słów skierowanych do całego obozu władzy.

Antoni Macierewicz
17.09.2022 12:55 "Grzebał w zwłokach, żeby uwiarygodnić tezę o zamachu". Posłanka Lewicy mocno uderza w Antoniego Macierewicza

Gorąca sobota na antenie Radia ZET. Zaproszeni do programu Andrzeja Stankiewicza politycy dyskutowali o reportażu TVN24 dotyczącym manipulacji przy raporcie podkomisji smoleńskiej ws. rzekomego zamachu. W studiu nie brakowało więc emocjonalnych wypowiedzi, wzajemnych oskarżeń i kłótni, ale prawdziwą bombę spuściła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Z jej ust padły naprawdę mocne sformułowania pod adresem byłego szefa MON, które nieudolnie próbował odeprzeć bezbronny Karol Karski z PiS.Weekend to czas medialnych podsumowań mijającego tygodnia w polityce. Ten zaś zdominował zdecydowanie temat prac podkomisji smoleńskiej i reportażu TVN24 poświęconego manipulacjom Antoniego Macierewicza wokół raportu o katastrofie prezydenckiego Tupolewa w kwietniu 2010 roku.Nie jest tajemnicą, że to właśnie ta tragedia była początkiem wielkiej wojny polsko-polskiej, a konsekwentnie budowany smoleński mit przyczynił się w dużej mierze do sukcesu Zjednoczonej Prawicy w 2015 roku. Powołany przez rządzących zespół mający wyjaśnić okoliczności wypadku, a tak naprawdę udowodnić forsowaną tezę o zamachu, od pierwszych dni wywoływał kontrowersje, a jego ciągnące się w nieskończoność badania jedynie podtrzymywały przy życiu konające zainteresowanie sprawą.Efekt jest taki, że końcowego raportu nadal nie ujawniono, ale już zdążył on okryć się hańbą. Wszystko dzięki dziennikarskiemu śledztwu Piotra Świerczka z TVN24, który ujawnił, że Macierewicz zataił fakt nieposiadania żadnych dowodów na to, że pod Smoleńskiem doszło do czyjegoś celowego działania. Wraz z emisją materiału opozycja ruszyła z bloków startowych, rozpoczynając na nowo debatę o kłamstwie smoleńskim.

Donald Tusk uderzył w Antoniego Macierewicza, wszystko przez materiał TVN24 na temat podkomisji smoleńskiej
13.09.2022 11:27 Donald Tusk ostro o Antonim Macierewiczu po doniesieniach o ukrywaniu dowodów ws. katastrofy smoleńskiej. "Powinien siedzieć"

Donald Tusk nie przepuścił okazji, by w mocnych słowach uderzyć w Antoniego Macierewicza. Lider Platformy Obywatelskiej odniósł się do poniedziałkowego materiału TVN24, gdzie uderzono w wiarygodność podkomisji smoleńskiej. Dziennikarze przedstawili tezę, iż zignorowano wyniki badań zaprzeczające tezie o wybuchu w skrzydle samolotu, którym 10 kwietnia 2010 r. leciał Lech Kaczyński.Donald Tusk nie ukrywa, iż wierzy dowodom dziennikarzy TVN24 ws. nieprawidłowości w działaniu podkomisji Antoniego Macierewicza. Były premier opublikował na Twitterze wymowny wpis.Donald Tusk i Antoni Macierewicz nigdy nie pałali do siebie cieplejszymi uczuciami. Poniedziałkowy reportaż "Czarno na Białym" na temat działania podkomisji smoleńskiej oraz końcowego raportu nie stawia byłego ministra obrony w dobrym świetle. Lider PO nie mógł przemilczeć tego tematu. W 2010 r. Donald Tusk był premierem i PiS wielokrotnie zarzucał, że PO nie chce sprowadzić wraku Tu-154. Co ciekawe, PiS, wydzierając władzę z rąk PO, obiecywał, że będzie to jedna z pierwszych rzeczy zrobionych za czasów ich rządów. Do dziś do tego nie doszło.

Macierewicz Kaczyński
12.09.2022 08:57 Wzrok Antoniego Macierewicza mówi wszystko. Grobowe nastroje podczas miesięcznicy smoleńskiej

W sobotę politycy Prawa i Sprawiedliwości celebrowali 149. miesięcznicę smoleńską. W uroczystości, prócz Jarosława Kaczyńskiego, udział brali między innymi: Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak. Wbrew żarliwym zapewnieniom rzecznika PiS o zgodzie, nastroje pozostawały wyjątkowo grobowe.- W partii dobrze się dzieje - zapewnił Radosław Fogiel w rozmowie z Super Expressem. Jego słów zdają się jednak nie potwierdzać zdjęcia, które dziennikarze tabloidu wykonali podczas obchodów 149. miesięcznicy smoleńskiej. Na szczególną uwagę zasługuje szczególny niesmak wyrysowany na twarzy Antoniego Macierewicza.

Antoni Macierewicz złożył kondolencje rodzinie królewskiej.
09.09.2022 18:31 Antoni Macierewicz wsparł Brytyjczyków w żałobie po śmierci królowej Elżbiety II. Odwołał się do Lecha Kaczyńskiego

W opublikowanym wpisie Antoni Macierewicz skierował słowa wsparcia do narodu brytyjskiego. Były minister obrony narodowej odwołał się do wartości, jakie niosła ze sobą korona królowej. Nie zabrakło również słów o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim.

Bosak Macierewicz
07.08.2022 20:59 [TYLKO U NAS] Krzysztof Bosak i Antoni Macierewicz zdradzili, co myślą o śmierci Andrzeja Leppera

Podczas debaty w studiu Goniec.pl Krzysztof Bosak i Antoni Macierewicz odnieśli się do wątpliwości związanych ze śmiercią byłego wicepremiera Andrzeja Leppera i możliwości powołania specjalnej komisji śledczej, wyjaśniającej okoliczności jego "rzekomego" samobójstwa.

Antoni Macierewicz
05.08.2022 13:25 Podkomisja smoleńska słono kosztuje polskiego podatnika. Ujawniono zatrważające kwoty

Kolejny skandal dotyczący wydatkowania publicznych pieniędzy przez władzę ujrzał światło dzienne. Jak dowiedziało się Radio ZET, w ciągu trzech miesięcy budżet Polski zeszczuplał o kolejne 541 tysięcy złotych, wydanych na funkcjonowanie podkomisji smoleńskiej, która w kwietniu przedstawiła końcowy raport z prac. Łącznie, do 26 lipca 2022 roku jej działalność pochłonęła prawie 30 milionów złotych.W czasie kryzysu i szalejącej inflacji nie ma chyba nic bardziej drażniącego elektorat, jak bezmyślne wyrzucanie w błoto publicznych pieniędzy. Niestety, nasi rządzący wykazują się ogromną zdolnością do trwonienia budżetowych zasobów, wydając je albo na budowę luksusowego hotelu, albo na przejazdy taksówkami, albo też niezbędne do pracy posła kijki do selfie i inne gadżety.W tropieniu kolejnych afer finansowych jak ryba w wodzie odnajdują się zaś politycy opozycji, którzy z chęcią punktują obecne władze. W tym kontekście prawdziwym zmysłem detektywa wykazuje się zwłaszcza cieszący się nadzwyczajną "sympatią" PiS senator KO Krzysztof Brejza.

  • 1
  • 2