Goniec.pl

wikimedia.org

Władimir Putin zareagował na śmierć królowej Elżbiety II. Zwrócił się bezpośrednio do nowego króla

9 Września 2022

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Wśród kondolencji napływających do rodziny królewskiej nie zabrakło tych pisanych rosyjską cyrylicą. Głębokie wyrazy współczucia wyraził Władimir Putin, który odwoływał się do wielkiego autorytetu i poważania jakie wzbudzała monarchini.

Władimir Putin składa kondolencje rodzinie królewskiej

Choć wzajemne relacje pomiędzy Władimirem Putinem a władzami Wielkiej Brytanii nie są tak bliskie jak powinowactwo króla Jerzego V z carem Mikołajem II, prezydent Rosji nie wahał się ani chwili, by wysłać telegram z kondolencjami w związku z odejściem Elżbiety II.

- Najważniejsze wydarzenia w najnowszej historii Wielkiej Brytanii są nierozerwalnie związane z Jej Królewską Mością. Elżbieta II przez wiele dziesięcioleci słusznie cieszyła się miłością i szacunkiem swoich poddanych, a także autorytetem na arenie światowej. - zawierał komunikat Władimira Putina, który opublikowała agencja TASS.

Trudno określić czy słowa rosyjskiego prezydenta podyktowało serce, którego nie ma, czy może westchnienie do słowa "poddani", których tak bardzo pragnie, a ich nie ma. Niezależnie jednak od interesu politycznego i celów propagandowych, dyktator życzył nowemu królowi odwagi i odporności w obliczu tak ciężkiej straty.

- Proszę o przekazanie słów szczerego współczucia i wsparcia członkom rodziny królewskiej i wszystkim mieszkańcom Wielkiej Brytanii. - zakomunikował Putin.

Kondolencje z całego świata

Wyrazy współczucia napływają do rodziny królewskiej z całego świata w tym również z Polski. Słowa wsparcia wyraził prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. "Składam najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie królewskiej i wszystkim Brytyjczykom po odejściu Jej Królewskiej Mości. Przez dekady była ucieleśnieniem wszystkiego, co czyni Brytanię naprawdę Wielką. Ludzie w Polsce i na całym świecie będą za nią tęsknić i o niej pamiętać" - napisał Andrzej Duda.

Specjalne oświadczenie wydał także prezydent Stanów Zjednoczonych z małżonką. "Jej Królewska Mość Elżbieta II była kimś więcej niż monarchinią. Była wyznacznikiem epoki - pisał Joe Biden. "Tego dnia myśli i modlitwy wszystkich obywateli USA są z obywatelami Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i całego Commonwealthu. Składamy najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie królewskiej, która nie tylko opłakuje swoją królową, lecz również drogą matkę, babkę i prababkę" - niósł komunikat.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Jarosław Kaczyński "przywitany" w Płocku przez przeciwników jednym zdaniem. Policja uformowała kordon

  • Ceny węgla nie spadną. Rząd nie ma pojęcia, jak poradzić sobie z problemem

  • Prognoza pogody. IMGW wydało ostrzeżenie dla całej Polski. "80-procentowe ryzyko groźnych zdarzeń"

Źródło: wiadomosci.wp.pl/ Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]