Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Elżbieta Ii

Elżbieta Ii

Elżbieta II - królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów.

Pogrzeb królowej
20.09.2022 17:05 Skandal na pogrzebie królowej Elżbiety II. Zdjęcie ministra i jego żony wzbudziło oburzenie

Śmierć i pogrzeb królowej Elżbiety niewątpliwie były jednymi z najważniejszych wydarzeń współczesnej historii. Na ceremonii żałobnej pojawili się przedstawiciele niemal wszystkich krajów. Niestety, nie wszyscy potrafili uszanować podniosły nastrój. Meksykański minister spraw zagranicznych Marcelo Ebrard i jego żona wykorzystali okazję, by zrobić sobie selfie.Podejrzewa się, że fotografia, która została opublikowana w mediach społecznościowych, powstała tuż przed rozpoczęciem uroczystości w Opactwie Westminsterskim. Minister Marcelo Ebrard i Rosalinda Bueso pochwalili się, że są "na państwowym pogrzebie królowej Elżbiety II". Ich zachowanie wzbudziło niesmak wśród internautów.

Trumna z ciałem Elżbiety II została złożona do krypty królewskiej.
20.09.2022 08:53 Trumna z ciałem Elżbiety II złożona w krypcie królewskiej. Bliscy pożegnali królową za zamkniętymi drzwiami

Trumna z ciałem Elżbiety II została oficjalnie złożona w kaplicy pamięci Jerzego VI na zamku w Windsorze. W ostatniej drodze monarchini towarzyszyli jedynie najbliżsi członkowie rodziny królewskiej, zaś sama ceremonia pozbawiona była mediów.

Aleksander Kwaśniewski porównał królową Elżbietę II do Jana Pawła II
19.09.2022 22:14 Aleksander Kwaśniewski przyrównał Elżbietę II do Jana Pawła II. "Papież też to miał"

Zapytany o podobieństwo między ceremonią pogrzebową królowej Elżbiety II a Jana Pawła II, Aleksander Kwaśniewski wskazał pewne elementy wspólne. Były prezydent zwrócił szczególną uwagę na emanującą od obu przedstawicieli XX wieku energię spływającą na każdego uczestnika rozmowy.

Duda królowa Elżbieta
18.09.2022 15:47 Andrzej Duda oddał hołd Elżbiecie II. Pojawił się w Pałacu Westminsterskim

Dzień przed pogrzebem królowej Elżbiety II w Londynie trwają ostatnie uroczystości pożegnalne. Do Wielkiej Brytanii przybyło już wielu światowych przywódców chcących oddać hołd zmarłej monarchini. Również Andrzej Duda odwiedził Pałac Westminsterski, gdzie wystawiona jest trumna z ciałem władczyni. Towarzyszyła mu Agata Duda.Andrzej Duda, tak jak inni prezydenci, złożył kondolencje członkom rodziny królewskiej już w dniu odejścia Elżbiety II. Na jego oficjalnym koncie na Twitterze pojawił się wówczas anglojęzyczny wpis, w którym polityk docenił wkład królowej w kształtowanie historii.- Moje najgłębsze kondolencje dla Rodziny Królewskiej i wszystkich Brytyjczyków po odejściu Jej Królewskiej Mości. Od dziesięcioleci jest ucieleśnieniem wszystkiego, co czyni Wielką Brytanię naprawdę wielką. Będzie zapamiętana w Polsce i na całym świecie - czytamy.My deepest condolences to the Royal Family and all the British people on passing of Her Majesty The Queen. For decades she has been an embodiment of everything that makes Britain truly Great. She will be missed and remembered in Poland and all over the world.— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) September 8, 2022

Podczas przejazdu kolumny samochodów z królem Karolem III doszło do niebezpiecznego incydentu.
18.09.2022 13:31 Niebezpieczny incydent w trakcie przejazdu kolumny Karola III, mogło dojść do groźnego zderzenia. Interweniowała policja

Niewiele brakowało, by piątkowa droga króla Karola III do Westminster Hall została przerwana. Wszystko przez niebezpieczny incydent, do którego doszło na trasie, którą zmierzała kolumna królewskich samochodów. Nagle, nie wiedzieć skąd, wyłonił się mężczyzna na rolkach, zmierzający naprzeciw samochodom. Rolkarza udało się bezpiecznie ująć.

Ośmioro wnucząt czuwało wczoraj nad trumną swej babki i królowej, Elżbiety II
18.09.2022 12:20 Książę Harry założył mundur na czuwanie przy trumnie Elżbiety II, jego strój wywołał poruszenie. Zaskakująca decyzja króla

Zgodnie z dworską tradycją wszystkie wnuki stanęły wczoraj przy trumnie królowej Elżbiety II, by we wspólnym czuwaniu oddać hołd zmarłej babce. Ceremonia jest jednym z królewskich obyczajów. Książęta William i Harry jako jedyni mieli na sobie mundury, które włożyli z polecenia ojca.

pogrzeb Elżbiety II
15.09.2022 10:55 Wielcy nieobecni na pogrzebie Elżbiety II. Lista niezaproszonych jeszcze się wydłużyła

Wielka Brytania szykuje się do ostatniego pożegnania zmarłej w ubiegłym tygodniu królowej Elżbiety II. W pogrzebie, który zaplanowany jest na poniedziałek 19 września, wezmą udział reprezentenci państw z całego świata, w tym najważniejsi przywódcy. Jak się jednak okazuje, nie wszystkim dane będzie uczestniczyć w historycznym wydarzeniu. Oficjalnego zaproszenia nie otrzymali bowiem przedstawiciele aż sześciu państw.Brytyjczycy wciąż pozostają w rozpaczy po tym, jak 8 września, po 70-latach zasiadania na tronie, odeszła królowa Elżbieta II. Wczoraj do Pałacu Westminsterskiego dotarł kondukt z ciałem monarchini, który w ciszy i zadumie odprowadzili członkowie rodziny królewskiej z Karolem III na czele.Trumna pozostanie tam aż do poniedziałku, kiedy to równo o godz. 11 londyńskiego czasu w Opactwie Westminsterskim zgromadzą się tłumy, gotowe po raz ostatni oddać hołd legendarnej już władczyni. Wśród żałobników nie zabraknie 500 zagranicznych osobistości, do których Wlk. Brytania wystosowała oficjalne zaproszenia. Znana jest również lista tych, którzy w Londynie nie są mile widziani.

Pogrzeb Elżbiety II: nowe informacje na temat polskiej delegacji
11.09.2022 18:07 Nowe informacje ws. polskiej delegacji na pogrzeb Elżbiety II. Wiadomo już, kto na pewno zjawi się w Londynie

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Światło dzienne ujrzały nowe informacje na temat polskiej delegacji. Wśród najważniejszych polityków na świecie, którzy będą mieli możliwość pożegnania monarchini, znajdzie się Andrzej Duda wraz z małżonką, Agatą Kornhasuer-Dudą. Prezydencka para ma jednak problem, konieczne są istotne zmiany w planie.Pogrzeb Elżbiety II zbliża się wielkimi krokami, a lista osób chętnych do uczestniczenia w ceremonii pogrzebowej stale się wydłuża. Władimir Putin (niezaproszony na pogrzeb królowej Wielkiej Brytanii) zapowiedział, że nie przyjedzie do Londynu, jednak Polska będzie miała szansę na uczestnictwo w historycznej uroczystości.Pojawiły się nowe informacje na temat polskie delegacji wybierającej się na pogrzeb Elżbiety II. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej (BPM) Jakub Kumoch uchylił rąbka tajemnicy na ten temat w czasie wizyty w studia Polsat News.

Dziwaczne zachowanie króla Karola. Monarcha potrzebował pomocy przy podpisywaniu dokumentów.
11.09.2022 14:16 Dziwne zachowanie króla Karola III. Mina Camilli mówi wszystko, nagranie obiegło sieć

Podczas wczorajszej uroczystej proklamacji nowego króla Zjednoczonego Królestwa, podpisujący formalne dokumenty przejęcia tronu monarcha ujawnił swoje osobliwe zachowanie. Najpierw niedbale zasygnalizował zabranie leżących nieopodal narzędzi do pisania pozostawionych po urzędnikach, później zaś gest ten powtórzył, gdy sam kontrasygnował dokument.

Czy śmierć królowej Elżbiety II naprawi nadszarpnięte braterskie więzy?
11.09.2022 11:25 Książę William wysłał list do Harry'ego po śmierci królowej Elżbiety II. W mediach aż huczy

Książęta William i Harry pojawili się wczoraj wspólnie z małżonkami przed bramami zamku w Windsorze, by powitać się ze zgromadzonymi poddanymi i oddać hołd zmarłej w czwartek królowej Elżbiecie II. Okazuje się, że to starszy z braci napisał list i zaprosił młodszego brata z małżonką. Czy to koniec waśni między nimi?

Po przybyciu do Pałacu Buckingham nowy król spotkał się z salwą braw i masą pocłunków.
10.09.2022 21:34 Król Karol III witał się z tłumem, nagle poddana rzuciła mu się na szyję. Nagranie hitem sieci

Podczas pierwszej wizyty w Pałacu Buckingham, nowy król spotkał się z salwą braw i gorącymi uściskami. Jedna z przybyłych na miejsce kobiet wykorzystała chwilę nieuwagi ochrony i pocałowała króla w usta. Monarcha zachował jednak stoicki spokój.

Morawiecki
10.09.2022 19:00 Zapadła decyzja ws. pogrzebu królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham podał oficjalną datę

Pałac Buckingham ogłosił oficjalną datę pogrzebu królowej Elżbiety II. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na poniedziałek, 19 września 2022 roku. Wcześniej spekulowano, że monarchini zostanie pochowana w niedzielę.- Pogrzeb brytyjskiej królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września i będzie miał charakter państwowy - przekazał Pałac Buckingham.

William i Kate opublikowali pierwsze oświadczenie po śmierci królowej Elżbiety II
10.09.2022 18:12 William i Kate przerwali milczenie po śmierci Elżbiety II. "Mówiła, że ​​smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość"

William i Kate przerwali milczenie po śmierci Elżbiety II. Wnuk zmarłej w czwartek królowej opublikował wraz z żoną oficjalne oświadczenie. - Moja babcia powiedziała, że ​​smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość - czytamy. Zdradził, w jaki sposób uczci pamięć zmarłej królowej.William i Kate zdecydowali się zabrać głos po śmierci królowej Elżbiety II. Na oficjalnym koncie pary książęcej pojawiło się oświadczenie. Nie brakuje w nim emocji i osobistych uwag. - Minie trochę czasu, zanim życie bez babci stanie się prawdziwe - czytamy w oświadczeniu.William podkreślił, że smutek świata po śmierci Elżbiety II jest zrozumiały, gdyż odeszła "niezastąpiona liderka", to on patrzy na śmierć królowej inaczej. - Straciłem babcię. I chociaż będę opłakiwać jej stratę, to też czuję się niesamowicie wdzięczny - czytamy w oświadczeniu. William dodał, że przez wiele lat korzystał z "mądrości i otuchy Królowej".

Nowy król Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, nadał swemu pierwszemu synowi tytuł księzcia Walii, który do tej pory on sam dzierżył.
10.09.2022 16:48 Orędzie króla Karola III. Monarcha podjął decyzję ws. Williama, przekazał mu swój dotychczasowy tytuł

Karol III zwrócił się wczoraj po raz pierwszy do narodu brytyjskiego jako nowy król. W wystąpieniu monarcha poruszył szereg ważkich spraw, począwszy od hymnu pochwalnego ku czci zmarłej matki, poprzez przysięgę na wierność konstytucji, a skończywszy na siłach anielskich. Jego Królewska Mość zwrócił się również do swych synów.

W rozmowie z Polsat News wiceminister spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński jest przekonany, iż na ceremonii pogrzebowej królowej Elżbiety II, Polskę będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda.
09.09.2022 22:02 Kto będzie reprezentował Polskę na pogrzebie królowej Elżbiety II? Padło pierwsze nazwisko

W rozmowie z Polsat News wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, pytany o polską delegację zmierzającą na uroczystości pogrzebowe do Londynu, odparł, iż naturalnym reprezentantem jest prezydent Andrzej Duda.

karol iii
09.09.2022 19:15 Trwa nabożeństwo żałobne po śmierci królowej Elżbiety II. Król Karol III wygłosił orędzie do narodu

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. W piątek po południu rozpoczęło się nabożeństwo żałobne w londyńskiej katedrze Świętego Pawła. W uroczystości uczestniczyła m.in. premier wielkiej Brytanii Liz Truss, a także inni wysocy rangą urzędnicy państwowi. Pierwsze publiczne orędzie do narodu jako następca tronu wygłosił król Karol III.Brytyjska monarchini zasiadała na tronie przez ponad 70 lat. Odeszła w miniony czwartek w zamku Balmoral w Szkocji. Po śmierci Elżbiety II tron przejął jej najstarszy syn, Karol.

Boris Johnson podczas posedzenia Izby Gmin zlożył hołd królowej Elżbiecie II.
09.09.2022 18:43 Boris Johnson wspomniał swoje ostatnie spotkanie z Elżbietą II. "Była tak promienna"

Boris Johnson podzielił się swoimi wrażeniami z ostatniej rozmowy, którą odbył ze zmarłą wczoraj królową Elżbietą II. Były już premier Wielkiej Brytanii podczas swojego wystąpienia w Izbie Gmin mówił o energii płynącej od Jej Królewskiej Mości i jasności spojrzenia politycznego na bieżące sprawy.

Antoni Macierewicz złożył kondolencje rodzinie królewskiej.
09.09.2022 18:31 Antoni Macierewicz wsparł Brytyjczyków w żałobie po śmierci królowej Elżbiety II. Odwołał się do Lecha Kaczyńskiego

W opublikowanym wpisie Antoni Macierewicz skierował słowa wsparcia do narodu brytyjskiego. Były minister obrony narodowej odwołał się do wartości, jakie niosła ze sobą korona królowej. Nie zabrakło również słów o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim.

Władimir Putin podjał decyzję w sprawie przylotu na uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II.
09.09.2022 16:39 Władimir Putin zjawi się na pogrzebie królowej Elżbiety II? Kreml wydał oświadczenie

Władze Kremla wydały komunikat, w którym poinformowały o planach Władimira Putina względem zbliżającej się uroczystości pogrzebowej królowej Elżbiety II. Jak przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, prezydent Rosji nie planuje pojawić się w Wielkiej Brytanii.

elżbieta II wielka brytania funt sterling
09.09.2022 15:40 Brytyjczycy będą musieli wymienić swoje banknoty po śmierci królowej Elżbiety II? Nagłe oświadczenie Banku Anglii

Funt sterling zmieni swój wizerunek po śmierci Elżbiety II? Królowa rządziła na banknotach już od 1960 roku. Bank Anglii wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Wydaje się, że wkrótce można spodziewać się zmian. Wielowiekową tradycją jest umieszczanie wizerunku władcy na banknotach i monetach. W starożytności i średniowieczu wybijanie własnej monety z wizerunkiem oznaczało panowanie na danym terenie oraz było symbolem bogactwa, szczególnie jeśli moneta wyrobiona była z dobrego kruszcu. W tej chwili ma to już mniejsze znaczenie.

Nowego króla czekają specjalne zapisy protokołu "Sprong Tide".
08.09.2022 22:40 Po śmierci królowej Elżbiety II aktywowano operację "Spring Tide". Chodzi o koronację Karola

Nim nowy władca Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii zasiądzie oficjalnie na tronie, musi spełnić zapisy specjalnego protokołu "Spring Tide". Poza znaczeniem historycznym niesie ze sobą szereg ustaleń prawnych. "Wiosenny przypływ" to nie jedyny dokument, który zawiera szczegółowe wytyczne względem księcia Karola.

BBC w wyjątkowy sposób pozegnało królową Elżbietę II na antenie.
08.09.2022 21:48 Śmierć królowej Elżbiety II. Stacja BBC przerwała nadawanie. 66 sekund, które przejdą do historii

Stacja BBC godnie pożegnała królową Elżbietę II, która zmarła dzisiejszego wieczora. Po wydaniu oświadczenia przez Buckingham Palace, dziennikarz odczytał je na antenie, po czym wyemitowano symboliczny materiał z wizerunkiem monarchini i hymnem państwowym.

Książę Karol nowym królem Wielkiej Brytanii.
08.09.2022 20:40 Karol III nowym królem Wielkiej Brytanii. Jest pierwsze oświadczenie Jego Królewskiej Mości

Zgodnie z prawami monarchii, tron po zmarłej królowej Elżbiecie II, obejmie książę Karol, zaś jego prawowitym następcą zostanie jego najstarszy syn, książę William. Przejecie korony oznacza również obligatoryjne wybranie nowego imienia. Czy będzie to Karol III?

Śmierć Elżbiety II rozpocznie operację "London Bridge"
08.09.2022 16:54 Co stanie się po śmierci królowej Elżbiety II? Od razu w życie wejdzie operacja "London Bridge"

Śmierć królowej Elżbiety II jest scenariuszem, na który brytyjski dwór jest przygotowany. Od lat 60. istnieje dokument opisujący plan operacji "London Bridge". Procedura rozpisana jest na dni, a niektóre z planów opatrzone są dopiskiem "ma wyglądać spontanicznie". W ostatnim czasie operacja "London Bridge" została zaktualizowana o kluczowe kwestie. W czwartek z letniej rezydencji Elżbiety II dotarła wiadomość, że stan zdrowia królowej Wielkiej Brytanii nie jest najlepszy. Poranna wizyta lekarzy zakończyła się wydaniem przez Pałac Buckingham oficjalnego oświadczenia.- Lekarze królowej są zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Królewskiej Mości i zalecili jej pozostanie pod nadzorem medycznym - czytamy w komunikacie brytyjskiego dworu. Najważniejsze osoby w Wielkiej Brytanii wiedzą, co stanie się w przypadku dalszego pogarszania się stanu Elżbiety II i śmierci królowej. Operacja "London Bridge" już niedługo stanie się faktem?

pilne goniec
08.09.2022 14:51 Stan zdrowia Elżbiety II jest coraz gorszy. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Stan zdrowia królowej Elżbiety II. Niepokojące stanowisko lekarzy na temat stanu królowej Wielkiej Brytanii. Specjaliści zalecili, by 96-letnia monarchini pozostała pod stałym nadzorem medycznym. O tym, że sytuacja jest poważna, świadczy fakt, iż książę Karol oraz książę William pilnie ruszyli do zamku Balmoral. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie.Stan zdrowia Elżbiety II nie jest zadowalający. Co więcej, lekarze opiekujący się królową Wielkiej Brytanii przekazali wiele mówiące zalecenia. To spora zmiana w zachowaniu brytyjskiego dworu. W czwartek Pałac Buckingham zamieścił na oficjalnej stronie oświadczenie w związku z wiadomościami na temat stanu zdrowia Elżbiety II. Krótka nota to potwierdzenie krążących plotek.

Z ostatniej chwili czerwone
25.12.2021 17:39 Policja aresztowała mężczyznę, który wtargnął z bronią do Zamku Windsor

Uzbrojony mężczyzna, który wtargnął do Zamku Windsor został aresztowany. Jest to 19-latek z Southampton. W momencie napaści, w zamku przebywała Rodzina Królewska, która właśnie w Windsor postanowiła spędzić święta.Do zdarzenia doszło o 08:30 w pierwszy dzień świąt. Policja poinformowała o incydencie dopiero teraz. Odpowiedzialny za wtargnięcie mężczyzna jest już w areszcie. Zgodnie ze słowami przełożonej policji z Doliny Tamizy, Rebecci Mears, bezpieczeństwo Rodziny Królewskiej nie jest zagrożone.

elżbieta II
14.11.2021 16:26 Niepokojące wieści o zdrowiu Elżbiety II. Nie pojawi się na zaplanowanych uroczystościach

Niepokojące wieści ws. stanu zdrowia królowej Elżbiety II. Monarchini nie pojawi się na obchodach zaplanowanych na 14 listopada, mimo że zapowiadano jej powrót do czynności służbowych. Powodem problemów królowej ma być uraz kręgosłupa. Elżbieta II ma być bardzo zawiedziona swoją niedyspozycją na czas obchodów jednego z najważniejszych dla Wielkiej Brytanii świąt - Remembrance Day.

Królowa Elżbieta II
01.11.2021 13:18 Dziewczynka wręczyła kwiaty królowej Elżbiecie. Doszło do wypadku

Podczas wizyty królowej Elżbiety II w Cardiff doszło do nietypowego wypadku. Sześcioletnia Maisie, córka wojskowego, wręczyła kwiaty monarchini. Chwilę później została uderzona w twarz przez stojącego obok żołnierza, który zasalutował przechodzącej królowej. Nagranie zostało opublikowane w serwisie TikTok.W ostatnich tygodniach Brytyjczycy z niepokojem przyglądają się kondycji królowej. W mediach regularnie pojawiają się publikacje, z których wynika, że Elżbieta II nie czuje się najlepiej. W ostatnim czasie lekarze zalecili jej wypoczynek.

  • 1
  • 2