Goniec.pl > Polska > Jarosław Kaczyński przyłapany. Zrobił to podczas wystąpienia Mateusza Morawieckiego
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.11.2023 19:15

Jarosław Kaczyński przyłapany. Zrobił to podczas wystąpienia Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki Sejm Jarosław Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński przyciągnął uwagę niemal wszystkich obecnych w Sejmie. Chodzi o zachowanie prezesa PiS, gdy Mateusz Morawiecki stał na mównicy i zachwalał rządy swoich ministrów. Do sieci trafiły nagrania. - Pierwszy raz się z nim zgadzam - napisał na temat Jarosława Kaczyńskiego poseł KO Cezary Tomczyk.

Jarosław Kaczyński nie tylko się spóźnił, nietypowe sceny

Jarosław Kaczyński nie tylko spóźnił się na pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Prezes PiS znalazł się w centrum zainteresowania ze względu na to, co działo się w ławach sejmowych.

Poseł Jarosław Kaczyński nie pierwszy raz zwraca uwagę nietypowymi scenami podczas posiedzeń Sejmu. Kultowe jest już przeglądanie przez prezesa PiS album prezentującego rasy kotów. Niemniej tym razem poszło o to, co zrobiła szara eminencja ustępującej władzy podczas wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego.

Niecodzienna sytuacja na otwarciu posiedzenia nowego Sejmu. Jarosław Kaczyński przyłapany

Zaskakujące zachowanie Jarosława Kaczyńskiego, inni posłowie go nagrali

Podczas, gdy Mateusz Morawiecki wyliczał kolejne sukcesy rządu PiS, na sali działy się rzeczy, jakie niezbyt przystoją sali plenarnej Sejmu. Mowa nie tylko o buczeniu i wyśmiewaniu słów ustępującego premiera. Uwagę polityków zwrócił Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ: Agata Duda błyskawicznie ustawiła męża do pionu. Nagranie robi furorę, powiało chłodem

Mateusz Morawiecki nie zdobył uwagi Jarosława Kaczyńskiego. Podczas wystąpienia szefa rządu prezes PiS przyznał oczy i wydawało się, iż zasypia. - Zobaczcie, jak na wystąpienie Morawieckiego reaguje Kaczyński. Pierwszy raz się z nim zgadzam… - napisał poseł Cezary Tomczyk.

- U Kaczyńskiego bez zmian. Zresztą Morawiecki tak ględził, że nie dziwota - wtórowała koledze posłanka Barbara Nowacka. Internauci drwiąca dodali, iż prezes PiS poszedł spać, gdyż znał treść przemówienia Mateusza Morawieckiego i wolał skorzystać z czasu na drzemkę. Co ciekawe, Jarosław Kaczyński zdawał się przysypiać nie tylko podczas wystąpienia premiera. 

Jarosław Kaczyński spał podczas wystąpień Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego?

Jarosław Kaczyński i jego drzemka podczas pierwszego dnia pracy Sejmu wywołała ogromne poruszenie. Niemniej pierwsze wskazania na prezesa PiS, który przymyka oczy i odchyla się do tyłu, pojawiły się już wcześniej, gdy na sali pojawił się Andrzej Duda.

ZOBACZ: Nowy poseł zabrany przez karetkę na SOR. “Ból potworny”

Orędzie Andrzeja Dudy przed posłami i posłankami nie porwało Jarosława Kaczyńskiego. W czasie wystąpienia teoretycznie najważniejszej osoby w państwie, prezes PiS zaczął powoli zamykać oczy, a jego głowa osunęła się nieco do tyłu. Tajemnica pozostaje to, czy Jarosław Kaczyński zasnął, czy jedynie przymknął oczy, aby lepiej skupić się na słowach padających z ust prezydenta i premiera.