Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Andrzej Duda najpopularniejszym politykiem w Polsce. Prezydent na podium sondażu
Jakub Franek
Jakub Franek 25.01.2023 17:39

Andrzej Duda najpopularniejszym politykiem w Polsce. Prezydent na podium sondażu

andrzejdarudeprzyszloscmanaimiesandstorm
Piotr Molecki/East News

Popularność Andrzeja Dudy rośnie. Jak się okazuje, ostatnie wpadki nie zraziły wyborców, a głowa państwa cieszy się wysokim zaufaniem obywateli. Z sondażu CBOS wynika, że prezydent ma powody do radości.

Andrzej Duda ma zaufanie ponad połowy Polaków

Sondaż CBOS miał na celu zbadać zaufanie Polaków do polityków. Najbardziej pozytywnie ocenianą osobistością jest prezydent Andrzej Duda — aż 51% respondentów stwierdziło, że ufa głowie państwa. Zaraz za nim w rankingu znajduje się Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, z wynikiem 44%. Na podium stanął również lider Polski 2050 Szymon Hołownia, który może się pochwalić 43% poparcia.

Zdecydowanie do wzrostu popularności Andrzeja Dudy przyczyniły się stanowcze działania podjęte wobec wojny na Ukrainie. Przykładem mogą być niedawne twarde negocjacje w sprawie przekazania czołgów Leopard obrońcom atakowanego kraju.

Prezydent Andrzej Duda nadal polaryzuje

Radość Andrzeja Dudy może być jednak przyćmiona przez fakt, że aż 40% ankietowanych zadeklarowała, że nie ma zaufania do głowy państwa. Mimo wszystko daleko mu do czołówki najbardziej kontrowersyjnych polityków. Tutaj prym mimo wszystko wiedzie Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa aż 60% respondentów.

Andrzej Duda utracił najwięcej sprzyjających mu obywateli po wyroku trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wtedy też po raz pierwszy fotogeniczna głowa państwa uzyskała przewagę głosów negatywnych nad pozytywnymi.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: twitter.com/KsKneblewski Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!