Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Andrzej Duda znów miał problem z angielskim. "Jest zbyt wcześnie rano"
Irmina Jach
Irmina Jach 17.01.2023 20:29

Andrzej Duda znów miał problem z angielskim. "Jest zbyt wcześnie rano"

Andrzej Duda angielski
FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Andrzej Duda gościł we wtorek na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Podczas wystąpienia w języku angielskim prezydent nie potrafił dokończyć zdania. Tłumaczył się zbyt wczesną porą, co wywołało salwy śmiechu na widowni.

Andrzej Duda, podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, był gościem panelu na temat europejskiego bezpieczeństwa. Prezydent wypowiadał się przede wszystkim na temat wojny w Ukrainie. - Zbieramy koalicję, wspólnotę państw, które przekażą czołgi Leopard Ukrainie — zapowiadał, apelując o wsparcie dla Ukraińców.

Andrzej Duda zaliczył wpadkę

Andrzej Duda zabłysnął poczuciem humoru. - Bardzo często, kiedy rozmawiam z panem prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, on mówi po ukraińsku, a ja mówię po polsku i rozumiemy się — opowiadał, dodając po angielsku: szczególnie wtedy, gdy musimy zdecydować, gdzie powinien udać się russkij wojennyj korabl (rosyjski okręt wojenny).

Żart nawiązujący do wypowiedzi żołnierza z Wyspy Węży, który nie zamierzał skapitulować przed Rosjanami, wyraźnie przypadł do zgromadzonym do gustu. Również przed rozpoczęciem panelu Andrzej Duda dał innym powód do śmiechu.

Prezydent w rozmowie z dziennikarzami usiłował skonstruować zdanie w języku angielskim. Niestety, nie udało mu się sformułować spójnej wypowiedzi. - Przepraszam, jest zbyt wcześnie rano — tłumaczył się niezrażony Andrzej Duda.

Wpadka nie umknęła internautów, którzy nie kryli zażenowania faktem, że prezydent wciąż nie posługuje się płynnie językiem angielskim. - Z całym szacunkiem, ale ja już nie mogę słuchać pana prezydenta, jak mówi po angielsku. To trochę kompromitujące — czytamy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: Andrzej Duda