Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zapadła decyzja ws. pogrzebu królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham podał oficjalną datę
Monika Majko
Monika Majko 10.09.2022 19:00

Zapadła decyzja ws. pogrzebu królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham podał oficjalną datę

Morawiecki
goniec.pl

Pałac Buckingham ogłosił oficjalną datę pogrzebu królowej Elżbiety II. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na poniedziałek, 19 września 2022 roku. Wcześniej spekulowano, że monarchini zostanie pochowana w niedzielę.

- Pogrzeb brytyjskiej królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września i będzie miał charakter państwowy - przekazał Pałac Buckingham.

Podano datę pogrzebu królowej Elżbiety II

Elżbieta II zostanie pochowana w Opactwie Westminsterskim w Londynie, a następnie trumna z ciałem królowej zostanie złożona w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Tam też spoczywają rodzice monarchini oraz jej mąż, książę Filip, który odszedł w 2021 roku.

- Przed państwowym pogrzebem trumna z królową spędzi cztery dni w Westminster Hall, aby umożliwić społeczeństwu złożenie hołdu - dodano w komunikacie.

96-letnia Królowa Elżbieta II odeszła w miniony czwartek po południu na zamku Balmoral w Szkocji. Po jej śmierci tron objął syn monarchini i księcia Filipa, król Karol III. Dzień pogrzebu królowej będzie w Wielkiej Brytanii dniem wolnym od pracy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl