Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) KWP Białystok

Szczecin. W budynku wybuchła "nieznana substancja". Nie żyje jedna osoba, do akcji wkroczyli pirotechnicy

10 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Szczecin. W sobotę rano przy ul. Rymarskiej doszło do wybuchu nieznanej substancji. Mimo natychmiastowej interwencji służb nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Śledczy dowiedzieli się już, kim jest 55-letni mężczyzna, który zginął w wyniku eksplozji.

Sobotni poranek był w Szczecinie dramatyczny. Doszło do scen, które większość osób widzi jedynie na ekranach telewizorów w czasie emisji filmów sensacyjnych.

Pewne jest, że 10 września zapisze się w historii stolicy województwa zachodniopomorskiego. O godzinie 9:30 policjanci i strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu.

Szczecin: wybuch nieznanej substancji obudził miasto

Szczecinianie w sobotę rano otrzymali wybuchową pobudkę. Huk eksplozji z ul. Rymarskiej niósł się daleko poza teren budynku.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdziła, że do wybuchu doszło w jednym z pomieszczeń gospodarczych.

Rzeczniczka prasowa szczecińskich policjantów wskazała, że w sprawie jest jeszcze wiele niewiadomych. Jedną z nich jest to, co doprowadziło do eksplozji.

Pierwsze wiadomości wskazują bowiem, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych przy ul. Rymarskiej w Szczecinie doszło do wybuchu "nieznanej substancji". Utrudniało to akcję ratowniczą, gdyż obecne na miejscu służby musiały założyć, że substancja nadal może stanowić zagrożenie.

Nie żyje jedna osoba, ofiara ma 55 lat

Mł. asp. Ewelina Gryszpan w rozmowie z PAP potwierdziła, że eksplozja w Szczecinie pochłonął jedno życie. - W wyniku tego wybuchu śmierć na miejscu poniósł mężczyzna, który znajdował się w pomieszczeniu - oświadczyła wprost rzeczniczka KMP w Szczecinie.

Policjanci obecni na ul. Rymarskiej szybko ustalili, kim jest 55-letnia ofiara. Mężczyzna mieszkał niedaleko i był dobrze znany sąsiadom.

- Ustalamy przyczyny i okoliczności tego wybuchu. Na czas prowadzonych działań przez pirotechników mieszkańcy z czterech klatek budynku sąsiadującego z pomieszczeniami gospodarczymi zostali poproszeni o ewakuację - dodała rzeczniczka szczecińskich policjantów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Kto będzie reprezentował Polskę na pogrzebie królowej Elżbiety II? Padło pierwsze nazwisko

  • Marta Kaczyńska miała problemy rodzinne. Jej córka nie chciała zaakceptować młodszego brata

  • Milicz: Potężny pożar w zakładzie produkującym palety. W akcji prawie 40 zastępów straży

Źródło: pap

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Mama pięcioraczków wylądowała na wózku inwalidzkim. Opublikowała przykre nagranie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 72-latek. Zatankował, chwilę potem zmarł w samochodzie na stacji benzynowej
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje kolejny Polak walczący w Ukrainie. Michał Dworczyk przekazał tragiczne wieści
Czytaj więcej >

Wiadomości

GIS ostrzega klientów. Popularny produkt może być niebezpieczny, nie należy go spożywać
Czytaj więcej >

Wiadomości

Potężny pożar w polskiej miejscowości, kłęby dymu widać z kilometrów. Trwa walka z żywiołem
Czytaj więcej >

Wiadomości

19-latek skonfrontował się z Donaldem Tuskiem. "To jest pana robota"
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]