Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wyciekły pierwsze szczegóły dotyczące rządu Donalda Tuska. Chodzi o trzy ministerstwa
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 30.11.2023 14:37

Wyciekły pierwsze szczegóły dotyczące rządu Donalda Tuska. Chodzi o trzy ministerstwa

Donald Tusk
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Rząd opozycji przestaje być tajemnicą. Lewica ujawniła szczegóły ustaleń między partiami, które przygotowują się do zajęcia miejsc Radzie Ministrów Mateusza Morawieckiego. Wiadomo, ile i jakie ministerstwa obejmie Lewica. Apetyt jest jednak większy.

Znamy szczegóły rządu opozycji, pierwsze takie informacje

Rząd Mateusza Morawieckiego został zaprzysiężony w poniedziałek 27 listopada. Nic nie wskazuje jednak na to, by premie zdołał przekonać do siebie większość w Sejmie i zdobyć wotum zaufania. Opozycja nie przestaje przygotowywać się do sięgnięcia po Radę Ministrów i zajęcie miejsca PiS.

Umowa koalicyjna oraz poszczególne podziały ministerstw pozostawały tajemnicą. W czwartek 30 listopada nastąpiła zmiana. Poseł Andrzej Szejna zdradził, ile resortów trafiło w ręce Lewicy. Co więcej, ujawnił również, o jakich ministerstwach mowa i kto ma nimi poprowadzić.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Poseł Lewicy zdradził, jakie resorty obejmie jego partia

Rząd opozycji w grudniu może stać się faktem. Donald Tusk ma zastąpić Mateusza Morawieckiego. Kto natomiast ma pojawić się w poszczególnych ministerstwach i pokierować ich pracami? Lewica w nowym rządzie dostać aż trzy resorty.

ZOBACZ: Wpadka posłanki PiS w Sejmie, nagranie krąży po sieci. “Kulturę się z domu wynosi”

Lewica miała w ustaleniach między partiami otrzymać w przydziale: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Znamy nazwiska kandydatów na szefów tych resortów. 

Trzy ministerstwa dla Lewicy, ale jest apetyt na wiceministrów

Kto zostanie ministrem z ramienia Lewicy w rządzie opozycji? - Z tego, co wiemy, to ministrem cyfryzacji i wicepremierem będzie Krzysztof Gawkowski, ministrem polityki społecznej i rodzinnej będzie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, a w resorcie nauki będzie dr Karolina Zioło-Pużuk - ujawnił Andrzej Szejna.

ZOBACZ: Cała Polska widziała, co działo się w Sejmie. Wydało się, co Kaczyński mówił Hołowni

To jednak nie wszystko, na co liczyć ma Lewica. Zgodnie z ujawnionymi wiadomościami na temat wyglądu rządu Donalda Tuska. Wicepremierem ma został Krzysztof Gawkowski. Andrzej Szejna wskazał również, iż rozpoczęły się już rozmowy na temat reprezentantów Lewicy w innych resortach na szczeblu wiceministrów

Źródło: wp.pl