Goniec.pl > Wiadomości > Opozycja planuje wprowadzić ważny projekt. "Żadna ze stron nie ma uwag"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.11.2023 22:34

Opozycja planuje wprowadzić ważny projekt. "Żadna ze stron nie ma uwag"

opozycja
Wojciech Olkusnik/East News

Włodzimierz Czarzasty poinformował, że opozycja planuje w najbliższym czasie wprowadzić do Sejmu ważny projekt. - Chcielibyśmy w trybie natychmiastowym rozwiązać tę kwestię - zapowiedział w rozmowie z TVN24 współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Opozycja szykuje pilny projekt

Zdecydowana większość, jaką obecnie w Sejmie posiada zjednoczona opozycja, dała o sobie wyraźnie znać podczas ostatnich dwudniowych obrad parlamentu. W poniedziałek 13 listopada większością głosów 265 do 193 nowym marszałkiem Sejmu został wybrany Szymon Hołownia. Następnego dnia we wtorek, w głosowaniach na wicemarszałków oraz członków KRS również wygrała opozycja i jej przedstawiciele.

Mimo iż prezydent Andrzej Duda powierzył misję tworzenia nowego rządu Mateuszowi Morawieckiemu, to szanse, że uda się to obecnemu premierowi, są bardzo nikłe. Tymczasem opozycja pod wodzą typowanego na premiera Donalda Tuska ma ambitne plany na najbliższy czas. Koalicjanci planują wprowadzić niebawem projekt "w trybie natychmiastowym".

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Opozycja szykuje projekt "w trybie natychmiastowym"

Wczoraj do Sejmu wpłynęły dwa projekty Lewicy w sprawie aborcji. Jeden z nich częściowo ma depenalizować aborcję oraz pomoc w niej, a drugi ma zakładać umożliwienie przerwanie ciąży do 12. tygodnia, a także wprowadza dodatkowe regulacje w kwestii klauzuli sumienia.

- Na pewno marszałek Sejmu nie będzie mroził projektów. Myślę, że będą one wchodziły pod obrady Sejmu, wtedy będziemy patrzyli spokojnie, kto jest za tymi projektami, a kto przeciwko. W sprawie aborcji, jeżeli chodzi o Lewicę, nie odpuścimy. [...] Będziemy szukali większości w tej sprawie i znajdziemy, wcześniej czy później - mówił na antenie TVN24 Włodzimierz Czarzasty. Dodał również, że w najbliższym czasie opozycja zamierza wprowadzić ważny projekt obywatelski.

Opozycja szykuje projekt ws. in vitro

- Będziemy planowali w najbliższym czasie wprowadzić jeden z projektów obywatelskich, bo szanujemy projekty obywatelskie, np. projekt, wobec którego żadna z czterech stron nie ma żadnych uwag: kwestia in vitro - mówił niedawno wybrany wicemarszałek Sejmu.

- Chcielibyśmy w trybie natychmiastowym rozwiązać kwestię in vitro. To również element programowy naszych formacji. Jest projekt obywatelski, będziemy się za to brali - podkreślił Włodzimierz Czarzasty

 

Źródło: TVN24/PAP 

Tagi: Polityka Sejm