Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Donald Tusk doceniony. Lider PO na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.11.2023 16:15

Donald Tusk doceniony. Lider PO na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu

Donald Tusk
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk został doceniony w corocznym rankingu portalu Politico. Lider KO i przyszły premier zajął pierwsze miejsce w jednej z najważniejszych kategorii. W innych wyróżniono m.in. premier Włoch Giorgię Meloni czy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Donald Tusk na pierwszym miejscu w rankingu

Donald Tusk został przez redakcję portalu Politico przedstawiony jako symbol zmian i szansa na odwrócenie populistycznych tendencji w Europie. Lider Koalicji Obywatelskiej i najprawdopodobniej przyszły premier RP zwyciężył w kategorii "Najbardziej wpływowa osoba w Europie".

Tusk znalazł się tym samym na liście wyróżnionych 28 europejskich polityków i osób publicznych. Uznano go za najbardziej wpływowego polityka w Europie, wspominając przy tym, że od lat toczył on "grę" z Jarosławem Kaczyńskim, którą zwyciężył.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Donald Tusk najbardziej wpływowym politykiem w Europie

- Przez dwie dekady dwóch mężczyzn toczyło bitwę o duszę Polski: w jednym narożniku, walcząc o demokratyczną, nowoczesną, europejską wizję przyszłości - Donald Tusk; w drugim narożniku, walcząc o tradycjonalistów, katolickich konserwatystów i nacjonalistów - Jarosław Kaczyński - napisała redakcja Politico.

Donald Tusk już wcześniej znalazł się w rankingu prestiżowego portalu. W 2021 roku, kiedy powrócił do polskiej polityki, otrzymał tytuł "Zakłócacza" (ang. The Disrupter).

Donald Tusk najbardziej wpływowym politykiem Europy wg. Politico

W rankingu Politico wyróżniono także prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, którego uznano za "Marzyciela" (ang. The Dreamer). W zeszłym roku Zełenski otrzymał tytuł najbardziej wpływowej osoby w Europie.

Tytuł "Człowieka czynu" (ang. The Doer) otrzymała premier Włoch Giorgia Meloni. Druga w tym zestawieniu była przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Źrodło: Politico/Polsat News