Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski
23.09.2023 22:55 Niezapowiedziana wizyta Zełenskiego w Polsce. Wiadomo, z kim się spotkał

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w sobotę 23 września, że w swojej drodze powrotnej z USA i Kanady do kraju odwiedził dość nieoczekiwanie Lublin. Niespodziewana wizyta prezydenta niosła za sobą jednak pewien powód.

Wołodymyr Zełenski
03.09.2023 22:07 Wołodymyr Zełenski podjął ważną decyzję. Odwołał ministra obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował dziś (3.09), że ze stanowiska został odwołany minister obrony Ołeksij Reznikow. Na jego miejsce zaproponował Rustema Umerowa, który obecnie jest szefem Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski, Jens Stoltenberg
11.07.2023 19:52 Wołodymyr Zełenski skrytykował NATO. "Ukraina zasługuje na szacunek"

W Wilnie trwa przełomowy szczyt NATO skupiony wokół pomocy zaatakowanej przez Rosję Ukrainie oraz drodze do członkostwa Szwecji w sojuszu. Wołodymyr Zełenski opublikował w mediach społecznościowych wpis, w których skrytykował członków Paktu. Mówił, że sojusznicy nie spełnili swoich obietnic w kilku kwestiach.

Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski
09.07.2023 12:26 Prezydenci Duda i Zełenski oddali hołd ofiarom Wołynia. Tłum skandował tylko jedno słowo

W niedzielę wczesnym rankiem rozpoczęła się wizyta prezydenta RP w Ukrainie. Andrzej Duda spotkał się w Łucku ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, Wołodymyrem Zełenskim, aby wspólnie złożyć hołd ofiarom Wołynia. Gdy przywódcy wspólnie opuszczali Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła, doszło do niespodziewanych scen. Tłum głośno skandował tylko jedno, wiele znaczące słowo.

Wołodymyr Zełenski i Joe Biden
21.05.2023 18:07 Wołodymyr Zełenski chce zorganizować szczyt formuły pokojowej

Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia na sesji roboczej szczytu G7 w Hiroszimie zaproponował zorganizowanie szczytu formuły pokojowej proponowanej przez Ukrainę. Polityk chciałby, aby takie spotkanie odbyło się jeszcze w lipcu tego roku, 500 dni po rosyjskim ataku na jego kraj. 

Wasyl Zwarycz
21.05.2023 11:42 Spór o przeprosiny za Wołyń. Ambasador Ukrainy usunął swój wpis

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina stwierdził, że Wołodymyr Zełenski powinien przeprosić Polaków za rzeź wołyńską. Jego wypowiedź nie spodobała się ukraińskiemu ambasadorowi Wasylowi Zwaryczowi, który nazwał apel “godnym ubolewania". Teraz jednak usunął swój wpis i zamieścił nowy.

Wołodymyr Zełenski
21.05.2023 11:36 Chaos informacyjny ws. Bachmutu. Rzecznik Wołodymyra Zełenskiego wyjaśnia jego słowa

W niedzielę (21.05) rzecznik ukraińskiego przywódcy, Serhij Nykyforow, oświadczył, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie potwierdził zajęcia Bachmutu przez rosyjskie siły. Te informacje zostały podane wcześniej przez agencje AP i Reutera.

Wołodymyr Zełenski
20.05.2023 21:14 Wołodymyr Zełenski na szczycie G7. "On chce go na swoją stronę przesunąć"

Wołodymyr Zełenski w sobotę 20 maja dotarł do Hiroszimy, gdzie odbywa się szczyt G7. Prezydent Ukrainy ma spotkać się z przywódcami najpotężniejszych demokracji świata, w tym z premierem Indii Narendrą Modim. Zdaniem Sławomira Dębskiego, dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, ukraiński polityk może chcieć przeciągnąć na swoją stronę Delhi, które do tej pory zajmuje niejednoznaczną postawę wobec wojny i utrzymuje przyjazne relacje z Moskwą.

Zełenski Duda
20.05.2023 16:24 Zgrzyt w relacjach polsko-ukraińskich. "Godne ubolewania"

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina stwierdził, że Wołodymyr Zełenski powinien przeprosić Polaków za Wołyń. Jego wypowiedź nie spodobała się ukraińskiemu ambasadorowi Wasylowi Zwaryczowi, który stwierdził, że „jakiekolwiek próby narzucenia prezydentowi Ukrainy czy Ukrainie, co musimy w sprawie wspólnej przeszłości, są nieakceptowalne i niefortunne”.

Zełenski, Biden
19.05.2023 22:14 Joe Biden zmienił zdanie. Wołodymyr Zełenski mówi o "historycznej decyzji"

Prezydent Joe Biden poinformował w piątek przywódców państw wchodzących w skład grupy G7, że Stany Zjednoczone wesprą wspólne wysiłki sojusznicze w celu szkolenia ukraińskich pilotów na samolotach F-16. Na wieści te zareagował sam prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który wspomniał o "historycznej decyzji".

Wołodymyr Zełenski
30.04.2023 12:32 Współpracownik Wołodymyra Zełenskiego: Nie ma kryzysu z ukraińskim zbożem

Ihor Żowkwa, wiceszef administracji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, podkreślił, że na ten moment nie można mówić o poważnym związanym z napływem do Polski ukraińskich produktów rolnych. Polityk przekonywał, że decyzje polskiego rządu wpłyną negatywnie zarówno na stosunki naszego kraju z Ukrainą, jak i z Brukselą.

Wołodymyr Zełenski, Czarnobyl
26.04.2023 22:46 37. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Zełenski mówi, co zrobić, by zapobiec kolejnej takiej tragedii

Dziś (26.04) mija 37 lat od katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W związku z tym głos zabrał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który stwierdził, że tylko przywrócenie jego państwu pełnej kontroli nad Zaporoską Elektrownią Jądrową zapewni bezpieczeństwo świata przed kolejną katastrofą.

Lech Wałęsa
25.04.2023 10:56 Lech Wałęsa szczerze o Wołodymyrze Zełenskim: "Miałbym dużo uwag". Wspomniał o Smoleńsku [TYLKO U NAS]

Lech Wałęsa, podczas swojej krótkiej wizyty w Warszawie, znalazł czas dla Gońca i udzielił obszernego wywiadu naszej redakcji. Legendarny polityk trzeźwo oceniał aktualną sytuację geopolityczną. Padło kilka słów na temat prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, który niedawno odwiedził nasz kraj. 

Wołodymyr Zełenski pokazał nagrania z Polski
09.04.2023 18:50 Wołodymyr Zełenski pokazał nagranie z Polski. Nie ma wątpliwości

Wołodymyr Zełenski opublikował na Telegramie wpis, w którym wypowiedział się na temat środowych odwiedzin w Polsce. - Moja wizyta i negocjacje w Warszawie stały się jeszcze jednym krokiem ku zwycięstwu — czytamy. Prezydent Ukrainy podziękował także zarówno prezydentowi i premierowi, jak i obywatelom naszego kraju.

None
05.04.2023 23:08 Podsumowanie wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. Kluczowe ustalenia i historyczne przemówienie

- Nie ma już takiej siły, która przeważyłaby nad braterstwem ukraińskim i polskim - powiedział na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy wraz z małżonką złożyli w Polsce wizytę w środę, 5 kwietnia. Wizyta ukraińskiej pary prezydenckiej w naszym kraju trwała zaledwie jeden dzień, jednak w jej trakcie poczyniono wiele kluczowych ustaleń, a także podpisano ważne umowy międzynarodowe.  

Putin
05.04.2023 21:02 Jest reakcja Rosji na wizytę Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. "Samobójcza polityka"

Trwa historyczna wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. Prezydent Ukrainy przyjechał podziękować Polakom za pomoc w minionych miesiącach dla swoich rodaków, oraz odbyć szereg rozmów z najważniejszymi politykami w naszym kraju. Nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony Rosji. Krytyczną opinię na temat wizyty ukraińskiego przywódcy w Warszawie wyraził m.in. rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Wołodymyr Zełenski w Warszawie
05.04.2023 19:39 Wołodymyr Zełenski w Polsce. Prezydenci Ukrainy i Polski przemawiali na Zamku Królewskim

Wołodymyr Zełenski w środę 5 kwietnia gości w Warszawie. Prezydent Ukrainy, który przyjechał do Polski na zaproszenie Andrzeja Dudy, wieczorem pojawił się na dziedzińcu Zamku Królewskiego, gdzie przemawiał do Polaków i Ukraińćów.

Zełenski, Morawiecki, Trzaskowski
05.04.2023 19:04 Wołodymyr Zełenski w Polsce. Ukraiński prezydent zdobył się na piękny gest, Polacy będą o nim pamiętać

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa z oficjalną wizytą w Polsce. Przywódca został przywitany z pełnymi honorami przez najwyższe władze w Polsce i otrzymał najważniejsze odznaczenie w naszym kraju, czyli Order Orła Białego. Sam Zełenski, pomimo ściśle określonego planu dnia, zdecydował się na ważny gest. Zostanie on bez wątpienia zapamiętany przez wielu Polaków.

Rząd wprowadza zakaz w związku z wizytą Zełenskiego
04.04.2023 17:29 Rząd wprowadza zakaz w związku z wizytą Zełenskiego. Jest projekt rozporządzenia

Wołodymyr Zełenski w środę 5 kwietnia odwiedzi Polskę. W związku z wizytą prezydenta Ukrainy w Warszawie będzie tego dnia obowiązywał zakaz noszenia broni. Projekt rozporządzenia czeka obecnie na podpis szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego.

Wołodymyr Zełenski w Polsce
04.04.2023 16:52 Wołodymyr Zełenski w Polsce. Szykuje specjalny gest

Wołodymyr Zełenski w środę 5 kwietnia odwiedzi Polskę. Prezydentowi Ukrainy ma towarzyszyć żona Ołena Zełenska. Z informacji przekazanych przez Interię wynika, że polityk chce spotkać się nie tylko z Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim, ale także z przedstawicielami polskich organizacji pomocowych oraz przedsiębiorcami. Wizyta będzie więc krótka, ale bardzo intensywna.

Wołodymyr Zełenski w środę odwiedzi Polskę
04.04.2023 16:11 Wołodymyr Zełenski przyjedzie do Polski. Szykują się ogromne utrudnienia

Wołodymyr Zełenski w środę 5 kwietnia odwiedzi Polskę. Warszawski ratusz zapowiedział, że w związku z wizytą prezydenta Ukrainy spodziewane są zmiany tras autobusów i tramwajów, a także utrudnienia w ruchu. Niektóre ulice stolicy mogą zostać zamknięte. Policja wyznaczy objazdy.

Wołodymyr Zełenski
03.04.2023 21:00 Wołodymyr Zełenski przyjedzie do Polski, znamy szczegóły. Ujawniono datę

W środę (5.04) do Warszawy przybędzie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Polityk spotka się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą oraz na Zamku Królewskim z Polakami i Ukraińcami mieszkającymi w naszym kraju.

Zełenski, Putin
10.03.2023 13:56 Wołodymyr Zełeński nie wystąpi na Oscarach. Na Kremlu zapanowała euforia

Rosyjska propaganda po raz pierwszy od dłuższego czasu ma powody do świętowania. W czwartek organizatorzy zbliżającej się wielkimi krokami gali wręczenia Oscarów ponownie odmówili prezydentowi Ukrainy możliwości wygłoszenia podczas ceremonii przemówienia. To spotkało się z wielkim entuzjazmem kremlowskich mediów, które ogłosiły, że Zełeński został “ośmieszony” przez coraz mniej chętnych do wspierania Kijowa Amerykanów. Tymczasem Joe Biden przedstawił projekt budżetu na 2024 rok, z którego 6 mld dolarów miałoby zostać przeznaczone na rzecz wsparcia dla zaatakowanego kraju.

Duda, Zełenski
26.02.2023 15:15 Andrzej Duda poskarżył się, że schudł. Prezydent Ukrainy zareagował w mistrzowski sposób

W pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę prezydenci Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski udzielili wspólnego wywiadu stacji “Polsat News”. Obaj przywódcy z pełną powagą mówili o tym, co należy uczynić, by zwyciężyć Władimira Putina i odbudować zaatakowany przez niego kraj. Patetyczny nastrój zakłóciła jednak swobodna wymiana zdań między politykami, którzy nie kryli, iż są bliskimi przyjaciółmi. Gdy Andrzej Duda zasugerował, że w ciągu ostatniego roku schudł od nadmiaru zmartwień, z ust Zełenskiego padła bezbłędna riposta.

Ołena Zełeńska
25.01.2023 15:35 Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie do męża. "Coś się zmieniło..."

Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych odniosła się do swojego męża. Pierwsza Dama Ukrainy komentując czule wspólne zdjęcie mówiła o tym samym, lecz jakże innym uśmiechu, który gości na twarzy jej męża i naznaczony jest prowadzoną wojną.

Zełenski pogrzeb MSW Ukraina
21.01.2023 17:28 Pogrzeb szefa MSW Ukrainy i innych ofiar katastrofy pod Kijowem. Wołodymyr Zełenski nie mógł powstrzymać łez

Dziś (21.01) odbyła ceremonia pogrzebowa ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Denysa Monastyrskiego i innych pracowników MSW, którzy zginęli w katastrofie helikoptera 18 stycznia pod Kijowem. W uroczystości wziął udział m.in. prezydent Wołodymyr Zełenski, który nie mógł powstrzymać łez.

zełenski
19.01.2023 12:59 Wołodymyr Zełenski bez złudzeń o Putinie: "Nawet nie wiem, czy on żyje". Jest reakcja Kremla

Podczas odbywającego się w szwajcarskim Davos Forum Ekonomicznego, gościem specjalnym był Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy wygłosił przemówienie przed światowymi dygnitarzami. W trakcie swojego wystąpienia przywódca w pewnym momencie podał w wątpliwość fakt, że jego rosyjski odpowiednik, odpowiedzialny za agresję rosyjskich wojska na Ukrainę, Władimir Putin w ogóle żyje.

zelenski-tvp
12.01.2023 22:30 Wołodymyr Zełenski w TVP. Padły ważne słowa na temat Polski i Polaków

Prezydent Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu Telewizji Polskiej. Przywódca Ukrainy był pytany między innymi o kwestię środowej wizyty Andrzeja Dudy we Lwowie oraz deklaracji co do dostaw nowoczesnych czołgów Leopard wojskom ukraińskim ze strony polskiej. Przy tej okazji padło wiele ważnych słów odnośnie naszego kraju oraz wszystkich Polaków.