Goniec.pl
Putin

Źródło/kremlin.ru

Wojna w Ukrainie. Kiedy nadejdzie jej koniec? Władimir Putin zdradził swoje plany

4 Lipca 2022

Autor tekstu:

Natalia Janus

Kiedy zakończy się krwawa wojna w Ukrainie? Głos w tej sprawie zabrał sam Władimir Putin. Co ciekawe, według rosyjskiego dyktatora "operacja specjalna" przebiega zgodnie z jego planem.

atak rakietowy

Wojna w Ukrainie. Kolejny rosyjski atak rakietowy na Odessę. Zbombardowano blok mieszkalny, rośnie liczba ofiar

CZYTAJ DALEJ

Putin w Turkmenistanie. Komentuje przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO

Wizyta w stolicy Turkmenistanu była pierwszą zagraniczną podróżą Władimira Putina od 24 lutego, czyli od momentu rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę. W Aszchabadzie 28 czerwca odbył się szczyt państw basenu Morza Kaspijskiego. Tematy poruszane na konferencji z udziałem Putina przytoczyła rosyjska agencja informacyjna TASS.

Po zakończeniu szczytu dziennikarze zapytali gospodarza Kremla m.in. o kwestię Sojuszu Północnoatlantyckiego. Według TASS rosyjski prezydent odparł, że "przygotowania NATO do konfrontacji z Federacją Rosyjską od 2014 roku nie są dla Moskwy niczym nowym". 
- Nie ma żadnych kwestii związanych ze Szwecją i Finlandią, które mogłyby niepokoić Rosję w przypadku dołączenia tych państw do NATO - powiedział Putin. Dodał jednak, że Moskwa odpowie na rozmieszczenie infrastruktury wojskowej w tych krajach w ten sam sposób.

Rosyjski dyktator odpowiedział również na pytania dotyczące ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku, gdzie zginęło ponad 20 niewinnych cywili. Nie obyło się tu bez kłamstw, bo jak stwierdził "nie było tam ataku terrorystycznego", a "Rosja nie uderza w cele cywilne".

Kiedy koniec wojny? Putin zdradził swoje plany

Władimir Putin pytany był także o to, jak długo planuje prowadzić swoją "operację specjalną". Na to pytanie odpowiedzieć wprost jednak nie chciał.

- Nie ma potrzeby mówić o żadnych terminach. Nigdy o tym nie mówię, bo to jest życie i to są realne rzeczy. Nie można tego wciskać w żadne deadline'y. Wiąże się to z intensywnością działań bojowych, która jest bezpośrednio związana z potencjalnymi ofiarami. Musimy przede wszystkim myśleć o ochronie życia naszych chłopaków - stwierdził wymijająco rosyjski dyktator. 

Jak wiemy "specjalna operacja" w Ukrainie, jak nazywają inwazję przedstawiciele Kremla i rosyjscy propagandziści, miała trwać kilka dni. Władimir Putin wymarzył sobie błyskawiczny podbój Kijowa i obalenie władz, po czym przejęcie rządów w podbitym państwie. Jak widać - nie wyszło.

Jednak prezydent Rosji do porażki przyznać się nie umie i w dalszej rozmowie z dziennikarzami oznajmił, że działania armii rosyjskiej w Ukrainie odbywają się "wedle planu, nie ma żadnych opóźnień, brak problemów i nieprzewidzianych sytuacji". - Prace przebiegają spokojnie i rytmicznie. Oddziały posuwają się i docierają do tych punktów, które są wyznaczone jako zadania na pewnych etapach tej pracy bojowej - oznajmił Putin.

Poinformował również, że wcale nie podbija Ukrainy, bo jak stwierdził "on nie prowadzi wojny, a akcję ratowniczą". Jego celem jest "wyzwolenie Donbasu, obrona żyjących tam ludzi i stworzenie im odpowiednich warunków, jednocześnie gwarantujących bezpieczeństwo całej Rosji".

Wypadek autobusu na Dolnym Śląsku

Zmasowana akcja śmigłowców LPR. Bus z 26 osobami wbił się w drzewo, w akcji mnóstwo służb

Autobus wbił się w drzewo i niemal połowa pasażerów potrzebowała pomocy medycznej. - Do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR - podało OSP Pisarzowice, którego druhowie byli obecni na miejscy groźnego wypadku. Do zdarzenia doszło przed godziną 17. Do godziny 21:30 droga nadal pozostaje nieprzejezdna. Zdjęcia mrożą krew w żyłach. To cud, że nikt nie zginął. fot. OSP Pisarzowice

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Od 1 lipca wyższe emerytury. Niektórzy otrzymają ponad 120 zł podwyżki

  • Mateusz Morawiecki uderzył w Donalda Tuska. "Nie można zaufać ludziom, którzy ciągle się mylą"

  • Adolfinów: Karambol na A1. Nie żyje kierowca, autostrada zablokowana

Źródło: onet.pl, PAP, goniec.pl

Tagi:

Natalia JanusAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >