Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Adolfinów: Karambol na A1. Nie żyje kierowca, autostrada zablokowana
Maria Glinka
Maria Glinka 30.06.2022 10:26

Adolfinów: Karambol na A1. Nie żyje kierowca, autostrada zablokowana

Wypadek na A1
Facebook/Policja Województwa Łódzkiego

W czwartkowy poranek doszło do tragicznego wypadku na autostradzie A1 niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych i lawety przewożącej pojazdy zginął jeden z kierowców. Autostrada A1 w kierunku Gdańska jest zablokowana.

Tragedia rozegrała się o godz. 6:41 w czwartek 30 czerwca. Uczestnicy zdarzenia znajdowali się na wysokości miejscowości Adolfinów niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego.

Zderzenie trzech pojazdów. Nie żyje jeden z kierowców

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, która zdradziła pierwsze ustalenia w sprawie wypadku. Ze wstępnych informacji przekazanych przez Izabelę Gajewską z policji w Piotrkowie Trybunalskim wynika, że kierowca toyoty, który przewoził jeden pojazd po prawym pasie ruchu w kierunku Katowic, zjechał na lewy pas z niewyjaśnionych przyczyn. Chwilę później zderzył się z samochodem osobowym marki skoda, który jechał w tym samym kierunku.

- Następnie oba pojazdy wjechały na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym przewożącym na lawecie cztery samochody osobowe - oznajmiła policjantka. Do zderzenia z pojazdem marki mercedes doszło na pasie ruchu w kierunku Gdańska.

Bilans tego zdarzenia jest tragiczny. Funkcjonariuszka oznajmiła, że śmierć na miejscu poniósł kierowca toyoty. Z kolei kierowca ciężarówki został przetransportowany do szpitala w Łodzi śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja Województwa Łódzkiego informuje w poście na Facebooku, że kierowcy ducato i volvo byli trzeźwi. Przy okazji zaapelowała o ostrożność na drogach.

Autostrada zablokowana. Ogromne utrudnienia

W związku z wypadkiem autostrada A1 w kierunku Gdańska jest całkowicie zablokowana. Policjantka oznajmiła, że wyznaczono już objazdy w Kamieńsku. - Kierowcy muszą zjechać na drogę krajową nr 91 i dalej na wysokości Bełchatowa na drogę krajową nr 74 - tłumaczyła.

Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ utrudnienia na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego mogą potrwać nawet kilka godzin. Przyczyny i okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Seria wypadków na polskich drogach

W ostatnim czasie nieustannie napływają informacje o tragediach na polskich drogach. Czarnym dniem okazał się wtorek 28 czerwca.

To właśnie wtedy doszło do tragedii w woj. zachodniopomorskim. W wyniku zderzenia osobówki z ciężarówką zginęło 10-miesięczne dziecko.

Kilka godzin wcześniej w miejscowości Czułów pod Krakowem dwa samochody zderzyły się czołowo. W wypadku śmierć poniósł 44-letni mężczyzna, a sześć osób zostało przetransportowanych do szpitala.

Tego samego dnia doszło również do śmiertelnego potrącenia 66-latki na drodze w Matyldowie (woj. mazowieckie). Kobieta zginęła na oczach swoich wnuków.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, tvn24.pl