Goniec.pl
Władimir Putin wezwany przez moskiewskich radnych do ustąpienia ze stanowiska prezydenta

kremlin.ru

Władimir Putin ma poważne kłopoty, radni z Moskwy chcą jego rezygnacji. "Ustąp ze stanowiska"

11 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Władimir Putin zaczyna mieć problemy na własnym podwórku. Radni z dzielnicy Łomonosowskiej w Moskwie opublikowali oficjalny komunikat wzywający prezydenta Rosji do ustąpienia z urzędu. Lista zarzutów jest długa, ale jeden wybija się na tle reszty.

Władimir Putin do tej pory był w swojej ojczyźnie traktowany niczym alfą i omega, czyli jak Jarosław Kaczyński w PiS. Każde wielkie rządy mają wielki schyłek i wydaje się, że prezydent Rosji zaczyna przekraczać ten próg.

meghan markle

Kobieta kompletnie zignorowała Meghan Markle. Nagranie sprzed zamku Windsor hitem sieci

CZYTAJ DALEJ

Władimir Putin otrzymał niecodzienne wezwanie od stołecznych radnych. Moskiewscy samorządowcy z dzielnicy Łomonosowskiej mają dość rządów obecnego prezydenta. Wprost stwierdzili, że doprowadzają one tylko do ruiny.

Władimir Putin wezwany przez radnych z Moskwy do ustąpienia

Władimir Putin na pewno nie zaliczy 2022 roku do udanych. Do listy porażek prezydenta Rosji dołączył kolejny podpunkt i wyjątkowo nie jest on bezpośrednio związany ze specjalną "trzydniową operacją wojskową" w Ukrainie, która trwa już ponad pół roku.

Władimir Putin mógł się zdziwić, gdy dowiedział się o działaniach radnych z dzielnicy Łomonosowskiej w Moskwie. Samorządowcy nie bacząc na gloryfikowanie prezydenta Rosji, przyjęli dokument, który nie przypadnie do gustu nikomu na Kremlu.

Władimir Putin otwarcie i publicznie wezwany do tego, by zrzec się fotela prezydenta Rosji. - Ustąp ze stanowiska, ponieważ twoje poglądy, twój model rządzenia są beznadziejnie przestarzałe i utrudniają rozwój Rosji i jej potencjału ludzkiego - czytamy w dokumencie opublikowanym na stronie internetowej rady dzielnicy Łomonosowskiej.

Samorządowcy chcą załatwić sprawę polubownie, ale nie zamierzają hamować języka. Przed wezwaniem Władimir Putina do ustąpienia z urzędu wymienili długą listę jego grzechów.

Władimir Putin wysłał do króla Karola III specjalny telegram

Władimir Putin wysłał telegram do króla Karola III. Kreml ujawnił treść wiadomości

CZYTAJ DALEJ

Moskiewscy radni mają dość, rozliczają porażki Putina

Światowy bojkot Rosji i odcięcie kraju Władimira Putina od łańcucha dostaw, czy utrudnienie podróżowania obywatelom Federacji Rosyjskiej po ponad pół roku od inwazji na Ukrainę przynosi pierwsze efekty.

Moskiewscy radni zwrócili się wprost do Władimira Putina, licząc, że dobro Rosji będzie dla polityka ważniejsze niż jego dalsza kariera polityczna. Tekst dostępny na stronie dzielnicy Łomonosowskiej wprost stwierdza, że druga kadencja prezydenta Putina to czas, gdy "wszystko poszło nie tak".

Samorządowcy wyjaśnili, że PKB wbrew obietnicom nie zostało podwojone, Rosjanie nie zarabiają więcej, chociaż płaca minimalna miała wzrosnąć, a osoby charakteryzujące się pracowitością oraz dobrym wykształceniem masowo wyjeżdżają z Rosji.

Co więcej, radni z Moskwy otwarcie zwrócili uwagę na fakt, iż w czasie, gdy Rosją rządzi Władimir Putin, kraj stał się na świecie nie tylko przedmiotem strachu, ale również nienawiści. Samorządowcy nie są zadowoleni z szantaży nuklearnych oraz tego, jak wypowiadają się państwowi urzędnicy. Ich zdaniem retoryka ta jest "przesiąknięta nietolerancją i agresją".

To oni doradzają Władimirowi Putinowi, oto najważniejsi ludzie na Kremlu

Okłamywali go w żywe oczy, teraz tworzą osobistą armię. Nikt nie wiedział, co się za murami Kremla

Oto najważniejsi ludzie Władimira Putina. Prezydent Rosji im ufa i to właśnie oni mu doradzają. Sprawdź, jak wyglądają i za co są odpowiedzialni najważniejsi ludzie Kremla. AFP PHOTO / POOL / Alexander Zemlianichenko

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: onet.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Świętokrzyskie: pożar w domu, strażacy znaleźli zwęglone ciało 42-latka

Wiadomości

Świętokrzyskie: Nie żyje 48-letni mężczyzna. Zginął na własnym podwórku, popełnił tragiczny błąd

Czytaj więcej >
ZUS podał informację o najwyższej wypłacanej emeryturze. Kwota jest zawrotna (Pixabay/sabinevanerp/Iberion).

Wiadomości

Wiemy, jaką najwyższą emeryturę wypłaca ZUS. Wielu chciałoby tyle zarabiać

Czytaj więcej >
Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Wiadomości

Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Czytaj więcej >
Dolnośląskie: Marznąca mżawki sparaliżowała ruch. Na drogach powalone drzewa i szklanka

Wiadomości

Dolnośląskie: Marznąca mżawka sparaliżowała ruch. Na drogach i torach powalone drzewa oraz szklanka

Czytaj więcej >
Dziennikarze "Super Experssu" przypomnieli post, który Jerzy Owsiak wrzucił w mediach społecznościowych w 2019 r. dotyczący jego zarobków (Michal Zebrowski/East News).

Wiadomości

Zarobki Jerzego Owsiaka. Oto pensja szefa WOŚP

Czytaj więcej >
WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Wiadomości

WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Czytaj więcej >